Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Миналата седмица от кранчето за кухненския бойлер остана това в тръбата в стената.
    Бойлерът е заврян под мивката, на място, където и 5 год ми син ще види зор да влезе.
    Намерих едно шило, направено от шестогран с подходящи размери, два чука, въртене с клещите и тръгна.
    Такива парчета, както и черупки от лагер или втулки на носачи се вадят за 2 минути с електрожен ако мястото позволява. Просто се прави един шев по цялата окръжност отвътре, охлажда се с вода и се изчопля с каквото имаш под ръка.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Такива парчета, както и черупки от лагер или втулки на носачи се вадят за 2 минути с електрожен ако мястото позволява. Просто се прави един шев по цялата окръжност отвътре, охлажда се с вода и се изчопля с каквото имаш под ръка.
      Хахааааа, подсещаш ме за един случай, когато на едно кръстовище в Горна Оряховица, преди двайсетина години, воланът на Москвича ми остана в ръцете. От него беше останала само една гривна, хубаво набита на шлиците на кормилния прът. С един тръбен ключ, който по незнайни причини все ми беше в багажника и под псувните на нервни шофьори, закарах хайвана до един заварчик, където с подобна заварка и малко бой измъкнахме въпросната гривна.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #48
        От: Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

        "Техниката със заваряването " ми я показаха , за вадене на лагери, когато сменях главини , но не се сетих, че може и тук да работи Общо взето ми обясниха, че когато шева изстива се свива .... та така , ама дали може да се заварява в тези тръби .. изобщо нямам понятие
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #49
          От: Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Такива парчета, както и черупки от лагер или втулки на носачи се вадят за 2 минути с електрожен ако мястото позволява. Просто се прави един шев по цялата окръжност отвътре, охлажда се с вода и се изчопля с каквото имаш под ръка.
          Не става. Тръбите са пластмасови, а счупеното парче е месинг с хромово покритие.
          За легери и други железа става, но не е желателно - може да пръсне където не трябва и ще си докараме повече главоболия. Затова се вади с нагряване с горещ въздух.

          Коментар


          • #50
            От: Пробвано- работи. Идеи за домашни тарикатлъци и шашми.

            Има места, където не става. Но определено е най-бързия и лесен начин за вадене на външни черупки.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X