Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Здравейте,
    и аз да кажа как потръгна пробния монтаж на горелката ЕКО. Това е тя:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO1.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5690967Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5690969Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO3.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5690971

    Редуктора е с предавателно отношение 1200:1, мотора е 0,12 kW. Едната странична стена на горивната камера е подготвена за монтаж на горелката, слагам и вентилатора:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO4.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5690972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO5.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5690973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO6.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5690974

    Така изглежда вече вътре в камерата. За разлика от Екоенергия при Еко горивната реторта е квадратна и по-добре се разполага под моя Виадрус от 4 секции. Твърдението на поляците е, че квадратната форма гори по-добре от правоъгълната. Практиката ще покаже.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO7.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5690976

    Пробния монтаж продължи с бункера, който изглежда така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO8.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5690977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO9.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5690978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EKO10.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5690979

    При монтажа на бункера установих първия фал - отворите на фланеца на бункера не съвпадат с отворите в корпуса на горелката. Наложи се намеса с ъглошлайф за изрязване на нови прорези. Като цяло бункера е хубав, но при изработката и заваряването на фланеца му работата се е нещо поосрала, дори няма място за главите на болтовете. Вижда се, че отвътре долу е останало малко стъпало, което ще задържа материала. Това при трудноизсипващи се горива трябва да се отстрани задължително. По -нататък ще го оправя с електрожена.
    За днес толкова, другата събота ще продължа делото.
    Сега и аз да питам нещо. Този котел с тази горелка ще послужи за изпитания с различни видове горива, да се провери доколко всеядна е горелката. Поръчал съм си воден калорифер /топлообменник с вентилатор/, който ще се храни от котела. Ще меря температурата на входящия и изходящия въздух, но за да изчисля отдадената мощност, трябва да измеря и дебита на преминаващия въздух. Може ли някой да даде съвет как да направя такова измерване - на входа или на изхода на калорифера и с какъв измервателен уред?
    Другия вариант е да меря с някакъв дебитомер протичащата топла вода и температурите на изхода и входа на котела. Какъв дебитомер да използвам? Ако е водомер, ще трябва да засичам и време, та работата става по-трудна, особено при задаване на различна мощност на горелката. Засега се сещам за ротаметър, ама цената им е една хубава... Някой ако има ротаметър за продаване, да се обади.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      .....
      Другия вариант е да меря с някакъв дебитомер протичащата топла вода и температурите на изхода и входа на котела....
      Това си е точно топломер - има го на всеки топлообменник за парно....
      Но изглежда добре компютъризирано, а значи и навярно е скъпо...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Отначало дори не си и помислих за оригинален топломер, предполагайки невъзможна за целите ми цена. Сега, като се замисля, сигурно има стари модели топломери, годни за експлоатация, но вече морално остаряли и по тази причина отпаднали от експлоатация. Възможно е купища такива да се търкалят по складовете на топлофикация, но си трябва специалист да се изкаже по въпроса.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
          Струва ми се, че на снимката се виждат два болта отдолу където е долната врата - долу в ляво и горе в дясно. Сваля ли се тази планка за да има по светъл отвор тъй като горивната камера наддава около 16-18см и при отваряне и затваряне на вратата трябва да има пространство? Иначе за това което ще отопляваш ще ти върши работа RB30 която е с мощност 7 - 30 кВ цената на която е 2173лв с ДДС като много рядко ще я виждаш да работи на мах.Ако искаш по-добър комфорт е желателно да имаш термовентили с термоглави на радиаторите а и от там постигаш и икономия на гориво. Бункера за гориво можеш да си го направиш както искаш съобразно мястото а дори може да бъде и на горният етаж. Единствено ме притеснява отвора на долната врата.
          Аз съм с Greyko RB 20 - монтирана на Солитекс 34 кв., работи за сега добре. Повдигнал съм котела на метална кутия и топли отдолу нагоре. първоначално 4 години бях с Фероли сън7, но тъй като водната риза мие от чугун и дъното е също водна риза, затова я замених с тази с вертикален пламък. Феролито е с нова запалка - сменена края на м. март 2015г. и е работила около месец. Комплект с шнек и тръба. При интерес моля обадете се на 0899951902.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от double-dealer Преглед на мнение
            По документи е така - нали за киловатите се смята нагревната площ,а за КПД - не знам ако трябва да съм честен Но има коренна разлика от Дакона с това,че тръбата за дима се пипа с гола ръка спокойно... Когато гореше Дакона отзад тръбата за димните газове не можеше да си приближиш ръката,камо ли да я пипнеш... Аз само споделям по -документи как се води - колко му е КПД много не ме и интересува,факт е,че е по-добър от Дакон явно...
            Би ли ми изпратил документите на ЛС? Тази горелка работила ли е на ДАКОНа ? Питам защото сравнението се прави при равни условия. Аз например съм сменил и разменил местата на няколко горелки и котли при еднакви системи и най-различни други експерименти съм правил защото не е важно какво виждаш в даден момент а какво ще е най удачно.
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Както споменах по-горе Дакон-а е на 12 години и решихме да го сменим с по-нов котел с добри отзиви ... На него не сме слагали горелката,направо на новия котел,който заводски си излиза със отвор и захващане за горелка Екоенергия,без да правим допълнителни горивни камери...

