Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко електричарски въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Малко електричарски въпроси

    Ключ от таблото трябва да има и при домоуправителя. Но вероятността мазето ти да е свързано към твоя електромер е нищожна (бих казал нулева). Аз още не съм попадал на такава инсталация. За какво е целия зор? Ако от време на време ти трябва да включиш нещо, по-евтиния и лесен вариант е да инвестираш в един подходящ удължител и да си го пускаш, когато е необходимо.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #92
      От: Малко електричарски въпроси

      Пия бира, пиши ми на лични.
      Ще измислим нещо - според както го искаш.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #93
        От: Малко електричарски въпроси

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Ключ от таблото трябва да има и при домоуправителя. Но вероятността мазето ти да е свързано към твоя електромер е нищожна (бих казал нулева). Аз още не съм попадал на такава инсталация. За какво е целия зор? Ако от време на време ти трябва да включиш нещо, по-евтиния и лесен вариант е да инвестираш в един подходящ удължител и да си го пускаш, когато е необходимо.
        Разклонител не ми върши работа, за съжаление. Интуицията ми подсказва, че принципната схема е изградена с общ електромер...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #94
          От: Малко електричарски въпроси

          Ми теглиш си един кабел от таблото до мазето и приключваш с драмата. Процедурата е доста по-проста от нещата, с които се занимаваш професионално.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #95
            От: Малко електричарски въпроси

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Който предполагам се намира в таблото на електромерите, т.е. с ограничен достъп
            Да, там е. Но то до там ти трябва достъп при всички положения.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #96
              От: Малко електричарски въпроси

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Който предполагам се намира в таблото на електромерите, т.е. с ограничен достъп
              Ами не, трябва да е в апартаментното табло над входната врата ако говорим за старо строителство. Ако пък е ново строителство, всичко подземно е в таблото при електромерите.
              Последно редактирано от коко келеша; 22-04-14, 08:53.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: Малко електричарски въпроси

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ами не, трябва да е в апартаментното табло над входната врата ако говорим за старо строителство. Ако пък е ново строителство, всичко подземно е в таблото при електромерите.
                За да разбере дали токът в мазето отива от неговия електромер, трябва да спре главния предпазител в ГРТ-то (дето са и електромерите). За да изтегли нов кабел, предполагам, че ще е много по-лесно от ГРТ-то, отколкото от апартамента. Иначе е по-хубаво, ако може от апартамента да го дръпне новия кабел.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #98
                  От: Малко електричарски въпроси

                  С тия 2кВт аз се притеснявам в това мазе да не светне нещо
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: Малко електричарски въпроси

                    Що, бе, не са толко много Един калорифер е толкова.
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X