Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    ОК.
    1 киловат е 3500 бту/ч

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Освен величините, трябва да уточни и необходимите температури, щото е наистина важно.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Освен величините, трябва да уточни и необходимите температури, щото е наистина важно.
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Сега остава да кажеш температурата на която работи и може да се мисли за термопомпа. Грубо казано под и над 50 градуса нещата са принципно различни.
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        При +7С външна темп. към радиаторите върви 32-35С, а при 0С-42-44С. Бойлера го топля на 48-50С, а на котела вътрешния кръг не може да се настрои на по-малко от 60С. Миналата зима през преходните сезони гореше мин по 15 кг пелети на 24 часа. Сега го включвам с таймер от сутрин до обяд и вечер от 18ч. до 24 ч. От началото на месеца до сега съм изгорил м/у 250 и 270 кг. пелети. Но в много от дните се къпим с вода загрята от слънчевия колектор.
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Къде да го намеря тези неща?
        Нищо не разбирам от термопомпи, но това не ми пречи да опитам с помощта на специалисти да сглобя нещо.
        Сега външната темп. е 1 С и за да е в къщата 22С т. рад. трябва да е 44С.
        Как да изчисля 18БТУ на каква отделена мощност се равнява?
        Без резерв ми трябва 18БТУ да прави 45С на топлообменника при 0С външна и за да има малък резерв може би 22-24БТУ. Ще го ползвам пролет и есен при външни темп до -1, -2С. Ако топпли и бойлера поне до 45-48С ще е супер.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Ако си включа /преди години бях включвал/ 5 или 6 кв. ел. нагревател постоянно в системата на радиаторите и до - 5С външна темп успяваше да топли добре къщата. После, като смених котела с пелетен изхвърлих съда с нагревателя, че не ми идваше монтажа. Та трябва ми машина, която да вкарва в системата ми за топла вода тези 5-6 кв. при външна темп. 0С.
          Какво не ти харесва на пелетите, та искаш да си забиеш голям морков отзад!? Поне, докато са евтини.
          Дотук прочел ли си от някой, че е перфектно, прочел само, че е трудно...

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Как бре аз му казвам че е перфектно с термопомпа само че от магазина а не направи си сам.
            Пелетите са ефтини ама занимавката си я има и горенето много зависи от качеството на суровината.
            А термопомпата я включваш и забравяш от есента до пролетта.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Какво не ти харесва на пелетите, та искаш да си забиеш голям морков отзад!? Поне, докато са евтини.
              Дотук прочел ли си от някой, че е перфектно, прочел само, че е трудно...
              Още преди да монтирам този котел на пелети си мислех за термопомпа, но ниските зимни температури на село и честите аварии на ел. захранването ме накараха да избера твърдото гориво. А сега си мисля за термопомпа защото дори и да няма нужда да си топля къщата /когато навън е топла/, но котела работи на празен ход /запален и топли себе си/ гори около 10-15 кг пелети на 24 часа заради загубите на котела. Освен това консумира ел. енергия с която се захранва, върти 3 вентилатора, 2 помпи, 4-пътен вентил и пали със запалка 900 вата. С тази постоянна консумация, която е от порядъка на 0,2-0,35 кв/ч. може и да мога да се стопля с термопомпа при не много студените есенни и пролетни дни.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Как бре аз му казвам че е перфектно с термопомпа само че от магазина а не направи си сам.
                Пелетите са ефтини ама занимавката си я има и горенето много зависи от качеството на суровината.
                А термопомпата я включваш и забравяш от есента до пролетта.
                Аз съм изключително доволен от термопомпа, точно "направи си сам". След като, обаче ЧЕЗ уби компресора, и така или иначе е разглобена, реших да я модифицирам в посока инверторно управление и други подробности. В момента се грея с компресора и инверторния блок от бившия климатик на Ясен и пак се получава добре, но не ми стига за БГВ, ако няма сллънце. С това изгорялата ТП се справяше успешно. Очаквам новата и версия да е още по-добра.
                Магазинските решения, не е задължително да са по-добри, просто защото не са съобразени с конкретните условия, в които се очаква агрегатът да работи.
                Например моята е с комбиниран източник - въздух и/или вода, в зависимост от температурата им.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  С тази постоянна консумация, която е от порядъка на 0,2-0,35 кв/ч. може и да мога да се стопля с термопомпа при не много студените есенни и пролетни дни.
                  Точно с толкова енергия топля дневна 25 кв. На подово БЕЗ значение от външната температура. И какво ще й е лошото на ТП направена саморъчно тогава?

