Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сутринта имаше един останал в кварталния, но изглеждаше ползван вече, нямаше ги консумативите. Да знаете, че не дават без маски .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • Дали са от акумулаторната серия с 30 в батерията? С такъв съм работил и бях много доволен

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Дали са от акумулаторната серия с 30 в батерията? С такъв съм работил и бях много доволен
        Тоя трябва да е от позлатените напълно роботизирани екземпляри
        Иначе цената е...

        Коментар


        • Загледах се в "Компютър за напояване" (https://www.lidl.bg/bg/p/super-sbota...oyavane/p39222 ). Някой има ли впечатления от него или от подобни устройства?

          Коментар


          • Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
            Загледах се в "Компютър за напояване" (https://www.lidl.bg/bg/p/super-sbota...oyavane/p39222 ). Някой има ли впечатления от него или от подобни устройства?
            Става за тия пари. Аз имам от предишния им модел ,работеше 2 сезона за поливане на цветята на терасата, но нещо не мога да намеря читави батерии ,за да тръгне отново. Изискват се алкални ,но може би приятел ше му запои 3V трансформаторче направо.

            Коментар


            • orela
              orela коментира
              Редактиране на коментар
              Какви са тези батерии?

          • Трябва да е монтирано на място където не го пече слънцето ( или пък да е защитено ) , че и дъжд да не го вали . ИП4 го пази само от пръски.

            Коментар


            • orela
              orela коментира
              Редактиране на коментар
              Ще му направя един капак отгоре.
              А има ли модели, които са водозащитени?

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Не му се притеснявай. Важното е да не плава и да се проветрява.

          • Излезе едно клипче на новия лидълски заваръчен апарат, конкретно заваряване на алуминий, но бъкел не разбирам немски. Може ли някой да ми разясни какво не му хареса на заварчика лидълският шланг, та го подмени със синия(към 14мин 30сек.) https://www.youtube.com/watch?v=Wea0ihWwPLc . Нещо за тефлон споменава.

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Доколкото разбрах, препоръчва при заваряване на алуминий и неръждавейка да се използва шланг с тефлоново ядро.

          • Благодаря за превода!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              Излезе едно клипче на новия лидълски заваръчен апарат, конкретно заваряване на алуминий, но бъкел не разбирам немски. Може ли някой да ми разясни какво не му хареса на заварчика лидълският шланг, та го подмени със синия(към 14мин 30сек.) https://www.youtube.com/watch?v=Wea0ihWwPLc . Нещо за тефлон споменава.
              Телоподаващо и за СТАВАЩА за нещо заварка на алуминий е загубена кауза!!! Не се заблуждавай. Преди да ме нападнат многознайковците - ДА СТАВА успешно да се заварява алуминий с телоподаващо, особено на теория. На практика обаче не е баш така. Най-добре изглеждащите опити които съм виждал са с машина от АИГ - двоен пулс (трифазна) с тефлонова броня в шланга и тел AlSi5. Както и да е, темата е много обширна, най - краткият отговор е, ако търсиш машина за алуминий - AC - TIG, всичко останало е късане на нервите, пропиляно време, изхабени едни пари на вятъра и баш когато ти потрябва да завариш нещо алуминиево и разчиташ, че имаш машина - нъцки, пак тичаш при някой с аргона.

              Извинявам се за спама

              Коментар


              • Stbd
                Stbd коментира
                Редактиране на коментар
                Едни хора завариха няколко километра за да си построят лодка с телоподаващо. Отначало чели и умували какво "става" и особено какво "НЕ става" на теория, но на практика се оказало, че става само с телоподаващото.

            • Баш обречена кауза не е, но машината беше трифазна и тежеше сигурно половин тон. Това преди 20 години. За сметка на това заварката беше бързо, лесно и вкусно дето се вика. Заварявах две половинки от камбани на Мерцедес и Ровър серия. Не ги заварявах аз. Още не се е счупила заварката.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • I.Stoyanov
                I.Stoyanov коментира
                Редактиране на коментар
                Обречена е!

                Щото за да накараш машината да работи са ти необходими 5 опита минимум да я вкараш в режим. Тъкмо хванеш режима и материала се подгрее и хоп, пак не си в режим... Почваш да чоплиш, той изстива. И тамън си реди да заваряваш и ти намота телта на телоподаващия механизъм Пак чоплиш, вършиш работа де ама накрая си 2 часа назад от експерименти и похабена тел и газ, а и двете на са ефтини напоследък.
                Варианта е да се ползва така натечения спулгън или малка ролка с тел на самата ръкохватка на шланга. Там елиминираш намотаването на телта, но ти остава другия пиниз.
                Демек за едросериино производство метода MAG (телоподаващо) е по-приложим, тъй като имаш серия от еднакви детайли които на коуто може да се "учиш" и да хванеш режим.
                За ремонтни дейности и да парнеш нещо тук - там си е загубена кауза, особено с машини за по 600 лева... Казвам го от горчив личен и служебен опит!!!

              • travelling
                travelling коментира
                Редактиране на коментар
                Нищо не спестява спулгъна и той има същите проблеми, а колко е неудобен е друг въпрос.

            • Добре де, няма да споря. Човека завари 3 вида алуминий( английска и немска камбаха с преходен фланец отлят от бутала) за половин час.. Два външни диаметъра и 2 вътрешни. Поне 3 метра заварка. Ама ти като казваш че не става....................
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Добре де, няма да споря. Човека завари 3 вида алуминий( английска и немска камбаха с преходен фланец отлят от бутала) за половин час.. Два външни диаметъра и 2 вътрешни. Поне 3 метра заварка. Ама ти като казваш че не става....................
                Тарга, не се докачай
                Може би човека е имал свръх естествени способности или просто в дадения случай му се е получило

                Прочети за технологията CMT (Cold Metal Transfer) - измислена от Фрониус. Е там става с телоподаващото да заваряваш ХалУмин. Може твоя човек да е ползвал дядото на тази технология

                Коментар


                • Не се докачам, ама малко стана като с шопа дето видял жираф. Човека беше даскал в ВМИ по заваряване и знаеше какво прави. Настройва го не повече от минута и го запука. Аз бях приготвил 300 кинта, че тогава си бяха пари, а той ми взе 50 и ме напъди. Нямам идея каква беше машината, но беше да речем метър на метъ на 60см. И с мнооооого копчета.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • Русенските заварчици явно са извънземни та завариха 300-400метра по капаците на кораба с едно телоподаващо Редко нам си кой номер.
                    Ама айде наздраве и да не се заяждаме за глупости.

                    Коментар


                    • Водоструйката (макс 135Бар) става ли и за какво?

                      Лидъл имаха ли ръчен телфер? Търся нещо бюджетно - наскоро трябваше да вдигнем един двигател , на пале и после в кола и голям зор... Само платформата не съм мислил как ще стане.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:telf.jpg
Прегледи:716
Размер:85.8 КБ
ID:6610745

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        Имало е няколко вида, ама кога ще "пуснат" пак не се знае. Докато чакаш моде да ти мине мерака.

                      • Juiced
                        Juiced коментира
                        Редактиране на коментар
                        Пуснали са тук - там по 1-2 бройки да ги изчистят. Аз снощи видях в лидъла до окръжна във Варна. Цената е с 50 лв надолу от ейнхелската.

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X