Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от klintan Преглед на мнение
    Здравейте колеги.Изпадна ми една горелка екоенергия втора употреба и я закупих.Проблема е че е без бункер за горивото искам да ви попитам ако някой има бункер в повече да го купя или някой ако прави внос да ми поръча.Също така дайте контакти на фирми доставящи калибрирани въглища.
    Имам такъв




    ама утре ще снимам и покажа
    Последно редактирано от STROIL; 12-10-15, 04:20.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от borka Преглед на мнение
      Имам такъв




      ама утре ще снимам и покажа
      По ред причини, най-важната от които е, че този е предназначен за пелети, изобщо не е подходящ за чугунената горелка на EKOENERGIA и горивото въглища.
      http://img.bazarek.pl/14565/3378/170...226d423185.JPG


      Ето такъв бункер е необходим:
      http://www.kotly-bialek.pl/wp-conten...-MA%C5%81Y.jpg
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Бих допълнил колегата D-MAX че е много важно бункера да е херметичен.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Аз също търся калибрирани въглища в района на София или околносттта.
          Взех няколко чувала "въглищни пелети" от http://bgcoal.com/bg/content/produkciya, но НЕ стават. Изобщо не горят, представям си какви са им въглищата...
          Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Проблема с въглищните пелети е вероятно същия като с въглищните брикети българско производство. Големи реклами, високи ТТ данни на производителя, но като крайни резултати негативни. От пробите ми с яйцевидни брикети произведени от не знам коя си българска реномирана фирма, резултата е много пепел, много разход, по-често чистене, много висока цена, малко енергия. Вероятно никога нашите хора няма да се отърват от мисленето, че всички освен тях са будали на тая територия. Аз повече няма да се хвана на въдицата да купя гориво, в което освен пръст има и малко нещо дето да става за горене.
            Преди две седмици минавах през София и на път през циганската махала излизах на кръстовището до летището на "източната тангента"
            https://www.google.bg/maps/place/%D1...5e1d600c75238c
            Докато чаках да се източат автомобилите, от изток(от към летището), дойде и зави едно камионче(май беше Авия) с кош разделен на сектори по около 1т с точно такива насипни ситни въглища, каквито са необходими. Камиончето зави и мина покрай мен, но уви не видях нито телефон, нито адрес нито фирма. Вероятно някъде в района продават въглища, а самосвалчето караше такива ситни въглища към циганския квартал. Това значи, че въглища има в София, но просто трябва да се намерят.
            Пробвай да огледаш с гугъл мапс наоколо. На прима виста без да познавам района виждам че от другата страна на жп линиите на Подуене има струпани някакви въглища на купчини. Това би трябвало да е към Слатина.
            Гледам че фирмата от която си купели "пелетите" предлага и въглища с едрина 20-30мм, което би трябвало да е добре за горелката. Защо не пробваш да вземеш малко и да ги пробваш. Все пак са въглища макар и кафяви на 170лв/т, а не пелети, и предполагам поне няма как да пробутват пръст както става с пелетите.
            Между в прочем, в Чехия тъй като нямат черни въглища, карат основно на кафяви с едрина орех(20-30мм), така че може и да стане. Опитване му е майката, до намиране на оптимума.
            Използвам случая да споделя нещо, което мисля е от изключителна важност за всички, не само за тези с горелките(пелетни, въглищни и др.).
            Тъй като направих втора преработка в квартала на мои роднини, като всъщност купихме нов Виадрус 5 секции(моя също е 5 секции), и след няколкомесечна работа в момента направих една засечка между двата котела работещи на 50% от мощността си в едно и също време, та резултата е че на новия виадрус при тези условия изходящата температура на газовете е 80-82 градуса при 50 на водата в котела. В същия момент при мене при 50 градуса на водата и 50% мощност на горелката, температурата на изходящите газове е около 150 градуса. Единствената причина за мен е, че моя котел е използван 2 г. с дърва и въглища в резултат на което е натрупал отлгания, които колкото и да търкам не падат и влошавата топлообмена. На новия Виадрус след няколко месечна работа, след като му се пусне пепелочистачката истава чист метал все едно сега е излязъл от завода, а аз се опитвам да обясня на собственика му да не го пали въобще на дърва(има от палети и др опаковки безплатни), защото котела ще се нацапа, така чеда стане както е сега моя.
            Така, че ако искате да ви излиза по-евтино чистете си редовно котлите, и поне веднъж годишно с газова горелка обгаряйте вътрешните повърхности до метал. Аз имам около 15 куб.м дърва изгарям ги, обгарям котела и приключвам с дървата и катраните за винаги(или поне докато има гориво за горелката )
            Последно редактирано от D-MAX; 21-10-15, 13:55. Причина: Допълнение
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Да споделя и аз за калибрираните въглища. В крайна сметка близо около мен Карнобат не намерих такива,и с пикапа си купих половин тон от пристанище Русе,фракция 8-18 мм.Все още не съм ги пробвал на горелката ,но мой приятел ги опита и каза че са супер.Казаха ми че такива има и по пристанищата в Лом и Видин.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Намерих въглища в моя район, ако някой търси в бившия двор на Топливо в Световрачане. За сега съм доволен, въпреки че не е настроена на 100%. Разход за 24 часа като не се диша заради бебока и 70-80' на котела за да загрея къщата е малко над 30кг. , за което преди на твърдо гориво заминаваха минимум 60-80кг и беше хладно.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151024_192427.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5688091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151024_192357.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5688090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151024_192448.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5688092
                Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Здравейте колеги,монтирах най-после горелката Екоенергия 25кв на руския котел у дома.Горелката я карам с IRYD PID контролер.
                  Първите ми впечатления са -Удобно е защото не изтива у дома.
                  По чисто е при зареждане на въглищата,мръсотията е при чистенето на котела от финия прах по ребрата на котела.Икономически не мога да кажа нищо заради лошите настройки на контролера и малкото време на работа(3дни)
                  Настройките на въпросният контролер са МНОГО и поради незнанието на езици от мисията е невъзможна за мен.(Ако някой може да помогне за правилните настройки ще черпя)
                  Зареждам горелката с пернишки въглища 120лв за тон.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151102_160421.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5689825

