Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
    .....Колега ag ro имаш ли информация дали може да се смени софта на натурелското управление за да работи с въпросната горелка по специално подържането на горенето без да загася горелката при сигнал от стаиния термостат.
    Ако горивната камера на горелката е пълна с горящи въглища, трудно ще е да угасне от само себе си - доста време ще мине. Тоест - при следващо подаване на въздух веднага ще започне да гори, ел. запалка ще трябва само след пълно загасяне. Като знам колко параметри се настройват по тези контролери, мисля, че няма да има проблем с настройката им за въглища.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Темата е свързана с отоплението на твърдо гориво. Прочетете статиите в "Капитал" относно замърсяването на въздуха в България с фини прахови частици от битовото отопление и дизелите. Например тази:http://www.capital.bg/politika_i_iko...ushava_evropa/ Има и други статии в същия брой. Излиза, че единственото преимущество на дървата пред въглищата е, че са възобновяем източник. Доколко им позволяваме да се възобновят, е друг въпрос. Сухата река в Добруджа /125 км/ е била постоянно течаща докъм 70 -те години. Сега вече не е - горите са намалели /изсечени/.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Ами като копаеме за въглища няма ли да прокопаем земята и, да и нарушим баланса.?
        Предполагам че,под думите ВЕИ се има впредвид не първокачественна дървесина а, отпадъчни продукти като храсти, клони и т.н.,които в днешно време са не малко.
        Знаете ли колко пътища,реки,дерета и долчини плачат за почистване ,което само по себе си е жив дърводобив !При това полезен.
        Аз лично бих се насочил в тази посока.Дори се снабдих със мобилен чипер.

        П.П.Ами те въглищата също свършват,от къде ще търсим динозаври да умрат че, да се създадат нови ?

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          ...
          Предполагам че,под думите ВЕИ се има впредвид не първокачественна дървесина а, отпадъчни продукти като храсти, клони и т.н....
          Въпросните храсти и клони не се поддават на лесен индустриален добив, събирането и транспортирането им е свързано с големи разходи /вкл. течни горива за механизацията/. Като цяло нерентабилно и неекологично. Пелети и чипсове от дърво у нас се правят от отпадъка на дървопреработвателните предприятия /по-малката част/ и от готови нарязани дърва за огрев /по-голямата част/. Единствените екологично съобразни ВЕИ-та са вятъра и слънцето. Иначе въглища бол, серните окиси ТЕЦ-овете ги улавят успешно, обаче глобалното затопляне е реален факт. Ако се примирим с промяната в климата, няма проблем. Ама това е дълга дискусия, направо за отделна тема. Всъщност исках да кажа, че въглищата в момента изглеждат по-малкото зло. Да си купуваме горелки за въглища изглежда хем по-рентабилно, хем по-екологично. Сериозно се замислям, че производство на гранулирани рафинирани въглища, подходящо "лакирани", за да не вдигат пушилка при потребителя, ще е перспективно начинание в бъдеще.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Знаете ли дали горелката показана на Kotly.com /комплект/ е производство на Екоенергия от Краков?

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Ако ще ползвате пелети или чипс за този тип горелки ,да не забравите,да си купите автоматична система за гасене ! Пали се понякога горивото в шнека и отива към бункера.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
                Ако ще ползвате пелети или чипс за този тип горелки ,да не забравите,да си купите автоматична система за гасене ! Пали се понякога горивото в шнека и отива към бункера.
                Ако контролера е IRYD, няма нужда, тъй като има датчик следящ това, и в случай на обратен огън, контролера гаси горелката. Не случайно препоръчах да се ползва специализиран за такива горелки контролер, макар и да е различен от IRYD.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Това обикновенно се случва след като е загасена горелката или когато огънят гори ниско в горивната камера. Датчика сработва и гаси вентилатора, но това не гаси огъня в шнека и въпрос на време е да тръгне към бункера.От собствен опит са тези писания .

