Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отново за климатик-какъв

    Климатиците 9 и 12-ки с цени около 1000-1200 лв,за които рекламата е че топлят до -15 градуса,масово замръзват на -5.По трудният начин,аз си научих урока-марката не е от значение,но да е качествен,нискотемпературен-дават му да работи до-20-25 градуса,а за охлаждането да има копче за изсушаване на питата при спиране-COOL DRY,иначе плесенясва.Аз залагам на Дженерал-Фуджицу,но има и много др добри марки.При нужна 12-ка,цена-от 1500 нагоре.Нискотемпературните имат и нагревател,топлещ външната пита под определени градуси

    Коментар


    • #47
      От: Отново за климатик-какъв

      Още един глас за Дженерал-Фуджицу! Даже има самопочистване на филтрите .
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #48
        От: Отново за климатик-какъв

        А някой случайно да знае, откъде да намеря компресор 33 или 36 000btu, за R410, конвенционален и монофазен?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Отново за климатик-какъв

          Фригошош в овча купел,норд техник на кукуш ей така ми излизат веднага при предпочитания за марка може и други фирми.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #50
            От: Отново за климатик-какъв

            Човекът иска нещо употребявано за без пари.

            И не верва че 2 по 18 е неговия вариант. Това 36 е около 4 киловата и като тръгва ще му гаси лампите.

            Коментар


            • #51
              От: Отново за климатик-какъв

              Знам за тях, но проблемът ми е че имат или по-малки, или по-големи.
              Ясене, не искам употребявано, освен ако е малко употребявано.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: Отново за климатик-какъв

                3 по 12 тогава си сложи.

                Коментар


                • #53
                  От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  3 по 12 тогава си сложи.
                  От една страна бива, от друга силно ще пострада компактността... Иначе Самсунякът засега е подкаран и сътрудничи добре, но както знаеш требе и другата махина.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отново за климатик-какъв

                    Дайкина за сега е чешки ама ще отиде към турция сглобката но 35в е чешка но най вероятно частите идват от китай. LG Samsung ги забрави като климатици наблегни на митсубиши дайкин фуджи фуджитсу и генерал те са едно и също от китай но на високо ниво и панасоник като краен вариант
                    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                    Suzuki GSR600 98 hp
                    Nissan Pathfinder 174 hp
                    0878222 три 3 шест

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      И на мен ми вкарват мухата с тия втора употреба от Япония. Ама като не знам какво точно да избирам..? Цената им е близо до тази на нов климатик и дават само 6 месеца гаранция ...
                      Ти си от Пловдив и там е човекът, който според всички в "setcom.bg" е най-наясно с материята. Има монтажи от Бургас до София. Аз съм контактувал само по телефона с него (че Варна му е мааалко далече) и останах с впечатление за много точен и отзивчив човек. Може би защото Ви бях съгражданин 50 г. допреди 7 Помогна ми с избора и навръх Коледа с един последващ проблем, породен от мое недоглеждане, че беше страшен студ и след 10 минути машината работеше отново като луда. При желание ще ти пратя тел. на ЛС. Продава и нови машини.
                      А гаранцията е две години. Много съм доволен от решението си - вече 4 години (да чукна на дърво) двете машини работиха и на -25 С. и високата влажност тук.
                      Успех с избора!
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отново за климатик-какъв

                        Oще един глас за втората употреба.

                        Закупен 2008 година Хиперинвертор Тошиба Дайсекай ГДР серията модел 2006 година за 800 лв. с 3 години гаранция срещу 2 платени обслужвания.
                        КОП за отопление 6.7, мощност 10000 БТЮ.
                        Отоплява 80 м3 холокухня на приземен етаж с 5 см топлоизолация във Варна.
                        Пуска се Октомври и се спира Април.

                        На комшиите от блока разните му там ЛЖ-та и други кучи марки стават буца лед в началото на сезона и не се разледеняват никога.
                        Мойта Тошиба е постоянно без лед и съм виждал да размразява не повече от 2-3 пъти месечно при големи мъгли и температури около нулата .
                        Работи постоянно на много ниска мощност външната перка се върти едва едва и е супер безшумен.

                        Сметка само за него около 70-80 лева в най студения месец.

                        Тази машина ме накара да разбера че в Живота ми може да има нещо качествено, безпроблемно и евтино.

                        Поздрави.
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 16-10-15, 12:24.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Знам за тях, но проблемът ми е че имат или по-малки, или по-големи.
                          Ники, и аз нямам, но ти май видя, а и на тази мощност монофазен трудно ще намериш...секъв хенд търси.
                          Единствения монофазен на 410, който имах е 32000 Btu

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                            Ники, и аз нямам, но ти май видя, а и на тази мощност монофазен трудно ще намериш...секъв хенд търси.
                            Единствения монофазен на 410, който имах е 32000 Btu
                            Такъв идеално го оправя.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Такъв идеално го оправя.
                              Може и да му е малко малък, но това няма значение, защото се изчерпа.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от Ивайло Стоянов Преглед на мнение
                                .... и панасоник като краен вариант
                                Не мога да се съглася с това твърдение. Колега би ли се обосновал ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X