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Добавих датчик за външната температура и датчик t на фукса на котела.Пооправих настройките на контролера и всичко си дойде на мястото.
                Работи –перфектно.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от double-dealer Преглед на мнение
                  Както споменах по-горе Дакон-а е на 12 години и решихме да го сменим с по-нов котел с добри отзиви ... На него не сме слагали горелката,направо на новия котел,който заводски си излиза със отвор и захващане за горелка Екоенергия,без да правим допълнителни горивни камери...
                  Не беше зле първо да се поинтересуваш за качествата на Дакончето с горелка, а това че можеш да си позволиш да си сменяш котела през 10-12 години е показателно. Парите са си твои. Очаквам на ЛС данните на този котел щото производителя няма "завод" и не съм срещал данни никъде. Просто си ги произвежда и дори няма сертификати - е, работят но... Даде ли ти гаранционна карта?
                  Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                  За област Габрово 0886843836

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    А можели да се монтира такава горелка под IMMERGAS италиянски чугунен котел.И можели някой,да ми каже от къде мога да си я закупя , тази горелкаEKOENERGIA.

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Можеш! Най вече от моят роден град, но който ти я продаде ще те накара да си дадеш котела за скрап и да си купиш котел от него. А не получих отговори на много въпроси относно данни, гаранции и още др. Успех! Ако ше сменяме котле за поне 2000лв на 10-12 години защо тогава се циганиме и за горивото?
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте,
                        доста добра и интересна тема(с изключение на някой разводявания за Евро норми и тн...).Бях решил да преминавам от твърдо гориво(въглища и дърва) към пелетна горелка,но след като няколко мой приятели направиха тази крачка и в последствие (високата цена на пелетите и големия разход) се върнаха към...твърдото гориво ,което тотално ме отказа от този вид отопление,НО съвсем случайно познат ми каза за този "нов" вид горелка,след като поразгледах из нета и изчетох няколко теми (като цяло липсва инфо) стигнах до извода,че този вид отопление ми допада,а и може би ще бъде идеално за мен.Та това доведе и до следните въпроси,чийто отговори предполагам ще са от полза на много хора:

                        *ГОРЕЛКА-ЕкоЕнергиа
                        -в темата прочетох,че има нов и стар модел по какво се различават?
                        -какво има в комплекта (мотор,шнек,фидер,вентилатор,чугунено рамо)?
                        -как се различава оригинала от "ментето"?
                        -каква е мощността на мотора?

                        *БУНКЕР
                        -различни ли са за всяка марка горелки?
                        -големината се определя от Кв-тите на горелката или от мястото,с което разполагаме?
                        -вашите (на вече ползващите такава техника) с какъв обем са?
                        -колкото по-голям толкова по-добре (с цел по-рядко зареждане или)?

                        *УПРАВЛЕНИЕТО-IRYD RTZ
                        -това ли е най-препоръчителният модел(тестван и работещ)?
                        -има ли меню на Англйски вече?
                        -има ли нов/стар модел?

                        *ДАТЧИЦИ/СЕНЗОРИ-кой са минималните задължителни такива (то е ясно,че колкото повече параметри мерим,толкова по-добре,но нека да почнем от задължителния минимум)
                        -Сензор за вътрешна температура: Pilot G -до колкото разбрах това е дистанционен контрол на IRYD RTZ и също така е сензор за вътрешна температура(както и новия модел на Pilot R)?
                        @ колко може да е дълъг кабела от IRYD RTZ до Pilot G (не е ли неприятно да дупчите стени и подове,за да се вкара датчик от котелното до стая в къщата-това ли е начина?)?
                        п.с. попаднах на инфо,че тази година ще излезе PILOT G RF доколкото разбрах безжичен сензор!
                        @Pilot G -има ли Англйски език?
                        -Сензор за външна температура (предполагам контролера се настройва според,кой от 2-та вътрешен/външен) да вдига/сваля температурата на котела?
                        -Сензор за котела /горивната камера (предполагам задълължителен)?
                        -Сензор за комина?
                        -Сензор на изходящата тръба за топлата вода на котела? това не изклюзва ли сензор на горивната камера?
                        -Сензор на входа на котела за връщащата студена вода?
                        -Сензор на горелката (задължителен) ?
                        -Пропускам ли някой?

