Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
    ... А стълбата си е все около 160 лева, ...
    Тази стълба не е ли като китайските, които ги има за подобни пари по Баухаус и т.н.? То хубаво сто и нещо, ама като ги гледах сложени една до друга китайската за 100 и нещо и немската за 300, беше пределно ясно защо втората струва толкова ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Тази стълба не е ли като китайските, които ги има за подобни пари по Баухаус и т.н.? То хубаво сто и нещо, ама като ги гледах сложени една до друга китайската за 100 и нещо и немската за 300, беше пределно ясно защо втората струва толкова ...
      Лидълската има допълнително някакви метални платформи, когато е сгъната на скеле, може и да е по- широка, не знам, но толкова пари отгоре, мерси, направих си платформи от ПДЧ за тази от Метро, върши ми идеална работа, нищо че е китайска. Само ми е малко висока като скеле, за етажи 2,60м трябва леко да се привеждам(висок съм 1,80).

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        1,2 J не е ли малко за перфоратор?
        За такъв на мрежа,е обидно малко
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от VladiE Преглед на мнение
          Идеята ми е най-вече да имам нещо с което да мога да направя някоя и друга дупка когато ми се наложи. Да разбирам, че не си заслужава?
          Ти си преценяваш, по- мощните 2,6-3J са с около 40 лева отгоре, но поне може и нещо дребно да изкъртиш. Това за пробиване ще стане, по- бавно но ще пробива всичко, а и като бормашина ще върши работа. Ето и един клип на модела от миналата година https://www.youtube.com/watch?v=lLL1iSjFxyI . Сега е пак същият модел PBH 800A1.
          Последно редактирано от mitko 53; 22-12-18, 09:47.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Ти си преценяваш, по- мощните 2,6-3J са с около 40 лева отгоре, но поне може и нещо дребно да изкъртиш. Това за пробиване ще стане, по- бавно но ще пробива всичко, а и като бормашина ще върши работа. Ето и един клип на модела от миналата година https://www.youtube.com/watch?v=lLL1iSjFxyI . Сега е пак същият модел PBH 800A1.
            Благодаря за съвета, купих го. Направих няколко дупки с лекота в бетон с 10мм. Явно за моята цел ще върши идеална работа.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от VladiE Преглед на мнение
              Колебая се дали да купя това - https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=18897
              Бихте ли дали мнение?
              Енергията на удара е малка, но пък броя им е много. За някои дейности това е предимство. Все пак е перфоратор, а не къртач. Заради цената, гаранцията, теглото и описаните от теб нужди, по-скоро си заслужава.
              Ползвам за домашни нужди един Бош PBH 220 RE с 2J/600W и един лидълски 1100W..... все вършат работа.....ма да има

              Понеже съм много доволен от наличните свредла си закупих и тези, които смятам, че са същите:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_103657.jpg
Прегледи:1
Размер:451.1 КБ
ID:5805051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_103743.jpg
Прегледи:1
Размер:307.0 КБ
ID:5805052
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                А какво в думата "самонивелиращ" Ви убягва?
                Точно защото е самонивелиращ се, лазерната линия проектира винаги водоравна равнина, ако имате проблем с това да си го представите мога да обясня по-подробно.

                М.А.К продължавш да произвеждаш клипчета на килограм без да има реално измерване в тях. Не знам защо си рещил, че плота е еталон за водоравност. Другия път, като се правиш на режисьор сложи един проверен нивелир на линията да видим какво ще покаже. Става и отвес, дори канап с тежест.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Mоят го пусках пробно сутринта, но нямах под ръка точен воден нивел, да го сверя. Наложих вертикалния лъч по касата на една от вратите, показва един сантиметър разлика. Явно вратите са слагани едно към гьотере.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Точно защото е самонивелиращ се, лазерната линия проектира винаги водоравна равнина, ако имате проблем с това да си го представите мога да обясня по-подробно.

                    М.А.К продължавш да произвеждаш клипчета на килограм без да има реално измерване в тях. Не знам защо си рещил, че плота е еталон за водоравност. Другия път, като се правиш на режисьор сложи един проверен нивелир на линията да видим какво ще покаже. Става и отвес, дори канап с тежест.
                    Ако нивелира/окото/ не мърда по вертикал, а линията върху стената мърда по вертикал, макар и винаги да е хоризонтална, то проблем има, защото една равнина се определя от 3 точки, а линията от две.
                    Иначе не знам защо спорите, без да обяснявате.....
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                      Mоят го пусках пробно сутринта, но нямах под ръка точен воден нивел, да го сверя. Наложих вертикалния лъч по касата на една от вратите, показва един сантиметър разлика. Явно вратите са слагани едно към гьотере.
                      Вържи тежест на един канап и ще му провериш вертикалата. После провери за перпендикулярност линиите и си готов.

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Ако нивелира/окото/ не мърда по вертикал, а линията върху стената мърда по вертикал, макар и винаги да е хоризонтална, то проблем има, защото една равнина се определя от 3 точки, а линията от две.
                      Иначе не знам защо спорите, без да обяснявате.....
                      Това е пошибалка за 100 лева, която задача е да проектира водоравна, отвесна линия в покой, което е напълно достатъчно за потребителски нужди. За повече екстри трябва да се сложат поне две нули към цената. Линията е проекция на равнината.
                      Имаме равнина 1 на корпуса/статива и равнина 2 на оптиката, лазерният лъч.
                      Приемаме, че 1 не е водоравна от там има два варианта:
                      2 е успоредна на 1 в този случай при завъртане линията няма да се премества, но няма да е водоравна.
                      2 е абсолютно водоравна и не е успоредна на 1, тогава при завъртане самонивелиращата система компенсира грешката и премества линията, но винаги е водоравна.