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
                    ...Колега ag ro имаш ли информация дали може да се смени софта на натурелското управление за да работи с въпросната горелка по специално подържането на горенето без да загася горелката при сигнал от стаиния термостат.
                    При Натурелското управление по принцип при изключване от стайния термостат можеш да му зададеш подаване/цикъл/скорост на вентилатора като за нормална степен на работа. Освен това му задаваш и максимално времетраене на работа в Suspend ( режима на поддържане на огъня ) до 180 мин.
                    Та от тази гледна точка не е необходимо да му се сменя фърмуера ( софтуера ).
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
                      Това обикновенно се случва след като е загасена горелката или когато огънят гори ниско в горивната камера. Датчика сработва и гаси вентилатора, но това не гаси огъня в шнека и въпрос на време е да тръгне към бункера.От собствен опит са тези писания .
                      Абе не е баш така. Обратния огън тръгва тогава когато през въглищния пласт в шнек преминава въздух, обикновенно при неработеща горелка. Огъня върви срещу преминаващия въздух. Следва въпроса- откъде може да дойде този въздух, а отговора е от неплътности по бункера най-вече. Чел съм за запалени въглища във бункера поради не затворена вратичка на бункера с въглища. Но с хубав контролер дори и това е невъзможно, защото ако се случи, температурата на фидера се вдига над праговата, след което фидера избутва разгорения пласт в пепелника до безопасно загасяне на горелката.
                      Ако тази функция я нямате, и нямате водно гасене, при запалване в стоманен фидер обикновено настъпва деформации и обикновено блокаж.
                      Пак казвам: Вземете си специализиран контролер! Не е кой знае колко пари, но със сигурност ще спести много проблеми.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        От 2010 имам полски котел с въпросната Екоенергия II чугунена горелка.Контролера си е специално за тази горелка и подържа тези функции с гасене и избутване.На въглища не ми се е случвало ,но с пелети на два пъти сработва гасеното с вода (последното във Вторник)! Бункера е абсолютно плътен и във връзката между горелката и бункера както и капака му.В събота ще видя да не би клапата на вентилатора ми прави мизерии и да не затваря докато не работи.А инвестицията в пожарната система е символична .

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
                          От 2010 имам полски котел с въпросната Екоенергия II чугунена горелка.Контролера си е специално за тази горелка и подържа тези функции с гасене и избутване.На въглища не ми се е случвало ,но с пелети на два пъти сработва гасеното с вода (последното във Вторник)! Бункера е абсолютно плътен и във връзката между горелката и бункера както и капака му.В събота ще видя да не би клапата на вентилатора ми прави мизерии и да не затваря докато не работи.А инвестицията в пожарната система е символична .
                          Странно, защото в шнека горене може да има само ако има приток на свеж въздух.
                          Не знам какъв е котела, но по новите полски котли не съм забелязъл да има водно гасене. На моята горелка по пътя на въздуха от вентилатора няма никъде клапи за въздуха. Всъщност за да гори горивото в шнека, означава че през него преминава въздух, който се засмуква от комина. Прегледайте уплътненията по капака на бункера - трябва плътно да осигуряват невъзможност за преминаване на въздух в затворено положение. Обикновенно се ползват прозоречни уплътнения, и ако не гарантират плътност е по-добре да се сменят.
                          На каква температура е настроен контролера, да започне избутването на запаления пласт?
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Водното гасене беше опция когато го купувах и ме посъветваха да си го поставя.Котела е Krzaczek SKP .Клапата е част от вентилатора и като спре да работи, механично затваря притока на въздух.Уплътненията ги проверих с димка в бункера абсолютно плътно е за съжаление ...Температурата на аварийният термо датчик е заводската 70 градуса

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
                              Водното гасене беше опция когато го купувах и ме посъветваха да си го поставя.Котела е Krzaczek SKP .Клапата е част от вентилатора и като спре да работи, механично затваря притока на въздух.Уплътненията ги проверих с димка в бункера абсолютно плътно е за съжаление ...Температурата на аварийният термо датчик е заводската 70 градуса
                              Водната защита изглежда е с по-ниска температурна чувствителност от тази зададена на контролера, а би трябвало да е обратно. При мен температурата рядко надхвърля 40 градуса(при зададена 70) и за 3 сезона не съм имал такива проблеми нито веднъж.
                              Все пак е странно, при добро уплътвяване, от къде идва въздуха подържащ горенето в затвореното пространство на фидера?
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Капилярно горене или клапата на вентилатора.Горене няма ,по скоро тлее .На 85 градуса се включва водната защита.
                                Последно редактирано от push; 19-03-15, 22:10. Причина: Допълнения

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X