Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    При мен са едно и нямам забележки - ползвам термопомпата и за бойлер и за отопление. Грея до 50 градуса
    При тебе е нормално заради начина по който си грееш къщата.

    Ако в подовото отопление на Паджеровода пуснеш 50 градуса ще стане нещо като сауна за нестинари.

    Коментар


    • От: Термопомпи

      При каскадно свързване нещата се променят.
      При едностъпална е ясно, че колкото са по близки температурите от двете страни на ТП, толкова по-добре.

      Конкретно за случая на Савов, не бива да се правят компромиси с он/офф машини вече, в 21-ви век. За малка мощност иди дойди, но за цяло жилище не бива. Срамота ще е утре да сложи уайфай модул за управление от телефона, а машината да е допотопна. Знам, че цените на другите са безумни, но това е друга тема.

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Едно питане имам Lennox Refac S.A. модел KRB 2.5N. Консумация на ток 2.5кw. отдава 6.9kw. (за 50-60кв.)вътрешното тяло е подово.Не съм го монтирал но имам две помещения с голям свод 40кв. дали си заслужава да го монтирам,стар модел е и втулките на турбините са разбити с две турбини е.Стругар дали може да ги направи.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
          Едно питане имам Lennox Refac S.A. модел KRB 2.5N. Консумация на ток 2.5кw. отдава 6.9kw. (за 50-60кв.)вътрешното тяло е подово.Не съм го монтирал но имам две помещения с голям свод 40кв. дали си заслужава да го монтирам,стар модел е и втулките на турбините са разбити с две турбини е.Стругар дали може да ги направи.
          Това има ефективност доста под 3 и сигурно е с някакъв трудно намираем фреон. Съвременна машина ще харчи поне двойно по-малко ток.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Предполагам че е с R22. Не е трудно намираем, но ефективността на конкретната машина е доста компромисна. Ще върши работа, но на съответната цена. Лагерните тела вероятно стават от доста неща, че могат и да се направят, но това след като се разглоби и се види какъв е проблемът.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              При мен са едно и нямам забележки - ползвам термопомпата и за бойлер и за отопление. Грея до 50 градуса 2 кубика вода) Системата е малко по-особена, но работи, при това доволно добре. Изгоря компресорът, в следствие на ниско напрежение, но сега работи с една 18ка на Ясен (въздушна), и при тези температури и слънцегреене се справя. Идеята е след като сменя компресора на голямата машина, двете да са свързани каскадно и заедно да се включват при необходимост.
              Колкото до термопомпения бойлер - прави се лесно и евтино от к'ъф да е климатик.
              Ако си намеря климатик и си купя нов бойлер колко ще ми струва преправянето? Вие можете ли да го направите?
              Търся евтина термопомпа въздух вода, за да се отоплявам през преходните сезони при външна темп от 0 до 15С, защото тогава котела ми гори по 15 кг пелети за 24 ч., трупа нагар и топли само плъховете в помещението където е монтиран.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Ако си намеря климатик и си купя нов бойлер колко ще ми струва преправянето? Вие можете ли да го направите?
                Търся евтина термопомпа въздух вода, за да се отоплявам през преходните сезони при външна темп от 0 до 15С, защото тогава котела ми гори по 15 кг пелети за 24 ч., трупа нагар и топли само плъховете в помещението където е монтиран.
                ... той сума време не стигна да оправи неговата си, ...

                Иначе когато човек има термопомпа става скептичен към пелетите. Колко мощен е котелът?