                  Тук е мястото да благодаря сърдечно на колегата D-MAX.
                  Благодарение на този човек се справих с монтажа ,както и с решението(мисля правилно) да инвестирам в подобно съоръжение.Дано има повече хора като него.
                  Ще се радвам ,ако мога да помогна на всеки със скромния си опит.
                  Лек ден и успех на всички.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Аз в понеделник ще съм в Полша да товаря четири горелки ECO с контролер TIMEL благодарение на организацията, произлязла от тази тема. Похвалиха ги поляците, по-добри били от Екоенергия. Като ги докарам и монтираме, вероятно четирима ще пишем как е работата.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Някой има ли идея за мощна горелка с малък монтажен размер (т.е. може да е дълга, но с малка ширина/височина - габаритите за преминаване през вратата)....
                      Търси се вариант за турски котел 70кВт... Обаче водната риза на котела е толкова некадърно проектирана, че 'входа' за горелка е размер около 20х20см (май ще е добре да го измеря точно), и полските варианти не стават...
                      Горелката трябва да е над 50кВт
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Нещо дублирах ако може да се изтрие.
                        Последно редактирано от 30e; 04-11-15, 20:12. Причина: дублаж
                        Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Ако височината позволява по-добре да се скове кубче и горелката да влиза в него, особено ако има риза в долната част въпросния котел.
                          Всъщност аз сега прегледах, че не съм се похвалил и не съм благодарил най-искренно на колегата D- MAX за горелката и монтажа.
                          За разхода вече мога и малко по-точни данни да дам. Горя донбас от 310 лв. тона - разход за 5 денонощия и един работен ден - един бункер. Което горе долу според мойте сметки са около 120-130кг. Отоплявам 100-тина квадрата на 19 нощес и 22 дневно, бойлер 120л. Боклук - тенекия и малко от сирене Пушеци, смрад, катрани, мръсотия и най- вече хамалогия изобщо отсъстват


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150705_210621.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5689912
                          Последно редактирано от 30e; 04-11-15, 20:09. Причина: допълване
                          Fuck the Coca,fuck the Pizza all we need is SIX в редица.

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Здравейте,приятели по съдба с парно,горелки и котли От 10тина дни съм собственик на нов котел + ретортна горелка Екоенергия... Та да споделя първоначалните впечатления - за сега само положителни Котелът е български,произвеждат се в Дряново,водят го 7 (седем) ходов с 93% КПД и е 35киловата ,като има водна риза дори на вратата отпред... Старият ни котел беше чешки Дакон,но след 12 години вярна служба (при 10 години гаранция) решихме да не се занимаваме да му правим горивна камера отдолу и да купуваме само горелка и догодина да се изложи и протече,а и е със ниско КПД... Той квото има си го е дал и замина в заслужена пенсия... Ретортната горелка я купихме от В.Търново с контролер Титаник за 1850лв с ДДС,като ДДС-то ще си го вземем... От петък официално е в употреба и котела и горелката,горим пепел от брикети,понеже се занимаваме с въглища и тя ни е отпадъчен продукт и ни я изкупуват за 60лв/тон... От петък сутринта до днес е изгорило 120кг пепел,като парното работи 24часа без нощен/дневен режим - на една температура си седи или именнно около 40градуса температура на котела и 25градуса в стаите,което си е бая топло,ама то и времето навън сега е топло,та и прозорците отваряме (като по Татово време в градовете - парното на 6 и джамовете отворени) ... Но като намалим още температурата на водата в котела и хваща "глеч" или квото му се казва там и затова под 40 сме я направии да не пада... За сега е това,ще видим като се застуди какъв ще е разхода на гориво... Докарали сме и Донбас фракция 6-18мм като занапред ще пробваме и с нея как ще кара...

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              То за горелката добре ама тоя котел как ти доказаха КПД-то и мощността дето я пишеш? Не мъчи котела на тези ниски температури - от там е тази гняс. По добре го карай на висок градус и си сложи термоглави. Успех!
                              Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                              За област Габрово 0886843836

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                По документи е така - нали за киловатите се смята нагревната площ,а за КПД - не знам ако трябва да съм честен Но има коренна разлика от Дакона с това,че тръбата за дима се пипа с гола ръка спокойно... Когато гореше Дакона отзад тръбата за димните газове не можеше да си приближиш ръката,камо ли да я пипнеш... Аз само споделям по -документи как се води - колко му е КПД много не ме и интересува,факт е,че е по-добър от Дакон явно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X