                      Обещал съм си тая година да не пипам повече AutoCad иначе щях и да го надраскам на бързо

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Вържи тежест на един канап и ще му провериш вертикалата. После провери за перпендикулярност линиите и си готов.


                        Това е пошибалка за 100 лева, която задача е да проектира водоравна, отвесна линия в покой, което е напълно достатъчно за потребителски нужди. За повече екстри трябва да се сложат поне две нули към цената. Линията е проекция на равнината.
                        Имаме равнина 1 на корпуса/статива и равнина 2 на оптиката, лазерният лъч.
                        Приемаме, че 1 не е водоравна от там има два варианта:
                        2 е успоредна на 1 в този случай при завъртане линията няма да се премества, но няма да е водоравна.
                        2 е абсолютно водоравна и не е успоредна на 1, тогава при завъртане самонивелиращата система компенсира грешката и премества линията, но винаги е водоравна.

                        Обещал съм си тая година да не пипам повече AutoCad иначе щях и да го надраскам на бързо
                        Точно така, според автора на казуса '1' и '2' не съвпадат при дискутирания вариант, а при следващата бройка съвпадат. Това разбира се е субективно и не задължително.
                        Или иначе казано при дискутирания вариант се мести във височина окото на лазера и за да се запази водоравността на повърхнината, съответно проекцията й върхъ стената /червената линия / се мести вертикално. Дефакто работи коректно.
                        Всъщност този лазер трябва да проектира права и хоризонтална линия или да образува с тази линия хоризонтална повърхнина?
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Разгледах брошурата на лидл.де и попаднах на Блек енд Декер серия машини и ми привлече вниманието тази отвертка - има и 90 градуса! Май е по-добро от Parkside - но се доближава до 12 волтов верт като цена (25Е).
                          https://www.lidl.de/de/black-decker-...paign=hhz_kw51
                          Akku-Spannung: 3,6 Volt
                          Akku-Kapazität: 1,5 Ah
                          Leerlaufdrehzahl: 180 U/min
                          Drehmoment: max. 5,5 Nm
                          не пише за колко се зарежда?

                          ПП:
                          PARKSIDE 3.6V с чупещата дръжка на 5Nm/200 min-1 е вече налична, та се двоумя какво да взема.
                          Лидълския има 6+1 Нива на въртящия момент, ако е от значение, но е по-тежък (443 g (Декера е 330 g) )?!

                          Тази 90-градусова глава на Декера - предимство ли е или да избера рег-ята на въртящия момент?

                          ПП:2 към Декера имам сантимент, понеже имахме бормашина с такава марка

                          ПП3: Този сет бургии на Блек енд Декер дали е читав? 10Е
                          https://www.lidl.de/de/black-decker-bit-und-tin-bohrerset-27-teilig/p290628
                          Последно редактирано от hakama; 22-12-18, 15:40.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            На тази отвертка Блек и Декер открих времето за зареждане в български сайтове- дават го 15 часа https://andreev.bg/004-BKD-993 . Цената и е между 60-90 лева. Предимство е според мене че върви в комплект с ъглова приставка Въпросните машини в германския лидл ги пуснаха и в Полша, Швейцария и Словакия, може и на нас да ги засилят.
                            Aз имам такава https://voinishki.com/BlackDecker-%D...0%90-V-KC-7080 , върши работа, но се зарежда цели 12 часа.
                            Последно редактирано от mitko 53; 22-12-18, 17:36.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                              Разгледах брошурата на лидл.де и попаднах на Блек енд Декер серия машини и ми привлече вниманието тази отвертка - има и 90 градуса! Май е по-добро от Parkside - но се доближава до 12 волтов верт като цена (25Е).
                              https://www.lidl.de/de/black-decker-...paign=hhz_kw51
                              Akku-Spannung: 3,6 Volt
                              Akku-Kapazität: 1,5 Ah
                              Leerlaufdrehzahl: 180 U/min
                              Drehmoment: max. 5,5 Nm
                              не пише за колко се зарежда?

                              ПП:
                              PARKSIDE 3.6V с чупещата дръжка на 5Nm/200 min-1 е вече налична, та се двоумя какво да взема.
                              Лидълския има 6+1 Нива на въртящия момент, ако е от значение, но е по-тежък (443 g (Декера е 330 g) )?!

                              Тази 90-градусова глава на Декера - предимство ли е или да избера рег-ята на въртящия момент?

                              ПП:2 към Декера имам сантимент, понеже имахме бормашина с такава марка

                              ПП3: Този сет бургии на Блек енд Декер дали е читав? 10Е
                              https://www.lidl.de/de/black-decker-bit-und-tin-bohrerset-27-teilig/p290628
                              Без реглаж на усилието/въртящия момент/ не бих си купил отвертка.
                              Black & Decker преди и сега не е едно и също.
                              Виж райдър ........
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                От лидълските и IXO-подобната заслужава внимание с четирите приставки https://www.lidl.de/de/parkside-akku...s-4-b2/p269425 , но в момента не е налична. Мосля пролeтта я пускаха и тука.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X