Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    А с какво се импрегнират тухлите?

    Коментар


    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

      Стават нещата добре,но тежък и бавен процес.
      Таман да си имаш работа,да не ти е скучно зимата !

      Коментар


      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

        Имам какво ново да покажа , но ще е по-натам.Сега имам ново предизвикателство:
        Значи , вчера е имало гръмотевична буря, дълга градушка, страхотен дъжд и прочее. Разстроени съседи ни информираха за бедствието . Сутринта наминахме бързо да видим растенията, но се оказаха други проблемите...
        При изключен главен предпазител ,намерих изхвърчали няколко капачки на ел. ключове. Първоначално не обърнах особено внимание , зает да разследвам доматито. Пуснах тока и се оказа че фази има , нули на няколко места-не. Дисплея на електромера е аут.
        Така... значи първата ми и единствена засега мисъл е ,че ни е посетила мълния. Някакви други подозрения?

        Ако съм прав, ще трябва да мисля и върху техническото решение.Междувременно ще се позанимаем с ЧЕЗ.

        П.п. Има такава тема ,незнайно защо е във форум "Ежедневна фантастика".

        Коментар


        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

          След като е изключен главния - еднозначно мълния.
          Заземила се е през нулите.

          Коментар


          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Заземила се е през нулите.
            Или е наблизо, но е влязла през нулите.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

              Трови живота ма Гинка -ЧЕЗ.Те са виновни за всичко !!!

              Коментар


              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Трови живота ма Гинка -ЧЕЗ.Те са виновни за всичко !!!
                Абе не са .Коректно се появиха , смениха си електромера и ми препоръчаха да не слагам гръмоотвод да не събирам зорлем гръмотевиците.

                Та значи , мълнията е ударила мрежата някъде наоколо , гръмнала уличното осветление и по нулата , та у дОма.
                Картинката се допълва и от наличието на 4 бора , на около 8 метра от къщата и надвишаващи я с поне 10 метра. Мисля си , че и да падне гръмотевицата точно в двора , боровете по-скоро ще я "дръпнат". Т.е. защита по-скоро им трябва на тях.
                Събрах малко информация за защита на самата къща: инсталацията е двупроводна , което води след себе си липса на възможност за читаво заземление на самата инсталация.Гръмоотвод с оглед планинското местоположение си струва да се направи /като изключим боровете/, но камъка отдолу е под 10-15 см. хумус.Забиване е абсурдно и постигане на 10ома граничи с невъзможното.Не става въпрос за формално полагане, пикаене да излезе лаборатория и други тарикатлъци.

                Прагматичният въпрос който стои е: каква вътрешна защита, очевидно преди главният предпазител/за цялата инсталация , а не отделни уреди/ , която да изключва фаза и нула при пренапрежение? Това от опит възниква не са при мълнии, но и при аварии на "енергото".

                Другият подвъпрос е /при липса на горната защита/ е поне по време на отсъствие от къщата , с какъв надежден шалтер да се изключват фаза и нула?

                Предпочитам да има надеждно решение на първият въпрос.

                Разбира се , това става със съгласуване с "енергото" да спрат захранването за монтаж.Поели са ангажимент по въпроса.

                Коментар


                • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                  Най-елементарното решение е табло по онзи вехт стандарт, с бушон и на нулата. Кофтито на тази схема е, че при късо, или друг проблем (вътре в сградата), може да сработи защитата на нулата, а фазата да си остане под напрежение, ама като го имаш предвид не е чак такъв проблем. Но в случай като този ще ти свърши работа, също и при "бонуси" от енергото.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                    Това с бушона на нулата...мани тая работа...игра на руска ролетка с оня рогатия.
                    Слага се катоден отводител.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Това с бушона на нулата...мани тая работа...игра на руска ролетка с оня рогатия.
                      Слага се катоден отводител.
                      Точно за катоден отводнител ми е основният въпрос.За цялата къща,да не е за еднократно сработване.
                      При последната издънка на ЧЕЗ дадоха фира сума телевизори и хладилници в махалата.Не ми се занимава после с тях за компенсации.Отделно мълниите.
                      Някой с практически опит относно производители с + и -?

                      Коментар


                      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                        За мълниите освен гръмоотвод, друго решение няма смислено. Катодния отводител няма да те спаси при директно попадение на мълния върху инсталацията. Ще те спаси ако падне наблизо някъде, също и от пренапрежения.
                        За изгарянето...ми то е един патрон, дето се сменя. Всичко е изолирано, няма кой знае каква философия.
                        Понеже това нещо отвежда към земя, пак ти трябва заземяване-няма да минеш без него.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ...

                          [ATTACH=CONFIG]901318[/ATTACH]
                          ...
                          Тия прозорчета почти си ги познах. Стъклата не се монтират с пирончета и маджун върху дървенията, а влизат в жлебове. За подмяна на счупено стъкло се разглобява рамката. Проблемът е, че жлебовете са за 2 мм. стъкло, а такова не намирам. При теб така ли е и как реши проблема?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                            Ми прогонваш нута до 4мм (или колкото там) и всичко ти е точно.

                            ПП
                            Ако искаш, може и кекс да направиш.
                            Последно редактирано от davc; 18-06-18, 20:18.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ми прогонваш нута до 4мм (или колкото там).
                              Прогонваш, ама летвичките са бая тънки, а дървото след 150 годинки е заприличало на тахан халва. Да не говорим, че не виждам тая дървенийка и оригиналните пантички да носят тежестта на 4 мм. стъкло.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                                Като ти е прецизна работата, стъклото всъщност изпълнява конструктивна функция. Ма ако ти е умрело черчевето - ново. Тва е положението.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X