Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Циркуляр-съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Циркуляр-съвет

    Искам да купя някакъв настолен циркуляр,който да използвам веднъж в годината за рязане на дърва за огрев (не повече от 10куб.)А и се очертава лятото да има дървен материал от стара къща.
    Нищо не разбирам от такива машини,в къщи няма трифазен ток,така че,ще трябва да е монофазен.Гледах някакви обяви в "продавалник" за нещо втора употреба,но само си гледам .
    Каква мощност,какъв диаметър на диска.......
    Ще съм благодарен ако някой може да ми препоръча нещо евтино,което да върши работа.
    Благодаря предварително.
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Циркуляр-съвет

    Ако ще се режат само дърва за огрев по удачно е верижен електрически трион. По евтин и лек.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #3
      От: Циркуляр-съвет

      Щом ще има материал от стара къща вече трябва да говорим за дискове...
      2.2 kW и 600мм. диск на мен ми вършеха работа дълги години

      Коментар


      • #4
        От: Циркуляр-съвет

        И това ми се върти из главата
        сега ще започне една дискусия......
        Нека триона остане втора опция
        А относно циркуляра-гледам някой самоделен,употребяван.....
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: Циркуляр-съвет

          Аз режа с трифазен, Самоделен, но много добре направен. И моя диск е около 600мм. Много съм доволен. Също като теб втора зима се боря с материал от строежа и малко дърва за цвят. Имам и верижен трион, два ръчни циркуляра, зеге и саблен трион. Та от опит, нищо не може да замени настолния циркуляр с подвижната стойка за подаване.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Циркуляр-съвет

            оглеждам нещо такова:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5812828282828882.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5548108

            предполагам ще върши работа
            Последно редактирано от STROIL; 27-12-13, 13:40. Причина: непозволен линк
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: Циркуляр-съвет

              Толкова мърляшка работа рядко бива. Мързяло го е да поразчисти дори за снимката. С тези тънки крачета ще "играе" опасно. И.... зарежи.

              Коментар


              • #8
                От: Циркуляр-съвет

                ...дали има някой,който да си заслужава из тези обяви?
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #9
                  От: Циркуляр-съвет

                  Mонофазният е компромис и мъка. Евентуално с маховик, но мъките си остават. Като понадим обема, съхраняването, консумативите и вечната зависимост- лично аз, никога повече.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Циркуляр-съвет

                    Истината е в трифазния, не че той е парна машина, ама е по-добре. Моя е 2,2 Kw и на някои места са мъчи и трябва почивка. Направих му маховик, ама опираше в скарата, където се подават дървата. Аз моя га правих сам и съм доволен. Ако го правиш сам, не пести материал и да знаеш, че поне един от лагерите трябва да бъде самонагаждащ, за да обира геометричните изкривявания на конструкцията. Гледай да е с плосък ремък. Защото ако стане нещо ще го изхвърли. А клиновидните се впиват в шайбата и ако няма ПВ язък за мотора.Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Циркуляр-съвет

                      Има доста добри обяви в продавалник, но си търси с т.нар люлка и да е 2.2 кв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Циркуляр-съвет

                        Аз имам няколко циркуляра и честно казано за рязане на дърва вече не ги ползвам. Ползвам банцинг с който се сдобих преди 2 години и е благинка. Няма опасност от наранявания. Цирклуляра е хубав, но трябва за големите дървета голям диск, заклинва при липса на хубав чапраз и опасност от счупване на зъб. Винаги гледам да съм в страни от режещия диск, а не централно, както повечето правят. Циркуляра който ползвам е с диск 220мм и обикновенно до 2-3 см го ползвам за прорязване на фалцове, канали и подобни.
                        За дебелите препоръчвам електрически веричен трион. Бензиновия също е опция. Ползвам китайски бензинов закупен за 50 лв от циганин. Вече над 50кубика дърва е нарязал и то все дебели. Разхода на годиво е около 0,2л/кубик

                        Коментар


                        • #13
                          От: Циркуляр-съвет

                          Купувам нарязани дърва и ги цепя
                          ако имам циркуляр мога да купувам метровки....
                          Няма да се ползва за много големи дърва
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: Циркуляр-съвет

                            Несъмнено избираш нещо доста по- опасно за работа, трудно мобилно и заемащо място, по- скъпо, самоделка- спрямо верижен трион. За 10 куб. дърва?!
                            Плюса му е че става по-бързо само и си заслужава ако са 10 куб на ден.
                            Мое мнение.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Циркуляр-съвет

                              Само трифазен ,с баща ми всяка година режехме без да се назорва НО сие опасно .Аз лично съм за трион.
                              Това на снимката е направено абсолютно некадърно и опасно.
                              Grand Vitra ddis 2008
                              SEAT Althea XL tsi 2010
                              Mitsubishi Canter

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X