Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

    Здравейте!
    Искам да ви попитам за съвет,в област,в която не съм много компетентен.Както се разбира от заглавието,се колебая какво да избера.Става въпрос за къщата ми.Имам кладенец,който ползвам за поливане,и искам да свържа и водопровода в къщата,защото ми писна от постоянното спиране на водата и липса на налягане.Кладенеца е на 8 метра от къщата(от най близката тръба където мога да се включа),дълбок е 3,5 метра,диаметъра му е 2,5 метра,водата не пада под 1,5 метра от дъното до повърхността и.Замислил съм да включа банята и тоалетната,и евентуално пералнята,а да си оставя в кухнята водата от централния водопровод за питейна.Наскоро говорих с човек,който има хидрофор с буферен съд(с балон),и той ми каза,че ако сега му се скапе хидрофора,щял да си вземе такъв с електронен пресостат.Доколкото разбрах от прочетеното в нета,тази помпа поддържа налягане в системата след нея,и при спад в налягането(пускане на чешмата) помпата се пуска и въстановява налягането.Сега,след като описах подробностите,бихте ли ме посъветвали,каква помпа да избера,и какво да направя,за да изпълня цялата система(особености и всичко което сметнете за нужно).Благодаря предварително!
    Последно редактирано от ivo929; 05-06-13, 17:38. Причина: редакция
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

    Нормалната хидрофорна помпа има съд за водата, тази с електронния пресостат няма. Има и разлика в цената , но е много малка - 2-3%.
    Аз бих заложил на електронната, по-компактна е и все пак има един чарк по-малко , съответно едно нещо по-малко за дефектиране.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

      Интересно. Тази електронната помпа как точно си уцелва дебита? Или помпи колкото може, а ти се оправяй с крановете.

      Коментар


      • #4
        От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

        Има разлика в цената,за твоите нужди стават и двата вариянта,мене ако питаш врътни крана на ВиК-то нацяло,така съм направил аз,като цялото хидрофорно съоръжение си го сглобявах аз по метода на опита и грешката,за сметка на това докарах цена на всичко под 120 лв и то със качествени неща като например китайската помпа която се опитвам да убия вече 3-4 пъти по 10-12 часа работа на сухо,само и само да я сменя сдруга която дава поне 4 бара,ако имаш въпроси питай да не пиша излишно !Ако имаш финансова възможност си вземи хидрофор с инвертор,цената е около или над 1000 лв. Там обаче е истината,мога да ти покажа клип който правих как работи,освен че е с електронен пресостат ,променя и оборотите на помпата съответно и дебита,тоест мотора върти толкова колкото вода консумираш.Има и тема която съм пуснал някъде !В зависимост от помпат е хубаво да предвидиш и защита срещу нулев дебит,понеже такива защити са скъпи,това може да стане и с наличието на два механични пресостата по 18 лв бр.

        В общи линии питай конкретно и ще ти отговоря,а вероятно има и хора в форума които професионално се занимават с това !
        Последно редактирано от Roninn; 05-06-13, 18:10.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Интересно. Тази електронната помпа как точно си уцелва дебита? Или помпи колкото може, а ти се оправяй с крановете.
          Електронния пресостат ако не ме лъже паметта мери наличието на поток,ако има поток вкл.Бустер помпите поне са на този принцип но не съм много сигурен !Дядото сложи една такава вило на солара че нямаше налягане !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

            Мислих да врътна нацяло крана на ВиК-то,но не знам дали всичките му филтри там(междудругото какви точно филтри трябва да се сложат,и къде)водата ще е годна пиене/готвене.А,за толкова скъп хидрофор.......засега няма да е.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

              Въпросът за пиене/готвене се решава с изследване на водата и чак после с филтри. Пералнята и тоалетната на кладенчова вода едва ли ще възразяват.

              Коментар


              • #8
                От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                Филтри има всякакви и различни с различни микрони,ако хидрофора вади пясък,се използват едни неща,циклон или центробежен нещо си,не са много скъпи обаче са обемисти,водата се завърта през тях и от центробежните сили изтича пясъка като дренаж,обаче според мен правиш хидрофора и гледаш,пълниш една кофа с вода на макс дебит и гледаш на дъното дали има утайка,ако има слагаш филтри,ако си ги правиш тези неща сам,имаш много време и възможности,направи си сам нещата ,филтъра ако се налага да има ,няма да ти избяга !

