Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отново за климатик-какъв

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Та сметките ми за ток през зимния сезон са:

    Декември - 90 лв, Януари - 110, Февруари - 112 лв, Март - 92 лв. Това при температура 23 градуса за около 10 часа през деня и на 20 градуса, когато ни няма в къщи. Топлата вода ми е от бойлер. Пловдив е сравнително топъл град. Изолация нямам, но стените са ми от газобетон. Дограмата ми е дървена с гумени уплътнения и обикновен двоен стъклопакет.
    В Пловдив нямаме реални условия за сравнения между климатиците. Поне, през последните зими. Да, може би сметките за ток, ама сравнени с какво и на база кое? От 8 години съм с два инвертора Фуджицу Дженерал. За това време, външната температура е падала под -15 едва няколко пъти. Тогава си проличава добрият климатик. Когато, всичкото Осака, Нова и прочее неизброими марки са обледени и нямат шанс да тръгнат. За охлаждане стават всички. Малко ме дразни дървеняшкия дизайн, който не са го пипнали от 20 години.
    От опит- толкова. Върху "един приятел, в сервиз за климатици ми каза..." мога да се разпростра и повече.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #92
      От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      В Пловдив нямаме реални условия за сравнения между климатиците. Поне, през последните зими. Да, може би сметките за ток, ама сравнени с какво и на база кое? От 8 години съм с два инвертора Фуджицу Дженерал. За това време, външната температура е падала под -15 едва няколко пъти. Тогава си проличава добрият климатик. Когато, всичкото Осака, Нова и прочее неизброими марки са обледени и нямат шанс да тръгнат. За охлаждане стават всички. Малко ме дразни дървеняшкия дизайн, който не са го пипнали от 20 години.
      От опит- толкова. Върху "един приятел, в сервиз за климатици ми каза..." мога да се разпростра и повече.

      Далеч нямам претенции да съм провел достоверен тест при критични условия или да сравнявам с други марки. Просто споделям резултати. Като цяло сметките ми са по-ниски с 30-40 лв от миналата година, когато се отоплявах с маслени радиатори.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #93
        От: Отново за климатик-какъв

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Daikin.
        Подов, няма по добър за зимни условия.Имам два.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #94
          От: Отново за климатик-какъв

          Подов Дайкин за 1200 лв?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #95
            Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Търся климатик 12BTU,и цена до 1200лв.
            Какво ще ми препоръчате?
            Дай малко повече инфо.
            Какво ще топли, охлажда?
            Единствено отопление ли е?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #96
              От: Отново за климатик-какъв

              Според мен необъркайте човека.
              Моля хората които му предлагат дайкин да кажат дали са ползвали Fujitsu - Защото аз имам и от двата модела Fujitsu то ми е 12 ска и съм много доволен имам го от 5 години лично сам съм си го монтирал струваше около1200лв.Миналата година си купих дайкин 22 който струваше 1800 лв и изобщо несъм доволен облежда се целия при -2 градуса и изобщо неможе да разчиташ на него направо умрях от яд!Комшията пък даде 2000 лв за дайкин с WI FI 12-ска да може да си го командва по интернет пълен боклук неможе да сгрее стая 16 квадратат с дограма и изолация!!!
              А с
              Fujitsu познавам поне 20 човека които се отопляват само с климатика и неразчитат на печки и духалки!!!!Така че за хората които са си купили дайкин и нямат съпоставка с работата на други марки климатици да неси мислят че тяхнотот е най хубаво и да объркват човека!!!

              Подовия е най ефективен за отопление но и той има недостатаци от сорта на - Заема излишно място във стаята, Значително по бързо се задръстват филтрите с финния мъх, и не толкова добра работа на охлаждане!

              Коментар


              • #97
                От: Отново за климатик-какъв

                Според мен, самата идея за подобна тема е странна. Едва ли са много хората, които са сменили някаква част от моделите на поне по-реномираните производители. След като това е така, кой, с какъв опит да препоръча нещо? База за сравнение, каква? Или фактът че климатикът не се е разпаднал за 1г., примерно е атестация?
                Сравняваме стари модели, които не са в производство, със съвременните?

                Та, хайде малко по-сериозно, моля.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #98
                  От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  ...
                  Сравняваме стари модели, които не са в производство, със съвременните?
                  Няма лесен начин да сравняваме съвременните - не са работили достатъчно дълго.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отново за климатик-какъв

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Според мен, самата идея за подобна тема е странна. Едва ли са много хората, които са сменили някаква част от моделите на поне по-реномираните производители. След като това е така, кой, с какъв опит да препоръча нещо? База за сравнение, каква? Или фактът че климатикът не се е разпаднал за 1г., примерно е атестация?
                    Сравняваме стари модели, които не са в производство, със съвременните?

                    Та, хайде малко по-сериозно, моля.
                    Не е точно така колега, защото има хора които се занимават с климатизация и могат да говорят от гледна точка на това коя марка как работи и се разваля и какво се разваля.
                    Та от тази гледна точка, мога да кажа че с оглед на новите "технологии" в битовата климатизация, за мен Фуджицу са най добри.
                    Това го казвам от личен и професионален опит. Не ми се пише защо е така, защото ще трябва доста да изпиша, за да дам нужните примери, а нямам това време.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                      Не е точно така колега, защото има хора които се занимават с климатизация и могат да говорят от гледна точка на това коя марка как работи и се разваля и какво се разваля...
                      Проблемът с тия хора е, че те нямат потребителски наблюдения. Монтират, честитят, прибират пачката и са "на изчезване". Как работел конкретния модел, в някакви условия, те откъде да знаят? Имат спорадични наблюдения за дефектите. Особено в големите фирми. Един екип е монтирал, втори е дошъл да дефект 1, трети за дефект 2 и т.н.
                      Откъде ще знаят те как е конкретният модел като комфорт? Като шум, нощно време, когато се чува каквото има да се чуе?
                      А това, дали климатикът имал софтуерни бъгове, няма откъде да научат. Че и такъв сам имал. Дори към, 1.5 броя...
                      Мога да нахвърлям и още подобни въпроси за размисъл.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Проблемът с тия хора е, че те нямат потребителски наблюдения.....
                        Както вече казах, говоря от личен и професионален опи...тъй като се занимавам с това и в момента, знам какви части и за какви машини се търсят. А личният ми опит е с Фуджицу и затова твърдя че това е най-добрата машина, за мен това е достатъчно. Но не искам да влизам в спорове и да налагам мнение, всеки сам преценява и избира. След около месец/два ще си слагам климатици и ще си сложа същите две 12000 и една 14000.
                        Последно редактирано от mitko punev; 13-06-16, 09:46.

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          я друго кажете - какъв е най-малкия размер сплит?

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            я друго кажете - какъв е най-малкия размер сплит?
                            Май беше 7000, поне аз по малък не съм виждал.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              а прозоречни по-малко има ли?

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                а прозоречни по-малко има ли?
                                Прозоръчни би трябвало да има, но тези с които съм се сблъсквал и то преди доста години, бяха по мощни. Знам само че ако си намериш стара прозоръчна Електра ще се родиш...не съм сигурен обаче имаха ли отопление, май бяха само на охлаждане. Произвежданите в военните заводи тадиран са уникални машини, прости, без нищо излишно и работят при всякакви условия. Монтирах една машина внесена от Израел, на което и се разпадаха ламелите при докосване с пръст, от влажния морски въздух, не очаквах да тръгне...работи и до днес.
                                ...егати дългото писане, а отговор цЪ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X