Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за напояване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помпа за напояване

    Най добрия вариант е на износеното от лоената набивка място са се престърже и да се набие втулка от неръждаема стомана . На моите виденки така съм направил въпреки че от доста години седят студен резерв .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Помпа за напояване

      Виж за това не се бях сетил-обмислях вариянт със 2 семеринги както беше споменал по горе колега но реших да си бъде в оригинален вид😃.Да поработи още 20-30 год. така после може да и мисля нещо😉.

      Коментар


      • #63
        От: Помпа за напояване

        За 20-30 години,от разликата само в кпд-то ,тая помпа ти излиза златна,това при условие че не и правиш повече ремонти,което за вида е невъзможно.
        Тая помпа е мислена когато тока за едно домакинство е бил 6-7 лв на месец,американците ни бяха врагове,японците купуваха мотокари от нас и им сваляха противотежестите от чугун и ги сменяха с бетон,а във всяка селска къща имаше една дежурна лампа която светеше денонощно.
        Последно редактирано от Roninn; 07-08-15, 07:02.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Помпа за напояване

          Мани го КПДто . Видата и всяка друга стационарна водна помпа иска тръбопровод с клапан на края който зимата вадиш за да не замръзне и да се спука . Отделно проблемите с клапана като заседне на него някой боклук наливаш вода през фунията до побъркване и накрая пак вадиш тръбите . Псувал съм по половин ден докато тръгне . От как излязоха евтините потопяеми водни помпи се рахатясах . Пускаш я за 2 минути и работиш . Преди 6-7 години купих една практикерска за мръсна вода струваше няма и 100 лева . Тогава само братовчедите ме спряха да не наложа виденките с големия чук и да ги замъкна на вторичните .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Помпа за напояване

            Проблема с тоя така наречен смукател или поне така съм чул да го наричат е решен с месингов с пружина и цедка още преди време.Съгласен съм с това че е допотопна техника но няма нищо лошо че работи-нали.Само да добавя че едната ми кола ще навърши 20 годинки скоро и е в перфектно техническо състояние-вози ме на работа за има няма 3-4лв. за 100 км.През ум не ми минава да я сдавам на вторични.Надявам се да не се засегне някой-просто споделям.Нали за това е форума.

            Коментар


            • #66
              От: Помпа за напояване

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              За 20-30 години,от разликата само в кпд-то ,тая помпа ти излиза златна,това при условие че не и правиш повече ремонти,което за вида е невъзможно.
              Тая помпа е мислена когато тока за едно домакинство е бил 6-7 лв на месец,американците ни бяха врагове,японците купуваха мотокари от нас и им сваляха противотежестите от чугун и ги сменяха с бетон,а във всяка селска къща имаше една дежурна лампа която светеше денонощно.
              Баш така си е.С малката разлика , че когато и нашите започнаха да им слагат бетон и износа спря.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X