Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

    Камина с водна риза,плюсове/минуси,цени и направа.

    Жевял сьм с такова в един хан малко зими,супердоволен.

    Тема от темата,кажете поне цени и модели ако някой знае.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

    Камина или печка?
    Камината гори повече и заема повече място .
    Печката за мен е по удобна за употреба .
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
      Камина или печка?
      Камината гори повече и заема повече място .
      Печката за мен е по удобна за употреба .
      Ми то заглавието си го пише.Осем стаи осем печки ли ще ? палиш за дървата нема да те питам сигорно ? си горски а и с камината си има и романтика гледаш през прозореца живия огън и си отпиваш от винцето .
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

        Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
        Ми то заглавието си го пише.Осем стаи осем печки ли ще ? палиш за дървата нема да те питам сигорно ? си горски а и с камината си има и романтика гледаш през прозореца живия огън и си отпиваш от винцето .
        Не си ме разбрал !Аз съм с печка на водна риза и отоплявам 115 м2 /две сати баня и кухня и дресинг рум/ + топла вода в банята и бонус -фурна та си пека и от време навреме и лятото я качвам на количката и в склада да не в къщи.Печката е Прити FW18
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
          Не си ме разбрал !Аз съм с печка на водна риза и отоплявам 115 м2 /две сати баня и кухня и дресинг рум/ + топла вода в банята и бонус -фурна та си пека и от време навреме и лятото я качвам на количката и в склада да не в къщи.Печката е Прити FW18
          А амда сега се светнах , имам няколко въпросчета ако трябва женати да запича например крем карамел на фурна и и трябва по малко КПД на печката тия 150 квадрата какво се случва с ушанката ли стоите , тази хамалогия не е ли в повече да я демонтираш и всичките исторй там с водата и радиаторите? не ме разбирай че имам нешто си против в печките или тяхното исползване ? то си е въпрос и виждане от всекой потребител.
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #6
            От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

            Понеже в заглавието е включено и "направа" - интересувам се дали има начин към обикновена каминка, Прити например допълнително да се направи водна риза. Например отделен модул който е отгоре върху печката. Като спре тока просто модулът е на някакви панти и се отстранява от печката. Модулът може да е комбиниран и за топъл въздух - за отопление и вентилация + рекуператор (топлообменник). Интересувам се как да се направи нещо подобно. Също така ако печката трябва да се използва и за готвене - отстранява се модулът и се използва плотът на печката за готвене. После модулът се поставя на мястото си и топли вода за бойлера. Има ли нещо такова по белия свят или ние трябва да го измислим.

            Коментар


            • #7
              От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
              А амда сега се светнах , имам няколко въпросчета ако трябва женати да запича например крем карамел на фурна и и трябва по малко КПД на печката тия 150 квадрата какво се случва с ушанката ли стоите , тази хамалогия не е ли в повече да я демонтираш и всичките исторй там с водата и радиаторите? не ме разбирай че имам нешто си против в печките или тяхното исползване ? то си е въпрос и виждане от всекой потребител.
              Ами то по принцип няма начин да си нямаш фурна и печка на ток - лятото как ще готвиш иначе! Така, че ако не те устройва печката на дърва, си включваш електрическата! А иначе баща ми преди 30 години си направи водна риза в обикновенна готварска печка и си топлеше втория етаж на къщата без проблем!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                А амда сега се светнах , имам няколко въпросчета ако трябва женати да запича например крем карамел на фурна и и трябва по малко КПД на печката тия 150 квадрата какво се случва с ушанката ли стоите , тази хамалогия не е ли в повече да я демонтираш и всичките исторй там с водата и радиаторите? не ме разбирай че имам нешто си против в печките или тяхното исползване ? то си е въпрос и виждане от всекой потребител.
                А набарахме му цаката и вече си регулирам температурата както аз искам -лесно е .А има и дръга ел фурна за всеки случаи.А хляба става разкошен!!!
                За демонтирането е елементарно -два крана ,спирам кръга развивам тръбите/снадките и печката на количката .Всичко това за около десетина минути.
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #9
                  От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                  Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                  Понеже в заглавието е включено и "направа" - интересувам се дали има начин към обикновена каминка, Прити например допълнително да се направи водна риза. Например отделен модул който е отгоре върху печката. Като спре тока просто модулът е на някакви панти и се отстранява от печката. Модулът може да е комбиниран и за топъл въздух - за отопление и вентилация + рекуператор (топлообменник). Интересувам се как да се направи нещо подобно. Също така ако печката трябва да се използва и за готвене - отстранява се модулът и се използва плотът на печката за готвене. После модулът се поставя на мястото си и топли вода за бойлера. Има ли нещо такова по белия свят или ние трябва да го измислим.
                  Може но не разбирам защо ? трябва да бъде отгоре и цялата тази хамалогия . Махат се тухлите и се прави една пе образна риза и се монтира дирекно в огняра при живия огън така и КПД ти е по високо.
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                    Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                    Понеже в заглавието е включено и "направа" - интересувам се дали има начин към обикновена каминка, Прити например допълнително да се направи водна риза. Например отделен модул който е отгоре върху печката. Като спре тока просто модулът е на някакви панти и се отстранява от печката. Модулът може да е комбиниран и за топъл въздух - за отопление и вентилация + рекуператор (топлообменник). Интересувам се как да се направи нещо подобно. Също така ако печката трябва да се използва и за готвене - отстранява се модулът и се използва плотът на печката за готвене. После модулът се поставя на мястото си и топли вода за бойлера. Има ли нещо такова по белия свят или ние трябва да го измислим.
                    Става ,расгледай в тубата.
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                      Дай от Тубата някой нишан,че намерих прости схеми,но са на фирма която продава в България такива и ще ме баннат за скрита реклама.Схемата я гледах с бойлер,2 етажа и БЕЗ помпа което за мен е най-подходящо,един проблем по-малко.

                      На Банско съм виждал и с прости водопроводни тръби наврени в комина,явно правено след като е изградена самата камина.Бях се понапил малко,а и камината бумтеше та не ме пуснаха да огледам,да не се опьрля.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                        И как се мести тоя модул без помпа и меки връзки!?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          И как се мести тоя модул без помпа и меки връзки!?
                          Ако питаш за това което аз пиша - не се мести.Не си разрушаваш вече изградената камина,просто правиш решетка над огьня и вадиш трьбите в страни от камината кьм радиаторите.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                            http://www.youtube.com/watch?v=lfOy81iSkFk Аз досега си бяж на нафта и сега само прекъснах линията и свързах печката.При нас доста хора си направиха сами камини .Ако разбираш от чертежи и заварки не е нищо сложно. Ако имаш вече камина има и други начини ,поставя се ,,котел ''надъното/пода на камината и на гърба серпатина/тръби тубо да минава и през тях водата
                            http://www.ftiaxno.gr/2012/10/blog-post_2450.html
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #15
                              От: Камина с водна риза - схеми,цени и направа.

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Ако питаш за това което аз пиша - не се мести.Не си разрушаваш вече изградената камина,просто правиш решетка над огьня и вадиш трьбите в страни от камината кьм радиаторите.
                              ОООООООООО хаиде малко по по сериозно към темата ........не плаваме на свободна вахта или там както се казваше .....поне темата почна с шега с разни подводници ...та мен в казармата ме взеха подводничар и се наложи един път да си испера чорапите и отворих люка да ги просна и сега се налага да пиша от дъното на окияна
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X