Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    Е, при условие, че имаш не си купувай, но за повечето дейности това, че при разстояния над 5 метра, се разминавало с 5мм не е особен проблем.
    Мисля да заприходя една, че ми омръзна да опъвам рулетки.
    Да не си сменил занаята ? Заради това ли оставяш калкулатора и хващаш метъра ?
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Здравейте, да питам пак нещо. Немога да намеря решение на "проблема" със заточването на ножовете в кухнята Бях си купил едно точило от лидъл но не ми вършеше работа и го върнах, Сега ще пускат един шмиргел https://www.lidl.at/de/angebote.htm?articleId=17280 и се чудя дали ще стане с него да ги заточвам? Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        А какъв точно е проблема със заточването? Вкъщи ползвам евтини Tramontina почти изцяло, и точа с обикновена комбинирана отварачка с точило от татово време, представляващо 2 реда метални шайби, вкарани чстично един в друг. Нула проблеми поне с тия ножове.

        Ей такова (гледам че още се продават, а сигурно е по-дърто от мене моето - даже 2 броя имам):
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1d269588dbaa4b47504d47dde870cea8.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5806491
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Камък,брус,белгия от практикер за 3-4 лв. и се точат добре.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
            Здравейте, да питам пак нещо. Немога да намеря решение на "проблема" със заточването на ножовете в кухнята Бях си купил едно точило от лидъл но не ми вършеше работа и го върнах, Сега ще пускат един шмиргел https://www.lidl.at/de/angebote.htm?articleId=17280 и се чудя дали ще стане с него да ги заточвам? Благодаря предварително.
            Същият комбиниран шмиргел го мернах вчера в пернишкия Лидл, кв. Мошино. Беше една бройка, разпечатена. Би трябвало да става за точене, стига да ти се разправя. Аз имам едно правено точило с мотор от пералня, но ме мързи да го включвам,сипвам вода, та повечето пъти си точа ножовете на белгията.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
              Колега, аз батерията си я взех за 28 Евро, но действително ли ми трябва и зарядно за нея отделно? Няма ли да ми свърши работа жсе пак зарядното за 2 Ач батерия???
              Върши работа разбира се! Аз имам 6 броя 4ач батерии ,,Parkside" X-teamи всичките ги зареждам със зарядните устройства от комплекта с 2 ач батерии. Зарядните устройства за акумилаторни баерии ,,Парксайд",от серията X team, са напълно съвместими! Защо си осталчйал с обратното впечатление, честно казано ке разбирам?
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                Здравейте, да питам пак нещо. Немога да намеря решение на "проблема" със заточването на ножовете в кухнята Бях си купил едно точило от лидъл но не ми вършеше работа и го върнах, Сега ще пускат един шмиргел https://www.lidl.at/de/angebote.htm?articleId=17280 и се чудя дали ще стане с него да ги заточвам? Благодаря предварително.
                аз знам слевдното: на шмиргел нож не се точи, ако искаш да имаш нож точила да искаш на днешно време, аз за кухненските ножове ползвам от този тип

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9161639821342.jpg
Прегледи:1
Размер:17.0 КБ
ID:5806492

                като не е задължително да е фискарс, напоследък даже само с масАта ги заглаждам и режат


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DM-S-1-t.gif
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5806493
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                  Aко зарядното се води PLG 20A1 зарежда батерии 2Ah, 3Ah и 4Ah от серията Х20 , пробвано, имам две такива зарядни и от трите батерии. 3Ah я зарежда за над 100минути, а 4Ah за около 130 минути. Съществува и по- бързо зарядно PLG 20A2, на което му дават за 3Ah време за зареждане 60 минути, но при нас никога не е продавано. Kompernass го предлагат https://www.kompernass.com/index.php...product_id=634 . 5Ah батерията за която питаш не става на зелените(Х20), пробвано с 2,5Ah-ова, те са за серията Performance.
                  Митко, много благодаря за изчерпателния отговор. Аз също се съмнявах, че няма да мога да я заревдам тази 4Ач батерия, но след като е за възможно за сметка на времето е приемливо за мен. Не възнамерявам да я ползвам нон стоп по стоежи, а само ако ми се наложи веднъж в годината. Още веднъж благодаря за инфото.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Върши работа разбира се! Аз имам 6 броя 4ач батерии ,,Parkside" X-teamи всичките ги зареждам със зарядните устройства от комплекта с 2 ач батерии. Зарядните устройства за акумилаторни баерии ,,Парксайд",от серията X team, са напълно съвместими! Защо си осталчйал с обратното впечатление, честно казано ке разбирам?
                    Андрей, аз именно затова и отговорих вече на Митко, като се замислих се разбира,че на Х-Team би трябвало да подхожда и зарядното и за 2 Ач. Аз мога да си взема оттук в Германия и 3,5Ач, но след като имам вече 2 Ач зарядно ще ги преглътна тия 130 Мин (2 часа нищо не са) за изчакване.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Благодаря за коментарите на всички. Няма да е шмиргела значи. Ще си купя масат, брус или направо точило някакво и така. Мислех , че с шмиргела ще е по лесно Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                        Благодаря за коментарите на всички. Няма да е шмиргела значи. Ще си купя масат, брус или направо точило някакво и така. Мислех , че с шмиргела ще е по лесно Поздрави!
                        Ми те са различни инструменти за различно точене. Не са взаимозаменяеми
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                          Благодаря за коментарите на всички. Няма да е шмиргела значи. Ще си купя масат, брус или направо точило някакво и така. Мислех , че с шмиргела ще е по лесно Поздрави!
                          Поразгледай и около това
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=155893
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                            Благодаря за коментарите на всички. Няма да е шмиргела значи. Ще си купя масат, брус или направо точило някакво и така. Мислех , че с шмиргела ще е по лесно Поздрави!
                            Аз ползвам подобно точило за ножове. Производство е на Einhell. По принцип не съм фен на марката,но баща ми го купи и донесе
                            от Германия във време, когато нямаше такова предлагане. За всичките години,които го ползваме,мога да изкажа само положително мнение. Скоростта на въртене на камъка според мен е много добре съобразена с функцията му. Охлаждането с вода също помага за добрия резултат от заточването.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                              Благодаря за коментарите на всички. Няма да е шмиргела значи. Ще си купя масат, брус или направо точило някакво и така. Мислех , че с шмиргела ще е по лесно Поздрави!
                              Заточването на нож си е наука за ножовете предлагани на пазара (и за 90% от тези по къщите на хората) шмиргел не ти трябва. Там се отнема грубо от материала до офрмяне на "косъм" после идва заточването с камъни (брус, белгия....) те също са с различна "едрина" и ако искаш с кухненския нож да можеш и да се обръснеш идва ред на различните полиращи пасти, кечета, кожени каиши...

                              Прецени какво искаш да постигнеш и колко пари ти се дават за заточващи приспособления и материали и вече може по-точно да те насочат какво и от къде да си купиш.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Специално за шмиргела, трябва да се направи едно уточнение че не става въпрос за стандартен такъв, а за редуцирани обороти до към 350, по спомен и видна баня на камъка. Да се извади косъм не би било проблем. Бях се навил даже да го купувам, но ми се видя тесен водният диск,40мм., на самоделното ми точило е поне 100мм., хваща голяма площ от остриетата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X