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Това има ефективност доста под 3 и сигурно е с някакъв трудно намираем фреон. Съвременна машина ще харчи поне двойно по-малко ток.
                  На табелата има COP 3.10 EER 2.60,май няма да го монтирам,но нови за 40-50кв. подови почват от 3000лв. нагоре.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Ей на нещо и от мен по темата за тези дето са си надвили на масрафа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tmp_23135-20151028_175553_LLS-945966226.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5689167
                    Високотемпературно и каскадно.Само един минус има цената ама като порасна и у нас ще си монтирам.
                    А да и не охлажда,но грее до над 80 градуса и за заместване във вече изградени инсталации на котли например е екстра.
                    260 литра бойлер го загря доста бързичко м/у другото.Това у лево на снимката е той.
                    Няма ел.нагреватели само двойка компресори на 410 и на 134 вързани каскадно.
                    Мъ....скъпо деа.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Не е необходимо.
                      До сега имаме две къщи .. работещи.По около 200 кв. с много добра изолация.
                      Подово плюс "духалки" и термопомпа вода- вода .. правена. КОП фактора и на двете е между 7,0 и 7,5.
                      Бойлера е вързан през "супер хиитър". (Топли винаги)
                      Топло и охлаждане!
                      Това е жокер!!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        То май всички знаем как да вържем бйлерния кръг директно след компресора, но това не променя факта че тази схема за да заработи адекватно и трябва отделна интигрирана част в общото управление, трябват и още и мако четерипътни клапани.. и други глупости.
                        Ако закачаш бойлера към "високотемпературен кръг" на фреон 134 с отделен компресор е друга бира (за малки мощности си мисля че е безсминено)

                        Иначе за копа на вода вода съм съгласен че е висо,к но по спомени от физиката няма как да минеш 6,5 (може и да се бъркам не ми се чете сега в дебелите книги), та ми е интересно мерен ли е реално или е предполаган. Въпроса ми е сериозен не е заяждане.

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Благодаря на всички, писали по темата.
                          Апартаментът, който трябва да отопля е с изградена система за водно подово отопление. Планирах само един конвектор за хола, защото там плочата на пода е висока и не позволява топлоизолация+тръби за подово+замазка. След разговори с по-компетентни хора преосмислих идеята за конвектор.
                          Варианта отделен термопомпен бойлер не ме кефи. Ще търся начин термопомпата да топли бойлера.
                          Какво разбрах за себе си до тук - няма да е он/офф;
                          Нямам знания, умения и време да купувам климатици и да ги преправям - убедил съм се, че е скъпо да правя неща от които не разбирам;
                          LG е временният фаворит. 9 или 12 kW за 100 м2 добре изолиран апартамент в София с подово отопление?
                          Има и друга беля - пуснал съм въздуховоди в окачените тавани + тръба с въздух отвън. Идеята е да поставя рекуператор. Тайната ми надежда е да куплирам към тази система едно вътрешно тяло от климатик, закачено към термопомпата. Цел - да дозагрява/доохлажда въздуха. Тези от фирмите, монтиращи ТП ме гледаха странно. Вие какво мислите?
                          Утре ще позвъня на познатия на дядо Владо и на човека, монтиращ ТП Gree.
                          Какво знаете за тази марка?
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            9 май ще стигне и остане

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              18 инвертор за разумен резерв, особено за въздухарска машина.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Браво че си прочел мненията.
                                Сега малко по същество за бойлера, ако ползваш инверторна машина (което е правилно за отопление/охлаждане) за да ти топли бойлерен кръг трябва да я караш на макс, демек като он-офф. Къде е смисъла?
                                Когато работи като инвертор при понижена консумация на топлинна енергия нямаш налягане на фреона респективно топлина за бойлерния кръг, и се гъби смисъла.

                                Ако е добре изолирано жилището може да се приемо УЖАСНО грубо че статични загуби при външни -20 ще са около 3000-3200вата като включим и въздухообмен (инфилтрация и въздушна система, кухненски ширмове) отиваме на 6000-7000 вата. А ти казваш че ще ползваш машината в преходни режими с значи и 9 KW ще ти стигнат и ще се възползваш на макс от инвертора, лично аз смятам че ще можеш и до към -10 да се справяш с ЛГ-то.

                                А за рекоператора не те съветвам да слагаш тяло при него. той сам по себеси работи прилично ще докараш към 50% рекоперирана енергия но слагане на отоплител/охладител ще доведе до сложни проблеми с конденз който трябва да го мислиш повишен риск от "домашни любимци" и други такива.

                                това е моето лично мнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X