Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

    То така и така няма да се мине без тях.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

      ииии....
      Хидро o|о ор... как се пишеше тая трудна дума, бе, Ицо?
      то по-трудно от.. ардуино, например

      сега, за мен концепцията се изясни, и започвам с някои първи стъпки, пък после ще му мисля и контролера.
      Чаталов, ще помагаш, няма мърдане

      Коментар


      • #48
        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

        Баси, там където може да се мине с най-елементарна механична конструкция тип "чугунено казанче" да се ползва електроника? Царе сме на усложняването.
        Ами, ако в момента в който бидона се напълни няма ток? Айде и един ЮПС.

        На моето казанче му направих съвсем лек тунинг-замених едната пластмасова част с алуминиева, и вече над 5 години съм забравил за проблеми там.
        Най-простите и елементарни решения са и най-елегантни.

        Иначе няма лошо да се знаят и много по-сложни системи, и да се прилагат, но в случая е прекалено.

        Вени, ако искаш ще ти нарисувам супер елементарна схема на механичен клапан с поплавък, работи гарантирано.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

          Коле, благодаря ти.

          То ако няма ток, няма да има и вода, че тя идва с едни помпи отгоре..
          ама принципа на кенефното казанче не е отменен, де.

          Като сколасам, ще се похваля с творението.

          Коментар


          • #50
            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Баси, там където може да се мине с най-елементарна механична конструкция тип "чугунено казанче" да се ползва електроника? Царе сме на усложняването.
            Коле, пак да ти напомня - хич, ама никога да не забравяш, че за различните хора различни работи са "прости".

            Коментар


            • #51
              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Баси, там където може да се мине с най-елементарна механична конструкция тип "чугунено казанче" да се ползва електроника? Царе сме на усложняването.
              Ами, ако в момента в който бидона се напълни няма ток? Айде и един ЮПС.

              На моето казанче му направих съвсем лек тунинг-замених едната пластмасова част с алуминиева, и вече над 5 години съм забравил за проблеми там.
              Най-простите и елементарни решения са и най-елегантни.

              Иначе няма лошо да се знаят и много по-сложни системи, и да се прилагат, но в случая е прекалено.

              Вени, ако искаш ще ти нарисувам супер елементарна схема на механичен клапан с поплавък, работи гарантирано.
              Адаш, ако не е много нахално от моя страна, ще те помоля да ми пратиш и на мен споменатата схема. Благодаря предварително!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #52
                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                Няма нищо нахално, щом съм се предложил.

                Няма нищо сложно:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0350 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5510604

                Парче алуминий, дупка за пръчката с поплавъка, глух отвор за гумата, и ос около която ще се върти алуминиевото блокче. Оста естествено трябва да е също от алуминий или бронз за да не ръждяса от водата.
                Прави се някаква стойка за оста, също е добре да не е от желязо. Гумата се изрязва със замба от парче по-дебела гума, леглото и се оформя с малко по-малък диаметър за да може да се навре плътно и да не пада.
                Края на щуцера по който се подава водата е добре да се закръгли за да не се прокъсва гумичката. Добре е да се изрежат няколко гумички за резерва, и това е. А, и да се сложи някаква ламарина отгоре за да не пръска вода когато се пълни.

                Кое е по-сложно? Елементарната механика, или устройство с електроника, на всичкото отгоре изискващо софтуер?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                  Да-а, отново истината е в простотата.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Кое е по-сложно? Елементарната механика, или устройство с електроника, на всичкото отгоре изискващо софтуер?
                    Ти ако искаш ми вярвай, ама на мен ще ми е по-лесно да го направя с процесора. И определено ще ми отнеме по-малко време от тая конструкция.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                      А общото време за монтиране, проби, настройки?

                      На теб може да ти е по-лесно, но дали ще е по-ефективно? То ще работи, няма съмнение-тази вашата електронджийска технология явно е изпитана, щом я защитавате.

                      НО! В планината, на вила на която не се ходи по няколко дни трябва да се разчита на супер простото и не даващо проблеми решение.

                      Вени да каже в кой случай би се справил по-лесно с евентуална повреда-вижда, че бидона е празен/или прелива. Явно системата не работи добре. Отваря капака на моето решение, и всичко е пред очите му. За 10 секунди е разбрал къде е проблема, и кое е решението му.
                      И в другия вариант-вижда се датчика ви, крана не спира/не пуска, трябва мултицет, недай Боже осцилоскоп, и т.н.


                      Има и друго-още по-елементарно решение с един поплавък от нещо си, важното е да плува, и едно парче гумен маркуч с диаметър 8-10 мм, и дебелина на стената 3-4 мм, който е срязан наполовина. Изпробвано е, че работи при налягане което се получава от бидон 120 литра поставен на тухла четворка. За по-големи налягания няма да работи, но пък решението много ме кефи с изключително простата си направа.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        НО! В планината, на вила на която не се ходи по няколко дни трябва да се разчита на супер простото и не даващо проблеми решение.
                        Продължавам да напомням, че за различните хора различни неща са супер-прости. И не даващи проблеми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                          Явно си по-твърдоглав и от мен.

                          Вени да си избере системата.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                            Тая механика е скъпа работа по простата причина че за да я направиш иска време,ел.клапан с управление се прави и монтира за нула време,а разлика в работата на двете кефи много.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                              Той тока си кефи,ама ако има възможност без него, не е за подценяване. Има достатъчно надеждни механични простотийки и ако не е много гадна водата,са вечни. По принцип съм за комбинирана ,,безмозъчна" система в подобни случаи.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                                Понеже разговора леко преля от хидрофор към автоматика за пълнене на варел, да го върна в линията, която продължава да ме терзае.

                                Попрочетох доста разни неща, и вече смело мога да питам:
                                В моя конкретен случай какви са плюсовете и минусите на хидрофор с разширителен съд и механичен пресостат, спрямо система, състояща се от помпа и електронен пресостат?

                                Силвърфокса ми пусна тая муха, ха сега да видим дали ще ме донавие.

                                Засега въпросите ми са такива:

                                -евентуалните пулсации в налягането, които обира разширителния съд, не ме притесняват, по-интересни са живота на разширителния съд и мембраната в него. Колко кара една мембрана, колко кара един разширителен съд?

                                -помпата с електронен пресостат се включва доста по-често. Колко по-често е това? Едно сълзящо тоалетно казанче може ли да докара помпата до непрекъсната работа? Сълзящо не значи течащо, аз такова, дето се затваря херметично, не съм виждал. Моето е сълзящо..

                                Като цени двете системи, предлагани от една и съща марка ( не казвам публично), са напълно съизмерими. Предвид спесификата и интензитета на употреба съм решил нещата да са в долен ценови клас.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X