Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Кухнята в експлоатация.Старите мебели ги реновирахме и надградихме .


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170101_141828.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5743080

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170101_141923.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5743081

    Малко интериорен скреж от големият студ, въпреки бумтящата печка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_002441.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5743082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_094705.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5743083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170108_094145.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5743084

    Коментар


    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

      Харесва ми!
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

        Браво Алекс,самия факт,че продължаваш и не ти умира мерака много ме радва.
        Жалко че зимата е толкова люта, и е почти невъзможно да се пипа.
        Но и мен яко ме сърбят ръчичките !
        Продължавай ще следим.

        Коментар


        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

          Решихме да направим изцяло подмяна на покрива и конструкцията.Едно дълго отлагано решение, но рано или късно и този таралеж в гащите трябваше да се случи.

          Отново идеята да се съобразим максимално с околната обстановка, цветово и визуално.Направихме една геометрия на ребрата за проба.
          Партньори от фирма вносител на импрегнанти и антисептици за дърво, взеха присърце идеята и започнахме да разработваме варианти с техни материали.
          Особеното е , че границата "винтидж" т.е. кич според мен / автентично ретро е много тънка . Няма да се мине без трудоемки ръчни обработки на видимите части -първо механични , после и за оцветяване.



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170226_125216.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5744921

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170226_145347.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5744922

          Приготвят се рукани и машинки всякакви ....

          Коментар


          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

            Абонирам се за темата. И на нас ни предстои цялостна подмяна на покрива на нашата кирпичена къща и ще следя с интерес.
            Колега, давай всякаква информация - избор на материали, алтернативи, импрегнация, цени, избор на керемиди, стойност на СМР и т.н.
            Пожелавам успех с начинанието!

            Коментар


            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
              Кухнята в експлоатация.Старите мебели ги реновирахме и надградихме .


              [ATTACH=CONFIG]901318[/ATTACH]

              [ATTACH=CONFIG]901319[/ATTACH]

              Малко интериорен скреж от големият студ, въпреки бумтящата печка:

              [ATTACH=CONFIG]901320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]901321[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]901322[/ATTACH]
              С какво и как си запълнил пространството между гредите????
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                Първо- Честита Коледа колеги! Желая здраве , късмет и много хубави моменти в идната година.

                За себе си добавям- и повече време и ресурси да се занимавам с темата на темата.

                Намерих малко спокойствие да разкажа тазгодишните предизвикателства.Началото беше с пролетната подготовка за тоталната подмяна на покрива:



                Ей ме като мелничарски плъх.Занимавам се с механичната обработка на дървесината.Използвани инструменти-2 малки ъглошлайфа-единият с променливи обороти, чук -за "повреди",телена четка, виброшлайф.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170310_131359.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5776495


                Тук вече и саблен трион ,и рукан.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170313_143010.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5776496



                И вече готова продукция ,импрегнирана и омаслена където е необходимо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170326_153136.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5776497

                Механични заготовки за гредореда, който не беше планиран, но за това после.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170423_132541.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5776498

                Коментар


                • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  С какво и как си запълнил пространството между гредите????
                  Пропуснал съм ти въпроса-между старите греди са оригиналните глинени валци.Бяха покрити с някаква неуспешна гипсова шпахловка- включително и гредите.Разбира се -точно под гредите се пукаше от деформациите на дървото. Реших да се махне изцяло гипса, оголихме глината и гредите-тях ги оставих обработени и видими. Между тях -рабицова мрежа под валците и дишаща шпахловка с фибри. После -обикновено варосване.

                  Коментар


                  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                    Силно съм заинтригуван от импрегнирането и омасляването. Къде е нужно? Ако се смята за реклама може на лични.
                    За гредореда защо не ползваш дъб, а иглолистен?
                    И прдължава разказа, че стана съвсем интересно!
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                      Силно съм заинтригуван от импрегнирането и омасляването. Къде е нужно? Ако се смята за реклама може на лични.
                      За гредореда защо не ползваш дъб, а иглолистен?
                      И прдължава разказа, че стана съвсем интересно!
                      Импрегнира се цялата дървения, на 100% .Препарата е Бохемит оптимал. Безкомпромисно , особено за случаи като този, където при реновиране на сградата , остават и стари дървени елементи,съответно повишен риск.Конкретният продукт е одобрен както за екстериор, така и за интериор, с различна продължителност на фунгицидно и бактерицидно действие.Работил съм и имам наблюдения с него отдавна , и смело го избрах за себе си.
                      Което доведе след себе си и същата марка за маслото, за съвместимост.
                      Омасляването гони най-вече оптическият ефект/но не само/, след двукратно нанасяне на топъл импрегнант върху дървесината, с леко междинно шлайфане. В конкретният случай , видими са стрехите, обшивките над тях, челните дъски.
                      За рекламата мисля е доказано , че съм от обратната страна на търговците, нека да остане полезното.

                      Коментар


                      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                        ИЗНЕНАДИТЕ...

                        След подготовката по покривната конструкция, се заех и със пръстеният под.След доста умуване дали да не остане със съответните обработки на глината, все пак реших да го подменя. Причини-ревизия на основите и дървените хоризонтални греди върху тях отвътре, както и обстоятелството, че колкото и да е красив добре обработен с вакси глинен под, топлинният комфорт в сравнение с дюшеме е несравним.