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Например моята е с комбиниран източник - въздух и/или вода, в зависимост от температурата им.
                    Затруднение ли е за теб да опишеш подробно своя случай? Ако искаш в тази тема, а ако искаш в собствена.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Аз съм изключително доволен от термопомпа, точно "направи си сам". След като, обаче ЧЕЗ уби компресора, и така или иначе е разглобена, реших да я модифицирам в посока инверторно управление и други подробности. В момента се грея с компресора и инверторния блок от бившия климатик на Ясен и пак се получава добре, но не ми стига за БГВ, ако няма сллънце. С това изгорялата ТП се справяше успешно. Очаквам новата и версия да е още по-добра.
                      Магазинските решения, не е задължително да са по-добри, просто защото не са съобразени с конкретните условия, в които се очаква агрегатът да работи.
                      Например моята е с комбиниран източник - въздух и/или вода, в зависимост от температурата им.
                      С Цялото си уважение към Вас Господин Скрапхип.
                      Вие сте (поне за мен) еталон за енциклопедийна личност.
                      1. Кой друг тук във форума може да се похвали че поддържа/л фирмен автопарк от 200 автомобила?
                      2. Реставрира безброй стари возила като Тойота 60-ка;
                      3. Прави хоуммейд термопомпи с инверторно управление (че и пише сигурно софтуер за тях);
                      4. Всичкото по горе с първа професия програмист (доколкото се сещам).

                      Смея да твърдя че се интересувам по въпросите с Терпомопми за отопление на жилища от няколко(доста) години.
                      Следя един друг форум където допреди 2-3 години имаше самозван човек (Иван) който поставяше свои самоделки И въздух вода И вода вода правени от външни тела.
                      Оказа се измамник и много хора в цяла България бяха засегнати и завлечени с големи суми.
                      Вземаше им пари почти като за фабрични системи.
                      Пак в същия форум все още никой не е взел неговото (празно от 3 години) място.
                      НО, има много хора/фирми предлагащи нови машини, вече цените са съвсем нормални не както преди.

                      Въпрос:
                      Бихте ли оставили жена си сама 3 месеца зимата когато ви няма в БГ да се топли с Вашата термопомпа?

                      Поздрави,
                      С уважение.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Затруднение ли е за теб да опишеш подробно своя случай? Ако искаш в тази тема, а ако искаш в собствена.
                        Някъде назад в темата има схема на моята система. Пари от никого не вземам, измамник още по-малко съм. Просто споделям ЛИЧЕН опит за моя собствена система за лични нужди. Доста от хората тук са я виждали. Нито планирам, нито имам възможност да правя това с комерсиална цел. Малко над две години системата работи, без каквато и да била намеса. Едната зима, беше дори порядъчно студена. Твърдя, че не е толкова сложно и няма никаква мистика. Има правилно оразмеряване, правилни компоненти и поне бегли като моите познания по хладилна техника. Тук има доста хора, които наистина разбират от материята и могат да напишат повече.
                        P.S.
                        Фирмените автомобили са под 200, Тойотата е в добро здраве и не съм програмист а графичен дизайнер.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Що си ги мерите не знам.Всеки казва това което знае или не знае пък този дето се интересува трябва да отсее кое е правилно и кое не.Така е било във форумите така и ще бъде.
                          Винаги е полезно някой направил нещо да го сподели с другите и те на свой ред да преценят дали биха се възползвали от тази информация и тъй като е форум,а не блог може да я допълнят или опровергаят.И там нейде е се ражда истината примерно.
                          За останалите решили да си монтират термопомпа например ей сега мога да кача една примерна оферта от известна марка и да разберете що е то "Бюджетно решение".
                          Успех на всички решили да минат на следващото ниво в климатизацията и не си го слагайте чак толкова на сърце.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Не сте ме разбрали правилно.

                            Уважавам (форумно засега) Скрапхипа.
                            Убеден съм в неговите способности, обаче те не са присъщи на масовия форумен читател
                            Не искам някои хора да се заблуждават че да си направиш сам термопомпа е лесно, бързо И евтино.

                            Все едно да казвате - няма да си купя Нисан Патрол цял ами ще си взема това, това и това от еди си кво и после ще си го сглобя - става ама не е за всеки

                            Нека не се засяга колегата от Търговище но в постовете му прозира непознаване с хладилната техника.
                            И ако в Търговище няма фирми, аз имам координати на русенска една която може да оферира термопомпа (на лични)

                            Поздрави.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Нали идеята е да споделяме опита си и по този начин да си бъдем полезни.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Наистина не разбирам от хладилна техника и не се обиждам. Бих приел оферта стига тя да удовлетворява моите нужди и да е с разумна цена. Очаквам и на колегата "бюджетното решение".
                                @Scrapheap: Ако може да дадете линк към постовете с обяснение за Вашата термопомпа.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X