                1.Избери си помпа,центробежна или вибрационна .....възможности има и въпрос на вкус,виж какъв дебит ти трябва и тръгни от там

                -Ако избереш центробежна ротационна виж и харектеристиката при различния дебит какво налягане дава,прецени дали ще се обевъздушава само или ще и слагаш смукател !
                -Ако слагаш вибрационна (потопяема) пак и виж характеристиките

                Каквата и да избереш ,гледай да дава поне 4 бара.
                Моята дава 2.7 бара макс....на 2.5 съм я направил да изключва,обаче дава 6200 литра на час дебит !
                За дебита ок,наливам половин декар двор с вода,обаче като налягане не ми харесва и като пусна 3-4 пръскалки да поливат райграса и пада налягането и хидрофора работи нон стоп !

                п.п Ако има пясък най-лошото ще е да смениш гумичките на крановете,аз нямам филтри,пясък имам на максимален дебит ,обаче си изчистих сондажа и сега от смукатела до дъното имам около метър,така че песъчинки почти няма !

                апропо пясъка във водата за пиене не води до камъни в жлъчката,да не се бъркаш,смолите разтворени във водата правят това,така че именно за това е изследването на водата за годноста !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Интересно. Тази електронната помпа как точно си уцелва дебита? Или помпи колкото може, а ти се оправяй с крановете.
                  Има електронно регулиране на дебита, поне на тия, дето аз ги таковам. Сам си го задаваш.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                    Като за начало ще започна с копането и правенето на шахта(за да мога хубаво да изолирам хидрофора заради зимните температури)и ще следя мненията Ви в темата,за които много ви благодаря!
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                      А ....за филтрите има едни със стъклена фуния като утайник прозрачни,гледаш като се напълни и го развиваш ,миеш и пак завърташ .....към 30 лв бяха последно !Слагат се след хидрофора....Ако избереш хидрофор със разширителен съд,балон,връзката гледай да е поне 32 мм. тези дето ги продават по баумакс и темподобни са с едни маркучлета........!
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Като за начало ще започна с копането и правенето на шахта(за да мога хубаво да изолирам хидрофора заради зимните температури)
                        Като ти чета за подпочвените води, не бих си сложил хидрофора точно в шахта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Като за начало ще започна с копането и правенето на шахта(за да мога хубаво да изолирам хидрофора заради зимните температури)и ще следя мненията Ви в темата,за които много ви благодаря!
                          Нищо няма нужда да изолираш,хидрофора ми е в дупка 100х50 дълбока 70-80 см.цимент .Отгоре съм метнал един ламаринен капак !Две зими няма никакви признаци че може да замръзне !Аз съм направил една връзка между хидрофора и ВиК -то с един възвратен клапан в посока хидрофора.Идеята е че налягането във хидрофора е по високо и клапана е затворен,ако падне налягането под даден минимум ,примерно повреда,няма вода или друго ,клапана отваря и всичко започва да черпи вода от ВиК.....не ти се налага жената да те вика по никое време че няма вода щото няма ток и т.н !

                          Ето ти я и темата !

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%EE%F4%EE%F0
                          Последно редактирано от Roninn; 05-06-13, 18:51.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                            Аз като си купувах, в магазина ме питаха дали ще се пие и ми казаха, че разширителния съд на хидрофора се превръща в развъдник за микроби, та затова по тяхна препоръка си взех електронен пресостат.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидрофорна помпа с електронен пресостат или хидрофор с буферен съд?

                              Не съм съгласен,в разширителния съд има точно толкова микроби колкото и в тръбите,виж помпата ако е чугунова не я препоръчват за пиене ,там слагат неръждавейка,чугуна дава един кофти вкус и ръжда ако дълго не се пуска вода !Електронния пресостат пести връзки и място,а и балона не е вечен,така че е за предпочитане !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X