Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

    Това Einhell го избягвай като марка. Raider са български с китайски части. Май биват донякъде. Аз каквото съм взел от Лидъл, досега проблеми съм нямал. Може да звучи странно, но аз за тези нужди бих си взел оттам. Имаше градински помпи по едно време. Иначе от Майстора, както вече казах.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

      Много полезна темичка,и аз съм на същия хал.Набавил съм си бодон 1000 литра.
      А какъв е по скъпия вариант за пълненето който замества поплавъка от казнчето?
      Иначе Райдъра е най гадното нещо на земята.Моля хора не купувайте!!!

      Коментар


      • #33
        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Много полезна темичка,и аз съм на същия хал.Набавил съм си бодон 1000 литра.
        А какъв е по скъпия вариант за пълненето който замества поплавъка от казнчето?
        Иначе Райдъра е най гадното нещо на земята.Моля хора не купувайте!!!
        Датчик ниво с контролер.

        В бидона има датчик на дъното и втори датчик на горно ниво. Когато протече ток (24 волта) между двата значи съдът е пълен и контролера изключва веригата към помпата за черпня от кладенеца.

        Може и само с един датчик на горно ниво и проводник потопен в бидона и заземен някъде.

        На лични давам линк към фирмата производител.

        Коментар


        • #34
          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          Датчик ниво с контролер.

          В бидона има датчик на дъното и втори датчик на горно ниво. Когато протече ток (24 волта) между двата значи съдът е пълен и контролера изключва веригата към помпата за черпня от кладенеца.

          Може и само с един датчик на горно ниво и проводник потопен в бидона и заземен някъде.

          На лични давам линк към фирмата производител.
          Или контактен поплавък - такива има на дренажните помпи, но се продават и отделно! Като се напълни бидона изключва помпата, като падне нивото включва!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #35
            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

            Вени,що не се обади за хидрофора,аз си го направих сам и излезна смешни пари ,звънкай ако има нещо да ти кажа кое и от къде !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

              Бидонът не се пълни с помпа а се опразва с нея. Трябва му клапан да спира водата от водопровода като се напълни бидона. Решения има много но аз лично наблягам на проста механика при такова положение.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                С помпа райдер на 2.5 бара захранвам 12-14 чешми,две бани и две тоалетни,водоструйка и отделно се полива градина с зеленчуци,на моменти ми идва слабо налягането,а захранвам и проточен бойлер дипломат 6 киловата без проблем. Имай в предвид че райдерите са няколко модела и има от тях едни които като не се ползват и им блокира работното колело и горят !При мен помпата вкл/изкл среднo на 5 мин. по за 10 секунди грубо и целогодишно нон стоп без ядове,обаче къщата ми е на 10 км. от Пловдив,твоята е друго,няколко пъти съм бил на -27 градуса в твоята местност !

                п.п Така се запознах с жената в гората !
                Последно редактирано от Roninn; 12-08-13, 23:57.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Вени,що не се обади за хидрофора,аз си го направих сам и излезна смешни пари ,звънкай ако има нещо да ти кажа кое и от къде !
                  Още нищо не съм направил - само събирам идеи.
                  Ще ти звънна днес в по-прилично време

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                    Важен е алгоритъма, комбинацията на механичната с електронна автоматика, често дават неочаквани и в двете посоки резултати.Не, че нещо е дефектирало,просто някога във времето така сме му казали да работи.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                      Моето предложение е 100 % електронно управление направи си сам.
                      Необходими елементи:
                      1.Ултразвуков сензор за разстояние HC-SR05 цена в ebay 2-3 USD
                      2.Двойно реле за ардуино цена 2.50 USD
                      3.Ардуино уно - цена 11-14 USD
                      4.Сорса го поствам при интерес
                      5. GPRS модул - цена 40-50 USD Отдалечен достъп до контролера ( бъдещ проект)
                      6.Отчитане на I,P,V с цел предпазване на техниката от повреди ( бъдещ почти готов )

                      Предимства - много гъвкава система в зависимост от нуждите, ниска цена.
                      Недостатъци - още не съм открил проблем, но системата е в експлоатация едва от юни месец 2013.
                      LZ1UFS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                        Първоначално публикуван от chataloff Преглед на мнение
                        Моето предложение е 100 % електронно управление направи си сам.
                        Необходими елементи:
                        1.Ултразвуков сензор за разстояние HC-SR05 цена в ebay 2-3 USD
                        2.Двойно реле за ардуино цена 2.50 USD
                        3.Ардуино уно - цена 11-14 USD
                        4.Сорса го поствам при интерес
                        5. GPRS модул - цена 40-50 USD Отдалечен достъп до контролера ( бъдещ проект)
                        6.Отчитане на I,P,V с цел предпазване на техниката от повреди ( бъдещ почти готов )

                        Предимства - много гъвкава система в зависимост от нуждите, ниска цена.
                        Недостатъци - още не съм открил проблем, но системата е в експлоатация едва от юни месец 2013.
                        Това не се ли нуждае от малко пояснения, или да хвърляме боб и да се сещаме...!?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Това не се ли нуждае от малко пояснения, или да хвърляме боб и да се сещаме...!?
                          За човек, който не знае думата Ардуино, това категорично не е решение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            За човек, който не знае думата Ардуино, това категорично не е решение.
                            Аз специално не знам още куп други думи, което не пречи да имам известен опит, въпросът е, че за Вени и хидрофор е...трудна дума.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                              Не е ли малко прекалено да пишем софтуер за пълнене на бидон?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                                Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                                Не е ли малко прекалено да пишем софтуер за пълнене на бидон?
                                А не е ли прекалено 5 релета, 20 жици и 4 клапана за същата работа?

                                Въпрос на гледна точка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X