Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    а прозоречни по-малко има ли?
    Прозоречен продадох на скоро един,свален от кабинка за охрана от тия малките метър на метър...на него пишеше 600 вата колко btu е това не знам.Беше голям горе-долу колкото 15 crt монитор.Купи го един човек да си прави охлаждане на някаква машина в шкаф...

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
      Както вече казах, говоря от личен и професионален опи...тъй като се занимавам с това и в момента, знам какви части и за какви машини се търсят...
      Разглеждаш въпроса от търговската страна - кое се търси, колко струва.
      Аз го разглеждам от потребителската - харесва ли ми, комфортно ли е, личи ли да е измислено или направено от идиоти, и други подобни въпроси...
      Е, има значение и дали и как се троши, но далеч не е единствен или основен въпрос...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Разглеждаш въпроса от търговската страна - кое се търси, колко струва.
        Аз го разглеждам от потребителската - харесва ли ми, комфортно ли е, личи ли да е измислено или направено от идиоти, и други подобни въпроси...
        Е, има значение и дали и как се троши, но далеч не е единствен или основен въпрос...
        Преди десетина години, като ме попиташе някой какъв климатик да си купи, отговора ми беше...взимаш жената, отиваш в някоя от веригите за техника и го избираш по мощност, а жената по красота...според мен при някои марки това си важи и сега. Друг е въпроса че с времето съм се убедил че има и доза късмет...купуваш машина и с монтирането й започват драмите, докато не реши човек да смени машината изцяло. Това което казвам за Фуджицото, го твърдя защото съм ползвал 12-ка и бях изключително доволен в не леките условия на ползване. Относно чупенето на климатиците...постоянно получавам запитвания за компресори, платки за вътрешни и външни тела за Дайкин, Мицубиши, Мидея и т.н.
        Скоро една позната търсеше инверторен вентилатор за външно тяло фуджицо 12000Btu, прерових де що имам познати занимаващи се с доставка и ремонт и не можах да намеря втора употреба, нов вентилатор струва 300лв. Хората които се занимават със сервиз ми казват че рядко ходят да правят Фуджицу. Това са аргументите ми.

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Не оспорвам опита ти. За съжаление, трудно може да се разбере от кой модел и на коя марка, в какви бройки е продаван. Предполагам ще се съгласиш, че ако (теоретично) даден модел, на даден производител формира 30% от пазара, е редно да се очаква търсенето на резервни части точно за тоя модел да е голямо. Погледнато само като статистика на складовата програма - за кой модел се търсят най-много резервни части, въпросният да се окаже най-чупещ се...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Така е колега, но замисли се върху следното...имаш климатик 9000Btu, на който му гърми компресора, правиш запитване за нов, слагаш и труда и се оказва че е по добре да добавиш още малко пари и си купуваш нов климатик с гаранция. Разсъждавайки така се оказва че най купуваните климатици са 9 и 12 к. Btu именно заради неоправдано високите разходи по ремонти, а останалите се ремонтират повече, защото там един компресор е между 300 и 500лв и е по добре да се ремонтира.
            Според мен най важното е да се сметне добре каква е необходимата мощност, с достатъчно запас разбира се. Защото съм чувал добри отзиви за марки, които не съм и чувал дори...така че колега, колкото и да го мъдрим, почти винаги решаващ фактор е бюджета.

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Имам Панасоник който работи седма година без проблем,другият е ХАИЕР.
              Този втория искам да го сменя,не че е работил и шест месеца!И двата са
              закупени заедно,но сега се налага да ползвам и другата стая.За марката
              Хаиер просто нямам думи,или такъв ми е бил късмета?За сега,съм се ориентирал към тези:
              Фуджицо
              Даикин
              Митсубиши,на работа сме с такива!И всички работят,без проблем 6г.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Грешка, за триене.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  ...Митсубиши,на работа сме с такива...
                  Споменавал съм го и друг път, може да е било и по-напред в темата.
                  Има два подразделения на Мицубиши които произвеждат климатична техника. Едното е Мицубиши Хеви Метъл, а другото е Мицубиши Жици.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Питането ми е малко в страни за което моля за извинение,но къде в София мога да намеря гъвкав въздуховод за мобилен климатик?

                    Коментар


                    • Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Споменавал съм го и друг път, може да е било и по-напред в темата.
                      Има два подразделения на Мицубиши които произвеждат климатична техника. Едното е Мицубиши Хеви Метъл, а другото е Мицубиши Жици.
                      Още малко и стана ACDC

                      Има Митсубиши Хеви Индъстрис - което е по доброто и
                      Митсубиши Електрик
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Още малко и стана ACDC

                        Има Митсубиши Хеви Индъстрис - което е по доброто и
                        Митсубиши Електрик
                        Кое от двете подразделение на Мицубиши е по-добро, не се наемам да отсъдя. Вносителите и на двете се биеха в гърдите, че са ТЕ, а другите са подобие...

                        Това което знам е, че миналата година монтираха в къщи Мицубиши Хеви Метъл, и на четвъртия месец, то се спомина.
                        Останах доволен и от техниците* които дойдоха да отстранят проблема. По-точно от номерата които се опитаха да въртят. Финално, те също останаха доволни, и навреме осъзнаха че са попаднали на грешното място, в грешното време...

                        *Дисертация мога да напиша по темата, но тъй като освен сладка раздумка, няма да има друг смисъл нея, не бих се занимавал с подобни глупости...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Спрях се на този: климатик fujitsu asyg12lmca/aoyg12lmca.
                          Хубав или лош,какъвто ми е късмета!
                          А нормално ли е да ми искат 60лв. за демонтаж на стария?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Спрях се на този: климатик fujitsu asyg12lmca/aoyg12lmca.
                            Хубав или лош,какъвто ми е късмета!
                            А нормално ли е да ми искат 60лв. за демонтаж на стария?
                            Може и 600 да ти искат, въпроса е дали ще ги дадеш...демонтирай си го сам, няма нищо сложно. Затвори си крановете на външното тяло, отвии тези на тръбите, фреона по тръбите и вътрешното тяло ще изфисти (това да не те плаши), след това му разкачи захранването (проследи кабелите, в горната част на машината, над тръбите са обикновено). После сваляш външното тяло от стойките и си готов отвън. Вътрешното тяло го откачи от копчетата в долната част на задния панел, после повдигаш и докато някой ти държи тялото, развиваш гайките на тръбите...махаш дренажа и разкачаш кабелите (намират се в горния десен ъгъл на тялото, повдигаш капака, има малка капачка с винт) и си готов. За тръбите сам ще се сетиш, че ако монтират същата машина, може да се ползват , също захранването и дренажа.

                            5лв. хахахах успех колега.
                            Последно редактирано от mitko punev; 15-06-16, 15:23. Причина: допълнение

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Жоре, цялата тази операция отнема 15 до 30 минути, зависи от достъпа до външното тяло разбира се.

                              Ааа забравих, като развиваш гайките си дръж контра (на крановете на външното тяло и на гайката на вътрешното), за да не скъсаш кран или тръба, че после е неприятно.

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                И сте забравили да му кажете преди демонтажа климата да поработи на охлаждане 10 минутки,че после трябва да се допълва фреонец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X