Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

    Ванка, човешкия фактор е трениран - в момента, в който има вода, наличното 200 л варелче се напълва на мига.
    Ще разгледаме твоята схема на по минимум бира, две или три..

    Колега Fipa, точно към Райдера се насочвам и аз. Също се източва всичко до капка - при мене е 1550 м н.в.

    Все повече се убеждавам във верността на идеята.

    Благодаря отново.

    Коментар


    • #17
      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

      Човешкият фактор се елиминира елементарно по два начина: скъп и ефтин. Скъпият е с двоен поплавък спец за хидрофор, другият елементарно с поплавък за...тоалетно казанче. Така отпада човешкият фактор и когато и да пуснат водата бидонът се допълва хаФтомат
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Човешкият фактор се елиминира елементарно по два начина: скъп и ефтин. Скъпият е с двоен поплавък спец за хидрофор, другият елементарно с поплавък за...тоалетно казанче. Така отпада човешкият фактор и когато и да пуснат водата бидонът се допълва хаФтомат
        Отлично!!!

        Топлата вода на тоя свят е все по-малко, и все по-често се налага да се открива...

        Благодаря за идеята - това е супер тунинг на казана - и ще го направя, естествено.

        Коментар


        • #19
          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

          Само да допълня - поплавъка да не е от най-евтините, че като поработят малко и водата си тече, пълни съда и не затварят. Имаше едни с метални рамена и корпус, ама вече май трудно се намират, но не е невъзможно. Относно Райдъра - не смятам, че е по зле от разните китайци из Метро, Практикер и др. При моторните хрсторези Райдъра беше по-евтин и диста по-надеждно изглеждащ от там предлаганите.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

            Това ще да е от чугунено казанче... ама де ги вече....
            То нетечащо казанче има само по рекламите на ВиК...

            Ще се търси!

            Благодаря за съвета.

            Коментар


            • #21
              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

              И аз за пореден път се убедих, че скъпото излиза по-евтино покрай тези хидрофори. Тъй като лятото и при мен няма вода съм на кладенец с хидрофор и пречиствателна система след него. Отначало се видях в чудо с разни китайчета които по закона на всеобщата гадост се разваляха обикновенно в събота или неделя. Стигна се до там че бях купил и един цял резервен и при проблем ги сменях и след това отремонтирах. Но в един хубав момент се оказаха и двата със спукани балони, а в сервиза няма и не знаят кога ще получат. Писна ми от тях и купих един Grundfos и забравих че имам хидрофор. Работи безотказно, засмуква си водата от 4м. без обезвъздушаване, има защита и се изключва ако е свършила водата, като след това от време на време включва и ако има вода продължава да работи. Вече го ползвам 6-7 години и работи почти целогодишно.

              Коментар


              • #22
                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                По-скоро не беше от ерата на чугунените казанчета - преди 7-8 години, имаше ги до 2'' и метър и нещо рамо, пластмасов поплавък с метално рамо и корпус. Но скоро не ми е и трябвало, та не знам къде ги продават. По вашия край има доста фирми, предлагащи ВиК, вносители, та все ще излезе нещо.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                  Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                  И аз за пореден път се убедих, че скъпото излиза по-евтино покрай тези хидрофори. Тъй като лятото и при мен няма вода съм на кладенец с хидрофор и пречиствателна система след него. Отначало се видях в чудо с разни китайчета които по закона на всеобщата гадост се разваляха обикновенно в събота или неделя. Стигна се до там че бях купил и един цял резервен и при проблем ги сменях и след това отремонтирах. Но в един хубав момент се оказаха и двата със спукани балони, а в сервиза няма и не знаят кога ще получат. Писна ми от тях и купих един Grundfos и забравих че имам хидрофор. Работи безотказно, засмуква си водата от 4м. без обезвъздушаване, има защита и се изключва ако е свършила водата, като след това от време на време включва и ако има вода продължава да работи. Вече го ползвам 6-7 години и работи почти целогодишно.
                  Тази марка ще кара поне още толкова, докато се сетиш, че имаш хидрофор, ама цената е подобаваща. Ако китаеца не е чак толкова калпав, при тази употреба като на колегата ще кара доста.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                    Аз все още се подготвям теоретично и не съм тръгнал по магазините, така че вече знам какво да търся.
                    А за китаеца - ще заложа на китайчето - при моя интензитет на ползване не вярвам да му взема душата веднага.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                      Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                      И аз за пореден път се убедих, че скъпото излиза по-евтино покрай тези хидрофори. Тъй като лятото и при мен няма вода съм на кладенец с хидрофор и пречиствателна система след него. Отначало се видях в чудо с разни китайчета които по закона на всеобщата гадост се разваляха обикновенно в събота или неделя. Стигна се до там че бях купил и един цял резервен и при проблем ги сменях и след това отремонтирах. Но в един хубав момент се оказаха и двата със спукани балони, а в сервиза няма и не знаят кога ще получат. Писна ми от тях и купих един Grundfos и забравих че имам хидрофор. Работи безотказно, засмуква си водата от 4м. без обезвъздушаване, има защита и се изключва ако е свършила водата, като след това от време на време включва и ако има вода продължава да работи. Вече го ползвам 6-7 години и работи почти целогодишно.
                      То и аз си купих Grundfos за 800лв и пресостат за още почти 300лв, ама вадя вода от 8м за 2 къщи. А той няма да вади нищо. Все пак ето какво е 1000л бидон:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p_20120116_074003_97718.JPG
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5510138

                      И пак да си кажа - вместо хидрофор, по-добре един електронен пресостат (по-евтин). Може да се избере и със защита да изключва помпата като остане на сухо.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                        Имам любителски хидрофор който ползвам за градински нужди и струва 120лв нов. Трето лято се експлоатира и нямам проблеми. За марката пиши на ЛС.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                          Презапасяване. 2 поплавъка един след друг. Еднакви, за да можеш да сглобиш от двата един, ако се потрошат. Поне по лодките сме така. И работи.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Презапасяване. 2 поплавъка един след друг. Еднакви, за да можеш да сглобиш от двата един, ако се потрошат. Поне по лодките сме така. И работи.
                            Той е на сушата. Че и на 1500м над морската височина. Най-голямата беда която може да му се случи от неработещ поплавък е да прелее варелът. Докато има вода, т.е. за кратко. И да потече по наклона. Водомер както се разбра няма.

                            Най-големият дерт на тези поплавъкови кранове са механичните замърсители във водата, да се чете тиня и пясък. Един текстилен филтър на входа бих сложил аз.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                              Как си с тока ? Един приятел си взе евтин китайски мисля че Einhell и докато не му сложи стабилизатор на напрежение(или нещо такова) имаше драми с помпата. Или не включва когато трябва или като включи забравя да изключи - но при него напрежението в събота/неделя през деня падаше до 160-70 волта. Имай го предвид.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хидрофор - какво е това и какъв ми трябва?

                                Ами ток има-като има - има. Щом електрожена върви нормално, значи бива...Не съм мерил волтаж-явно не ми еопрял и тоя нож до кокала...
                                Благодаря ти - един съвет в плюс никога, ама никога не е излишен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X