Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Тия прозорчета почти си ги познах. Стъклата не се монтират с пирончета и маджун върху дървенията, а влизат в жлебове. За подмяна на счупено стъкло се разглобява рамката. Проблемът е, че жлебовете са за 2 мм. стъкло, а такова не намирам. При теб така ли е и как реши проблема?
    Мда , настъпи още мазол.
    Дървото се е поизметнало, дървоядите са го гризкали.Нямам в момента снимки на детайлите, но ще направя.
    Това ми е една от следващите стъпки. Наблизо реновираха подобна къща с PVC дограма , впечатлението за мен е потресающо. Ще търся добър дърводелец , да мислим автентичен вид и материал-дъб. Крила , каси , панти ,мартинки , оливки , закачалки, отваряне навън и така. Подхвърлиха ми идеята за стъклопакети.Ще го мисля тепърва.
    На този етап луфтовете са добре дошли за приток на свеж въздух към печките на твърдо гориво. Иначе стъклата са тънки , на отдавна прегорял маджун, кърпено със силикон .Скоро подменях няколко и проведох трудово обучение на децата как се меси маджун.
    Щото в училище се оказва че по трудово, основен приоритет на образователната система е правене на сандвичи и лепене на хартийки.Скоро от работилницата в едно училище измъкнаха за скрап работещи банциг, абрихт, дърводелски тезгяхи . Дорева ми се .

    Коментар


    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

      Ето това е със стъклопакет, чам. Ако не се заглеждаш прекалено отблизо си изглежда, като оригиналните. Но се наложи допълнително снабдяване на помещението с камината с въздух, необходим за горенето (иначе смучеше въздух от канализацията). Съжалявам, че нямам снимки в по-близък план в момента.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180414_141937328_HDR_25.jpg
Прегледи:1
Размер:468.8 КБ
ID:5792452
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

        Абе като зачекнахте темата за дограмите.
        Помните ли, преди години уплътняваха дървена дограма с едни алуминиеви лайсни, по фалцовете.
        Намират ли се някъде такива лайсни?
        И ако не, гумените уплътнители ли остават катоединствен шанс?
        Дограмата ще се прави сега, живот здраве. И най-вероятно със стъклопакет.

        Коментар


        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
          ...Съжалявам, че нямам снимки в по-близък план в момента...
          Дай някоя и друга снимка на "кораба-майка", дето е закотвен пред къщата
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

            Здравейте, варианта за мълниезащита е до 20ома конвенционалната и 10 с изпреварващо действие. Цената може да я видите в някой сайтове и да си прецените кое колко ще излезе. Може да се спрете и на варианта , като при бензиностанците с изнесен мълниеприемник , като си гоните омовете за варианта на който сте се спрели.

            Коментар


            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Абе като зачекнахте темата за дограмите.
              …..
              Дограмата ще се прави сега, живот здраве. И най-вероятно със стъклопакет.
              Може ли да пуснеш снимки, или в твойта тема , как ще изглежда?

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              Здравейте, варианта за мълниезащита е до 20ома конвенционалната и 10 с изпреварващо действие. Цената може да я видите в някой сайтове и да си прецените кое колко ще излезе. Може да се спрете и на варианта , като при бензиностанците с изнесен мълниеприемник , като си гоните омовете за варианта на който сте се спрели.
              Продължавам да мисля по теория на вероятностите , че е по необходима защита от пренапрежения ,писах за двата основни риска.Пуснал съм запитване до Шнайдер.

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Ето това е със стъклопакет, чам. Ако не се заглеждаш прекалено отблизо си изглежда, като оригиналните. Но се наложи допълнително снабдяване на помещението с камината с въздух, необходим за горенето (иначе смучеше въздух от канализацията). Съжалявам, че нямам снимки в по-близък план в момента.
              [ATTACH=CONFIG]961226[/ATTACH]
              Благодаря. Ще помоля за повече подробности и снимки като е възможно.
              Може да направим отделна тема за дограми ,да не се разпилява информацията.

              Коментар


              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                Мда , настъпи още мазол.
                Дървото се е поизметнало, дървоядите са го гризкали.Нямам в момента снимки на детайлите, но ще направя.
                Това ми е една от следващите стъпки. Наблизо реновираха подобна къща с PVC дограма , впечатлението за мен е потресающо. Ще търся добър дърводелец , да мислим автентичен вид и материал-дъб. Крила , каси , панти ,мартинки , оливки , закачалки, отваряне навън и така. Подхвърлиха ми идеята за стъклопакети.Ще го мисля тепърва.
                На този етап луфтовете са добре дошли за приток на свеж въздух към печките на твърдо гориво. Иначе стъклата са тънки , на отдавна прегорял маджун, кърпено със силикон .Скоро подменях няколко и проведох трудово обучение на децата как се меси маджун.
                Щото в училище се оказва че по трудово, основен приоритет на образователната система е правене на сандвичи и лепене на хартийки.Скоро от работилницата в едно училище измъкнаха за скрап работещи банциг, абрихт, дърводелски тезгяхи . Дорева ми се .
                Здр. Алекс , не съм писал тук отдавна ,..
                Да те питам ,, твоите стари прозорци двукрили ли са ? Питам защото аз имам такива черчевета /от ЧаМ / за щастие са без никви червояди от 30 г. нямат и боя !! само са бизиросвани някъде във времето,,, по соца.! Та си мисля за варианти "пълна промяна" !?
                По читав обков, уплътнители по фалца, някъв EPDM, или КА флекс , уплътнител между крилата на дървените профили!? и стъклата не с маджун , а с нещо друго да ги залепя !??? За силикон не ми се мисли!!! За да оформя и избеля местото на стария маджун?

                п.п

                Благодарно за подкрепата в една др. тема..
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Благодаря. Ще помоля за повече подробности и снимки като е възможно.
                  Може да направим отделна тема за дограми ,да не се разпилява информацията.
                  Подробности... три крила, горното се отваря по хоризонталната ос, а долните две по вертикална. Става дума за тези които се виждат на втория етаж. Изработени са от чам със стъклопакет. Отварянето, както и на старите прозорци е навън, за да може, като духне силен вятър да уплътнява допълнително, а не както при отварящите се навътре да подухва и да вкарва прахоляк. Горното крило е отделено от другите две с дъска, като в оформящата се рамка от вътрешната страна се монтира мухарник и горният прозорец може да стои по цяло лято отворен(застопорява се с кукички), а в същото време така отворен дори и при силен дъжд не позволява вътре да влиза вода.
                  Другата седмица ще направя и по-обстойни снимки. Прозорците са си същите, като автентичните, но нямат вградени решетки, като на оригиналните.
                  Прозорците на долния етаж са си двукрилни с по три стъклопакета на крило и също се отварят навън, поради горепосочената причина.
                  Недостатък на отварянето навън е, че няма как по лесен начин да се монтират външни декоративни, предпазни или засенчващи капаци.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X