                        Намерих си стар зимник в пода.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170329_140024.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5776917

                        Друг планиран основен проблем преди старта на покрива- старият кирпичен комин.Не заради това че не теглеше, колкото воден от опит , че това е изключително слабо място изобщо на старото строителство без значение от вида му.Сериозен мотив е и бъдещето добро почистване.

                        За съжаление се оказах прав- поради неспазване на основни правила за весла до комин,както и лошата поддръжка на покрива, около комина си намерих нагоряли и загнили от продължителни течове елементи.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170329_171758.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5776918

                        Това доведе до демонтаж на каратавана за ревизия и на целият хоризонтален гредоред.Гледката не беше особено приятна. Бойното поле се разширяваше извън очакванията.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170409_113112.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5776919



                        Демонтирахме и гредореда ,като оставихме старите основни дъбови греди и преподпряхме конструкцията.
                        Оказа че и това не е края на изненадите.Вертикалните паянти също бяха пострадали в различна степен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170411_143159.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5776920


                        Извадихме всички съмнителни стари паянти.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170418_182228.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5776921

                        Така в един момент се оказа, че трябва да се мисли едновременно за покрив, стени , комин, под и хоризонтален гредоред в един участък.Дори опитни колеги които са виждали какво ли не , се притесниха да не срутим нещо в хаоса .
                        Наложи се да им припомням, че на изток нямат йероглиф за криза, а за предизвикателство...

                        Коментар


                        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                          Днес си препрочетох Георги Данаилов и неговата "Къща отвъд света". Припомнете си я: http://www.slovo.bg/showwork.php3?Au...ID=538&Level=2
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение

                            Така в един момент се оказа, че трябва да се мисли едновременно за покрив, стени , комин, под и хоризонтален гредоред в един участък.Дори опитни колеги които са виждали какво ли не , се притесниха да не срутим нещо в хаоса .
                            Наложи се да им припомням, че на изток нямат йероглиф за криза, а за предизвикателство...
                            Точно заради това аз тръгнах по другия път-тотално събаряне.
                            Все резултатите ще са задоволителни.Не ме кефи.
                            Успех иначе,ще го направиш,сигурен съм,но всичко си остава строго профилирано към паянтата.

                            Коментар


                            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                              Поздравления Алекс!
                              Не бях попаднал на темата и сега я изчетох на един дъх.
                              Тръгнал си по по-труден път от мене, а и по-несигурен, но знаеш какво и как да го направиш, и резултатите са много добри.

                              Коментар


                              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                                Значи , прави сте и двамата,и благодаря за добрите думи конкретно от вас. Всички имаме нужда от морална подкрепа с къщите ни .
                                Медала има и друга страна.Ситуацията е строго профилирана към паянтата, но и към мен.
                                От една стана нямах едни пари накуп, нито можех времево да си позволя дългосрочно да се занимавам със строителство за себе си, заради такова за клиенти .
                                От друга страна , се търсеше къща с дух , с околна обстановка, някакъв покрив да се преспи на пернишка печка не след години, а веднага, решаване на належащи здравословни проблеми които в града не става да оправиш, и не на последно място порастващите деца да има къде да се докоснат до земята и природата трайно.
                                Може би съм го споделял, но като се избираше къщата, жената се кефеше на всичко като малко дете , а аз обмислях колко време и пари ще ми трябват да се измъкна от до болка познати проблеми.Тя беше хепи , а аз леко навъсен.
                                Давах си сметка , че с това предизвикателство мога да се справя, с моята работа и ресурси. На друг не бих го препоръчал.Наблизо купиха подобна къща преди 2 години, още не могат да преспят в нея.
                                Тогава на госпожата дадох до 5 години това да стане плетарка , събрала позитивите на миналото и настоящето. Гледам да се справям в срок.

                                Решения на проблемите.
                                Тръгнах от стабилна основа за пода, с преподпиране на покривната конструкция/ нищо особено- дренираща каменна възглавница, армирана замазка с добавка за водоплътност и успоредно подсилване на каменните основи.

                                Стенният участък -подмяна на дървените елементи с вградени метални кутии.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170415_223712.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5777669

                                Монтирах хоризонтални шини , които анкерирахме към пълнежа да работят съвместно.

                                Комина- трябваше да е удобен за чистене ,тоест минимално във времето/не помня дали съм споменал, но жената абсолютно си държи на печките за твърдо гориво, и не иска и да чуе за радиатори , водни ризи и прочее/, да е конструктивно здрав сам за себе си по цялата височина,топлоизолиран срещу кондензати и да има ретроестетика.
                                Реших го като комбинация от инокс тръби и елементи, вата, подбрани единични плътни тухли.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170423_132333.jpg
Прегледи:1
Размер:232.6 КБ
ID:5777670

                                Неприятното бе , че с оглед на предстоящите покривни работи, въпросният комин трябваше да е готов предварително и да пробие старият покрив, тоест да си отворя още някаква язва отгоре. Направих временен покрив за комина и го завърших с мозаечна шапка с водобрани. Единичките се почистват с Кислол примерно, и се импрегнират .
                                Така изглежда над старият покрив, без шапка.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170611_114514.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5777671

                                ..........

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X