Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Втория вариант не даде резултат, първия ме е страх да го пробвам понеже винтоверта е с механична спирачка и е доста скъп .
    Ако спирачката е устискала на гайковерта ще устиска и на другия вариант, но това, че с гайковерт не се e развил е странно. С каква машина пробва и каква е машината на която ще сменяш патронника?
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
      Гайковертът ( онзи, който в ЛИДЛ България, пуснаха на 18.03.2019г.), НЕ става по основното си предназначение! Изпробвано, изпитано и....върнато след само 7 дни притежания. Винтовертът е МНОГО ДОБЪР!
      Днес реших да сменям гумите на всичкото коли в семейството, което беше и добър повод да изчанча акумулаторния гайковерт.
      Резултат- 4 автомобила единия с алуминиеви джанти, другите с метални. Всичките болтове са стягани миналата година с динамометричен ключ на 180нм
      На нито една от колите не се наложи ползване на помощни средатва тип тръба. Общо 48 болта и 20 гайки си ги развих без проблем, после ги и затегнах до 150нм (на толкова го глася при стягане) и това с първоначалния заряд на батерията, още не съм го зареждал, но не успя и да се изтощи, че да трябва зареждане. След стягането с гайковерта си дозатргнах пак всичко с динамометеичния ключ на 180-185нм.
      Та бих казал, че съм приятно изненадан от тая машинка.
      Единствено трябва да си купя малко по-хубави камъни за целта.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Трябват ми спешно мнения за тази парочистачка https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22681 , не знам дали е пускана досега, извън инструментите не се зазяпвам, но жената и е хвърлила око. Конкретното и, евентуално приложение е чистене на плочките и фугите в кухнята и банята и евентуално мазнини от готварската печка. Ще се справи ли с горните дейности?

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Категорично НЕ.Освен ако жена ти няма страшно много свободно време и железни нерви.Аз го взех за подарък и при първата проба ме хвана бяс,чистиш една плочка 1 минута чакаш да загрее пак водата и така.Не знам дали оригинала е същата работа(това чудо е точен еквивалент на Керхер с тройна разлика в цената),но не става за никаква работа,дори и домашна.Само с приставката за прозорци не съм го пробвал,но мисля че нямаше смисъл.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            https://youtu.be/2aEdRvLAmx0

            Глупав тест,не доказващ нищо, освен че винтоверта има винтове които не може да завие,а импакта го прави без проблем.
            Аз лично не виждам общо между двете машини ,че да бъдат сравнявани.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Не е никак глупав.За човек, който не е хващал ударна машина(а има много такива) си е съвсем полезен.Много колеги са ми обяснявали как перфоратора(става дума за лек перфоратор макита) със същия успех навива и развива винтове,щото и той удрял, пък като им показах как малкия импакт от лидъл със смешния hex захват отвива джанти, пък с перфоратора не може, имаше чесане по главата.Общото е че и двете навиват винтове, с обикновен винтоверт и обикновена дрелка имам сигурно над един тон навити самонарезки от почти всички размери,но с импакта е съвсем друга бира.Доста преди да се появят тези машинки в България си сделах един преходник и почнах да ги навивам с гайковерта на въздух,но изисква голямо внимание,защото отвява винтове и битове,все едно троши солети.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Категорично НЕ.Освен ако жена ти няма страшно много свободно време и железни нерви.Аз го взех за подарък и при първата проба ме хвана бяс,чистиш една плочка 1 минута чакаш да загрее пак водата и така.Не знам дали оригинала е същата работа(това чудо е точен еквивалент на Керхер с тройна разлика в цената),но не става за никаква работа,дори и домашна.Само с приставката за прозорци не съм го пробвал,но мисля че нямаше смисъл.
                А има ли изобщо такъв уред който да си върши работата читаво? Има ли някой от друг производител доволен?
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Такъв уред,който върши работа има, но цената е неприятна, от доста време се оглеждам за пароструйка втора ръка на Керхер, но цените на добрите дори втора ръка почват от 2000.Освен това повечето са трифазни и теглото им е далеч отвъд възможностите на домакинята.Иначе имам водоструйка в професионалния клас,която почиства перфектно, но има някои места където иска топлина и пароструйката е незаменима.Тези домашните до колкото имах взимане даване с тях са същия таш к като акумулаторната водоструйка.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                    Трябват ми спешно мнения за тази парочистачка https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22681 , не знам дали е пускана досега, извън инструментите не се зазяпвам, но жената и е хвърлила око. Конкретното и, евентуално приложение е чистене на плочките и фугите в кухнята и банята и евентуално мазнини от готварската печка. Ще се справи ли с горните дейности?
                    Кирил е много прав. Не върши особено работа. Нещо като парна ютия без парогенератор е.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Не е никак глупав.За човек, който не е хващал ударна машина(а има много такива) си е съвсем полезен.Много колеги са ми обяснявали как перфоратора(става дума за лек перфоратор макита) със същия успех навива и развива винтове,щото и той удрял, пък като им показах как малкия импакт от лидъл със смешния hex захват отвива джанти, пък с перфоратора не може, имаше чесане по главата.Общото е че и двете навиват винтове, с обикновен винтоверт и обикновена дрелка имам сигурно над един тон навити самонарезки от почти всички размери,но с импакта е съвсем друга бира.Доста преди да се появят тези машинки в България си сделах един преходник и почнах да ги навивам с гайковерта на въздух,но изисква голямо внимание,защото отвява винтове и битове,все едно троши солети.
                      Проблема е че сравнява за време,навиването на еднакви винтове със различни машини.

                      Импакта примерно от 10 оборота половината отиват в радиално чукане,тоест прави 5 оборота.Винтоверта от 10 оборота прави 10 оборота.Къде е общото ,та да ги сравнява по време,че чак и точки им раздава? Абсолютно малоумие
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        А теглото и обема, съпътстващите ангажименти? Това малко ми замяза на фрезата каналокопател, съответно бетона, единичка, четворка... . И акъла от после. 500 винта с една батерия стигат ли?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Проблема е че сравнява за време,навиването на еднакви винтове със различни машини.

                          Импакта примерно от 10 оборота половината отиват в радиално чукане,тоест прави 5 оборота.Винтоверта от 10 оборота прави 10 оборота.Къде е общото ,та да ги сравнява по време,че чак и точки им раздава? Абсолютно малоумие
                          Колега, ти изхождаш от гледна точка на човек, който е ползвал и двата уреда, цени си времето и ръчичките и е стигнал до топлата вода.Има доста заблудени хора за които думичката Driver в името на уреда, значи че навива винтове,без значение какви, ако има и лъскав надпис 500W, 2000W, 2500W още по-добре, пък колко от тези ватове стигат да свършим работата е съвсем друг въпрос.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Благодаря на отзовалите се със съветите за парочистачката! Явно отпада като покупка.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Ако спирачката е устискала на гайковерта ще устиска и на другия вариант, но това, че с гайковерт не се e развил е странно. С каква машина пробва и каква е машината на която ще сменяш патронника?
                              Гайковерта е 165 нютона а винтоверта 115, с тръба мога да постигна много повече, но не смея, може да пробвам с пневматичния гайковерт, който не знам колко нютона е .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Гайковерта е 165 нютона а винтоверта 115, с тръба мога да постигна много повече, но не смея, може да пробвам с пневматичния гайковерт, който не знам колко нютона е .
                                Потърси в тубата някой клип как се сваля патронника на точно тая марка и модел. Не може да няма читаво описан клип. С малко по-сериозен гайковерт ще се отвие. С тръбата е краен вариант..
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X