Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от стара ферма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща от стара ферма

    Здравейте,
    и аз се набутах в приключение с покупката на селска къща. Вдъхновен от темите на Стефан и други участници, ще пускам по малко снимки как се развива моя филм във времето. Купих си бивш свинарник. Дряново - Габровската група от форума веднага ще разберат къде от снимките. Изглежда така:
    Главната портаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:главната порта на свинариума.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:6081530Зад портатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:зад портата.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:6081531вътрешен дворНатиснете снимката за да я уголемите

Име:вътрешния двор.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:6081532вътрешния двор откъм втория етажНатиснете снимката за да я уголемите

Име:вътрешния двор от към втория етаж.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:6081533западно крило на голямата къщаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:западно крило на голямата къща.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:6081534северно крило на голямата къщаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:северно крило на голямата къща с порта 2.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:6081535откъм рекатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:откъм реката.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:6081536задния двор /източна страна/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Задния двор.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:6081537малката къща от изтокНатиснете снимката за да я уголемите

Име:малката къща.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:6081538
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Къща от стара ферма

    Честито, нека всичко да се получава, така както го искаш, още от първия път! И малко завист естествено, заради реката и планината, че в нашата Добруджа няма такива екстри. Реално си е набутване, но иначе си е следване на мечти, предполагам. Какви ще са плановете, в какво ще се превърне занапред?
    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

    Коментар


    • #3
      От: Къща от стара ферма

      Благодаря! Желанието е такова:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:догановата къща.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5644854 за възможностите - времето ще покаже.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Къща от стара ферма

        И аз съм фен на камъните, обаче възможностите все още не позволяват. Колко е имота изглежда ми да има повече от 3 декара. Много работа те чака, което също си е част от вкуса на живота.
        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

        Коментар


        • #5
          От: Къща от стара ферма

          Честито, колега!
          Дано мерака никога не те напусне, че като гледам имаш работа за половината Китай.
          И "свободно време" да имаш, разбира се.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Къща от стара ферма

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Благодаря! Желанието е такова:[ATTACH=CONFIG]780981[/ATTACH] за възможностите - времето ще покаже.


            О-у-у, висока летва.
            Успех!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Къща от стара ферма

              Стискам палци да успееш. Страхотна основа за мечтите си си взел. Честито и дано ти остане време.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #8
                От: Къща от стара ферма

                Честито и успех.Всичко става с пари,време и приятели.Мерака е явно че го имаш...

                Коментар


                • #9
                  От: Къща от стара ферма

                  Успех в начинанието...........и много търпение.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къща от стара ферма

                    Между другото, Догановата къща е имала закрит мост над/през улицата до съседната (от този ракурс - по-горе, вляво), в която са живели прислужниците, а самата тя е накръстосана от ходници в обема на зидовете.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къща от стара ферма

                      Честито и от мен, въоръжи се с много-много време, най-вече търпение и много финансови възможности

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къща от стара ферма

                        А това че е било свинарник, няма ли да мирише, каквото и да правиш, освен ако не го издигнеш наново от основи?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къща от стара ферма

                          Ами то си е за изриване, поне по снимките...Но пък мястото се види голямо, до река, в гора. При пресяване може и материал да излезе. Дано авторът на темата устиска с парици, време и мерак! Искрено му го желая.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къща от стара ферма

                            Лелее, не очаквах чак толкова пожелания, благодаря! Отговарям подред, за което се сетя. На свине не мирише - отдавна е било и е измито, има чудесна канализация и е масово бетонирано. Свинарниците /навесите/ на снимките са всъщност метални халета /колони и ферми/ и ще се превърнат в бъдеще в стопански постройки чрез замаскиране с дърво на металната конструкция. Купих го лятото, сега ме вдъхновиха темите от форума да напиша и аз нещо. Мен да ме посъветват, аз да споделя успехи и провали при ремонта. Догановата къща в Копривщица я видях преди 15 години за пръв път и си пожелах още тогава да имам нещо подобно при възможност. Като видях този имот преди години, затворен отвсякъде с дуварите на сградите /още не се продаваше/, веднага си представих връзката между двете къщи над сегашната порта. Тогава голямата къща още не беше се разпаднала. Не съм си и представял, че ще дойде ден да притежавам имота, но, неведоми са пътищата божии. Винаги съм искал да живея до гората, до реката, сред природата, но, ако може, на една ръка разстояние от удобствата на цивилизацията. Ето, че ми се удава такава възможност, ако устискам финансово. Центъра е на 10 минути пеша, но по нищо наоколо това не си личи.
                            Стратегията ми е да завладявам имота постепенно, започвайки от добре запазената малка къща. На първия етаж ще има дневна с камина, кухня, баня, тоалетна и перално помещение. На втория етаж се две спални, баня с тоалетна. Досега съм понапреднал с дренаж и дъждовна канализация на парцела, канализация, водопровод, електроинсталация и дограма на малката къща, която конструктивно е в чудесно състояние. Остават ми плочките в банята и тоалетната на първия етаж, същото на втория етаж, вътрешно и външно измазване и реконструкция на покрива с оглед бъдещия замисъл за връзка с голямата къща през втория етаж. Идеята е да стане обитаемо, за да се ползва целогодишно, за да се води по-лесно ремонта нататък. Ще гледам да сложа малко снимки, но досега нищо интересно. Интересното ще е проектирането на целия ансамбъл от сгради, за да изглежда като от мечтите ми, че при готов проект изпълнението е по-лесно и не се налага после да се развалят направени без план неща. Слагам сега снимките от дренажа, водопровода и дъждовната канализация, с които обиколих имота откъм ската и после до реката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5644998 Началото е от най-високата точка - водомерната шахта.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5644999 Дренажната тръба е отворена към шахтата с цел промивки след затлачване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж3.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5645000 Най-отдолу е геотекстил от "Арбанаси". Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж4.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5645001 Дренажната тръба засипах отвсякъде с чакъл и я увих заедно с него с платното като салам. Отгоре пясък десетина сантиметра.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж5.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5645002 Върху пясъка тръбата на дъждовната канализация. Заедно с нея положих полипропиленов водопровод, с който смятам да обиколя имота от всички страни като пръстен с цел бъдещи удобства.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж6.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5645003 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж7.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5645004 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж8.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5645005 Дано правилно съм преценил разстоянията между бъдещите водостоци, за които съм оставил тръби за включване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж9.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5645006 Шахта на ъгъла за промиване и почистване на дренажа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дренаж10.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5645007 Готовия първи участък.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къща от стара ферма

                              Успех!

                              Ще следя темата с интерес!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X