Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Колега Ако решиш сам да си сваляш климатика Обади ми се да ти обесня как да си прибереш фреона във външното тяло без да изпускаш и грам и да нети свисти от тръбите

    Като Инструмент ти трябва един ключ раздвижен, шестограм 4 и 5 мм и една кръстата отверка!

    0896 00 77 18 - Цецо

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Мога да го сваля,просто попитах колко ще ми струва демонтажа.
      Май,в наше село не познават парите.В Ст.Загора климатика е 1269лв.
      в Раднево 1320лв.То и без това няма да купя нищо от тях,но бях любопитен.
      Благодаря на всички колеги!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        По големите вериги провери ли, там обикновено са с монтаж, а и цените са им по добри.

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Да,говорих с една фирма/доста голяма/ и се разбрахме.Демонтажа на стария климатик е безплатен
          има вариант да ползват и старите тръби,ако отговарят.Какво има да се разбереш,с културни хора!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Старите тръби ако отговарят на размер,но са на фреон Р22 се чистят преди монтажа на новият климатик.Щото маслото по тръбите си седи и после като дойде новото масло.....
            Е каквото стане във времето такова.
            Да се знае де.
            И климатици от вериги дето продават печки не се купуват принципно щото те хората там ни от печки ни от климатици отбират.
            Мое мнение.
            И те така.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Фирмата се занимава само с климатизация,не мисля че ще направят грешка.
              И двата климатика ги дават да работят,с един и същи газ.Но всичко зависи
              от диаметъра на тръбите.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Има ли човек от форума,който да се занимава в София с домашни климатици?
                За една консултация,и евентуална покупка на нова техника?

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Има ли човек от форума,който да се занимава в София с домашни климатици?
                  За една консултация,и евентуална покупка на нова техника?
                  Има, Владо-О886865630

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    За Gree климатиците имате ли някакви отзиви?

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      За Gree климатиците имате ли някакви отзиви?
                      Има. Отлично съотношение цена - качество.
                      Ползвам 3 бр. 12-ки, инвертор, в момента са 900 лв. с монтажа.
                      0+

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        На мен ми трябват основно за охлаждане,и зимата докато пуснат парното.За две стаи,едната 21кв, другата 17кв.
                        Колебая се между Gree и Fujitsu/General 12-ки.
                        Доколкото разбирам,80% от цялата работа трябва да е качесвеният монтаж,и при -10 да не се правят студени стартове.
                        Има ли кой знае каква файда между инверторни и хиперинверторни в моят случай?Освен двойната цена.
                        Последно редактирано от FiveFinger; 23-06-16, 09:43. Причина: update

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          На мен ми трябват основно за охлаждане,и зимата докато пуснат парното.За две стаи,едната 21кв, другата 17кв.
                          Колебая се между Gree и Fujitsu/General 12-ки.
                          Доколкото разбирам,80% от цялата работа трябва да е качесвеният монтаж,и при -10 да не се правят студени стартове.
                          Има ли кой знае каква файда между инверторни и хиперинверторни в моят случай?Освен двойната цена.
                          При тебе смисъл няма.
                          Разликата че инверторните стават буца лед в началото на отоплителния сезон и така до пролетта
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Я бре, няма да правя студен старт на климатика при -10. Именно тогава най-много ми трябва да топли. Не че често го изключвам зимата де, ама в Драгалево през ден спират тока за по час-два, а и като ни няма 2-3 дни е абсолютно сигурно че ще изключа всичко.

                            Разликата между инвертор и хипер-инвертор е малко условна (конструктивно) ама на практика хипер-инверторния харчи с 30-40% по-малко ток от по-старите инвертори и работи при още по-студено време.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Едните са по 1000лв(инвенторните),хиперинверторните са от 2000лв нагоре.От Ясен разбирам че си заслужава инвестицията,икономията ще дойде от по-ниските сметки за ток.
                              Има ли проблем външните тела,да са монтирани едно срещу друго,на 1 метър отстояние?

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Аз такива чак инвестиции не съм правил, моите са втора употреба 100-волтови японски по 500-600 лева. COP между 5 и 6.

                                Външните тела едно срещу друго не си ги представям ама пробвай да ги накараш да духат в едно направление, а не едно в друго. Иначе губиш ефективност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X