Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    За среброто, може би ще стане за профилактика по-нататък....
    Не знам колко литра ти е инсталацията, но ако животинката мре от сребърни йони, дори 100ml. "сребърна вода" от аптеката ще решат проблема, имам при мен излишни 500ml. мога да пратя.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • Термопомпи

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      От време на време трябва да вдигаш температурата над 63 градуса което с термопомпа няма лесен начин да стане, а и няма да е комфортно. Филтър на този кръг също помага.
      Напротив има лесен начин.
      Моята термопомпа си има електрически нагревател 9 кв и функция антилегионела.
      Аз не съм я включил тази функция, мислиш ли че има смисъл?
      Напълнил съм с антифриз и засега 2 години нямам миризми.
      Поздрави
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Не знам колко литра ти е инсталацията, но ако животинката мре от сребърни йони, дори 100ml. "сребърна вода" от аптеката ще решат проблема, имам при мен излишни 500ml. мога да пратя.
        Благодаря, но обемът е към 100 литра, а нямам представа за концентрации и начин за измерването им. Но ми се оформи идеята за два сребърни електрода в разширителя, захранени по подходящ начин.

        По-примамлива е УВ лампата, защото освен лъчението, ще произвежда и озон, който също е силен дезифектант. Само, дали някой знае спектъра на живачна лампа без външния балон? Защото тя е със значителна мощност и достатъчно компактна.

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Аз за среброто в система в която има и алуминий съм крайно резервиран.

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Напротив има лесен начин.
          Моята термопомпа си има електрически нагревател 9 кв и функция антилегионела.
          Аз не съм я включил тази функция, мислиш ли че има смисъл?
          Напълнил съм с антифриз и засега 2 години нямам миризми.
          Поздрави
          С много киловати е ясно че ще стане ама едно че трябва да ги плати и друго че къщата ще стане сауна. Аз имам такава функция на моя бойлер и не работи, мамка им и некадърници, та всяка събота ръчно го включвам да се дозагрее с нагревателя до 70 градуса.
          Иначе антифризът в определени случаи може даже да е храна за гадините, писах по-горе за моята оцетна гъба.

          По-интересно е какво са намерили да ядат в чистата вода. Да не е паднала някоя мишка в разширителния съд?

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            По-примамлива е УВ лампата, защото освен лъчението, ще произвежда и озон, който също е силен дезифектант. Само, дали някой знае спектъра на живачна лампа без външния балон? Защото тя е със значителна мощност и достатъчно компактна.
            Вземаш тръбичка примерно като тази:
            http://www.newfresh.org/shop/product...varhnosti.html
            Те тия искат едни пари ама от дърта медицинска апаратура все ще измъкнеш нещо подобно.

            С две муфи и водата покрай нея.

            Повярвай ми, не искаш да вкарваш озон във водата.

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Разширителят така или иначе е отворен, целият дебит минава през него, значи кислород влиза ща не ща. Какво пречи да е под формата на озон?

              Ти кажи за спектъра на живачната, от кой тип УВ-е е? Че такава имам под ръка.

              А бубите изглежда практикуват канибализъм, водата е относително бистра. Наложи се да я сменя пролетта, явно тогава съм вкарал някаква закваска от водопровода, преди това нямаше мирис.

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Озонът във водата ще ти докара корозия и на метали, които не си си представял че я умеят. Кислородът не е толкова зъл. Вътрешния балон от живачна лампа също върши работа според мен, кварцът нищо не спира. Не е задължително и да я шпориш на пълна мощност, спокойно можеш да я караш със захранване от мижава енергоспестяваща.

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  предварително се извинявам за глупоста която ще напиша но няколко литра спирт в системата няма ли да помогнат за дезинфекция. Като системата заработи спирта ще си се изпари за няколко дни...

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Гадовете минаха на основното ястие и не щат аперитив вече

                    А сериозно, спиртът може да се окаже хранителна среда за тях. Ще използвам нещо с по-сигурен бактерициден ефект за да ги изтребя, а за после ще трябва нещо профилактично.

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      CuSO4?
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        А защо не се търси нещо елементарно и достъпно, вместо с ядрена бомба да трепем хлебарки? Щом е отворена системата може да се изсипе вътре каквото дойде бактеро-изтребващо- йод, калиев перманганат.................
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Благодаря, но обемът е към 100 литра, а нямам представа за концентрации и начин за измерването им. Но ми се оформи идеята за два сребърни електрода в разширителя, захранени по подходящ начин...
                          Дай да ти пратя 500мл. ако сработи ще е ценно инфо,
                          ако не сработи нищо не рискуваш ( напрактика е дестилирана вода - среброто е 10мг./л )
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            А защо не се търси нещо елементарно и достъпно, вместо с ядрена бомба да трепем хлебарки? Щом е отворена системата може да се изсипе вътре каквото дойде бактеро-изтребващо- йод, калиев перманганат.................
                            Топлообменникът е медни тръби с тънки алуминиеви ламели върху тях. Въпросът е те да не се разядат от химията.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Дай да ти пратя 500мл. ако сработи ще е ценно инфо,
                            ако не сработи нищо не рискуваш ( напрактика е дестилирана вода - среброто е 10мг./л )
                            Защо да играем с куриери, нали казваш, че я има по аптеките, ще потърся при нас.

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              НЕ слагай сребро там където има алуминий и мед. В никакви количества.

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Притеснява те електрокорозията?

                                Въпросния разтвор веднаха ще обере хлора и ще има ~5мг. сребърен хлорид в ситемата + милиони умрели бактерии.
                                Последно редактирано от DBRS; 16-09-15, 15:16. Причина: млн.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X