Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Циркуляр-съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Циркуляр-съвет

    Тая джаджа е интересна и е против подобни сакатлъци.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      От: Циркуляр-съвет

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Тая джаджа е интересна и е против подобни сакатлъци.
      Много интересно,но след десетина "аварийни"спирания вече става "страшно".
      Вероятно "демфера" е консуматив,но предпочитам правилото,да няма от "мойте телесни части" в равнината на рязане. Когато наруша правилото си "плащам"...

      Коментар


      • #48
        От: Циркуляр-съвет

        По магазините продават циркулярни дискове за ъглошлайф, моят севет е НИКОГА да не си купувате или ползвате такъв.
        Това нещо няма "чапраз", заклинва много лесно, много голяма вероятност да се изтърве и шлайфа тръгва накъдето си поиска докато не излезе от щепсела или скъса кабел.
        Преди година щях да си отрежа единият пръст заради секунда невнимание. Може да ви се е случвало(особенно хората които ежедневно работят с машини), леко да се допре диск до ръкавицата- оставя канал и обира кожата на ръката,но е 1-2 мм дълбок. Зараства без белег за седмица- две(като от изгорено).
        Това нещо се опря до пръста ми за много малка част от секундата. Три месеца зараства и остава траен белег.
        Токущо си преподреждах гаража и намерих още един такъв- чисто нов за 115мм. Изпратих го и него на 30-40метра под земята(има един сух кладенец за запълване до нас).
        Не искам даже да го хвърля в казана- ще го намери някой манго и ще го продаде за един лев на някой пишман майстор като мене...
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Циркуляр-съвет

          Баща ми лека му пръст редовно си режеше по малките дърва за камината на вилата с малак флекс с циркулярен диск, аз направо изтръпвах.А по селата съм виждал да се режат дърва с голям флекс елтос с циркулярен диск което си е чисто самоубийство.Знаете че старите флексове нямат защита от вклиняване и като захапе става мазало , а те са и много и яки и няма удържане.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #50
            От: Циркуляр-съвет

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Баща ми лека му пръст редовно си режеше по малките дърва за камината на вилата с малак флекс с циркулярен диск, аз направо изтръпвах.А по селата съм виждал да се режат дърва с голям флекс елтос с циркулярен диск което си е чисто самоубийство.Знаете че старите флексове нямат защита от вклиняване и като захапе става мазало , а те са и много и яки и няма удържане.
            Преди време точно самите елтосци преработваха голям флекс в дърворезачка с дъска и верига, но мазането беше на ръка. По-важното е, че функцията флекс се запазваше. Сваляш дъската, мяташ диск и си в играта!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Циркуляр-съвет

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Баща ми лека му пръст редовно си режеше по малките дърва за камината на вилата с малак флекс с циркулярен диск, аз направо изтръпвах.А по селата съм виждал да се режат дърва с голям флекс елтос с циркулярен диск което си е чисто самоубийство.Знаете че старите флексове нямат защита от вклиняване и като захапе става мазало , а те са и много и яки и няма удържане.
              Огромна част от новите флексове също нямат защита.

              Коментар


              • #52
                От: Циркуляр-съвет

                Циркуляра ми от няколко години не съм го ползвал.Всичко режа със резачката.
                Резачката има много предимства.За щетите от пироните не мога да се съглася че са незначителни.
                Една сериозна среща на веригата със пирона и живота и е скъсен наполовина.
                Предлагам да изберете моторен трион пред циркуляр.Някакъв среден полупрофесионален и в никой случай менте.
                Или Щил или Хускварна.
                Виж Майстора,ще направи някой подарък.

                Коментар


                • #53
                  От: Циркуляр-съвет

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Циркуляра ми от няколко години не съм го ползвал.Всичко режа със резачката.
                  Резачката има много предимства.За щетите от пироните не мога да се съглася че са незначителни.
                  Тънки клони не е никак приятно да се режат с бензинов веричен трион. С електрическия е малко по-лесно и след като ще се ползва на места, където има ток не виждам проблеми. Като цена са доста по-евтини и по-малко разходи има.
                  Аз имам бензинов моторен трион и режа с него дърва над 10 см дебели. Тънките се измятат много лесно и могат да станат големи бели с тях.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Циркуляр-съвет

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Много интересно,но след десетина "аварийни"спирания вече става "страшно".
                    Вероятно "демфера" е консуматив,но предпочитам правилото,да няма от "мойте телесни части" в равнината на рязане. Когато наруша правилото си "плащам"...
                    Едва ли е само демпфера. Почти със сигурност и дискът е за в кофата. Все пак да не забравяме, че крайниците и болничните също не са евтини...
                    Имам подозрения, че и това решение не е лишено от недостатъци. В клипът споменават, че се следи проводимост. Следва въпросът - какво се случва при работа с влажен материал? Че то хубаво пази, но ако започне да сработва безпричинно, пак е проблем.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Циркуляр-съвет

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Тънки клони не е никак приятно да се режат с бензинов веричен трион. С електрическия е малко по-лесно и след като ще се ползва на места, където има ток не виждам проблеми. Като цена са доста по-евтини и по-малко разходи има.
                      Аз имам бензинов моторен трион и режа с него дърва над 10 см дебели. Тънките се измятат много лесно и могат да станат големи бели с тях.
                      "Тарикатите",при избор на моторен трион се спират на такива със стъпка 3/8", и се окомплектоват с "нормална" и "микро" верига, която се заточва с 4мм. пила. С ниския зъб спокойно се режат и пръчки 1-2см. диаметър.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Циркуляр-съвет

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Едва ли е само демпфера. Почти със сигурност и дискът е за в кофата. Все пак да не забравяме, че крайниците и болничните също не са евтини...
                        Имам подозрения, че и това решение не е лишено от недостатъци. В клипът споменават, че се следи проводимост. Следва въпросът - какво се случва при работа с влажен материал? Че то хубаво пази, но ако започне да сработва безпричинно, пак е проблем.
                        А има хора които са с високо вътрешно съпротивление и не са проводими. Там какво става?
                        Съпротивлението на човека е в граници от 2кило ома до 2 мега ома.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Циркуляр-съвет

                          Дилемата е решена-168лв от Метро
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #58
                            От: Циркуляр-съвет

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            Дилемата е решена-168лв от Метро
                            Честито и безаварийно ползване. С каква "стъпка" е?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Циркуляр-съвет

                              не зная с каква стъпка е-дори не съм отварял кашона :-)
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • #60
                                От: Циркуляр-съвет

                                Ех Калине,защо не дойде до нас,имам един циркуляр за продаване само че без мотора,правен е но е адски кадърно правен,според мен циркуляра си има и предимства пред резачката но минуса му е че е много опасен.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X