                        *ГОРИВО
                        -когато сменяте видовете гориво изчаквате да се изразходи количеството в бункера(предполагам е така,за да се премина на най-добрите настройки за всеки вид) или може да се миксира в бункера...примерно въглища+дървени тризи+овес....?
                        -какво е предпочитаното гориво?
                        -на какви цени пазарувате за тон?

                        *ОТ КЪДЕ-това е може би най-важния въпрос има доста ползватели,но никой не споделя!?!
                        -в БГ цените са доста високи?
                        -когато пазарувате от Полша/Чехия цените са доста по-ниски?:
                        @ онлайн ли пазарувате или...?
                        @кой са сайтовете от който пазарувате? (www.domer.pl , http://www.sklep-witkowski.pl ) ?
                        @колко примерно е доставката до БГ ?

                        *ДРУГИ
                        -Нужен ли е ЮПС за горелката?
                        -попаднах на един много приятен контролер-какво мислите? http://www.sklep-witkowski.pl/en/c-6...timel-skzp02-f

                        Благодаря за отделеното време!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Последния посочен контролер купихме четирима от форума заедно с три горелки "ЕКО" и една "Екоенергия", с всичките възможни датчици и бункерите. Инвестирах парички в превода на ръководството на този контролер, дано се чете: Контролер SKZP-02.docx. Като цена е изгодно да се купи директно от Полша, но не знам за транспорта, че ходих лично дотам да ги товаря. По този повод се запознах с производителя, приятен човек, контакта за доставка е вече установен. Сега остава да се изпробват в бойни условия горелките и контролерите. За момента е монтирана и работи само една, за съжаление не е моята, за да споделя наблюденията си. Ако чете, колегата ще сподели при желание. Моя "Виадрус" се оказа със спукан глидер при пробите и утре чакам по куриер новата секция, за да завърша монтажа. По-горе съм пуснал снимки, ще кача и още. Мисля да снимам и при събирането на секциите на котела, ако е успешно, та да бъде от полза за други препатили от спукана секция.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Пускам настройките на горелката за мощност 25кВт и контролер IRYD RTZ PID, за черни въглища с калоричност от 24-27Мj, така както ги видях в полски форум пуснати от човек, който бизнеса му е да прави и настройва котли:

                            Mam go na swoim kotle domowym Skam-P Premium 25kW
                            palnik ekoenergia, wbs6a

                            w 100%mocy mam 32sek pauza i nadmuch 17bieg
                            w 1% mocy mam pauza 2min.:45sek i nadmuch 1bieg

                            podawanie 6sekund

                            podtrzymanie co 25min, krotnośc 1, czas 10sekund

                            w menu kodowym 10
                            jak jest ciepło przedłużenie pracy pid 1st.C
                            jak jest zimno przedłużenie pracy pid 3st.C

                            zmiana tez szybkości pracy algorytmu z fabrycznego 21 na 35......

                            w menu 99
                            dmuchawę ustawiłem dla biegu 49 - 70%
                            dla biegu 1 - 8%

                            При мен някой от най-долните настройки си останаха заводските и си е ОК. Поддържането в спящо състояние е на 99 минути(максимума) като вентилатора работи 20 секунди. Освен това вентилатора WBS6a си има готови настройки, с които си идва контролера и мисля са си добре без да се променят. При други горелки, друг вентилатор с други характеристики, и най-вече друго гориво, вероятно и настройките ще са други.
                            Всеки може да експериментира на своя отговорност, до достигане на резултата, който го удовлетворява!

                            Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                            ... Ако ше сменяме котле за поне 2000лв на 10-12 години защо тогава се циганиме и за горивото?
                            Някъде в някаква тема(не помня дали не беше тук!), бях правил едни калкулации, при текущите цени на черните въглища и пелетите 2014г. и разликата беше сериозно в полза на въглищата. "Циганенето" за горивото е все едно да кажем, че всички каращи на газ се "циганят", защото не искат да карат на бензин. Докато сме в свободна страна всеки сам ще си преценява и ще си носи кръста. Когато станем пак диктатура, няма да имаме избор и ще ползваме това, което ни отпуснат и колкото ни отпуснат, ако ни го отпуснат изобщо
                            Последно редактирано от D-MAX; 07-01-16, 10:10.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Здравейте за първи път пиша в този форум, изключително интересна за мен тема, много ми харесват тези горелки. Дълго време четох из мрежата за тях,гледах много клипове и накрая реших да си направя такава в стил направи си сам. Тъй като котела ми е Бурнит реших,че трябва да е факелен тип, за да мога да я монтирам на долната врата на
                              мястото за нафтова или пелетна горелка. Още преди да монтирам котела реших да го повдигна на кутия, но поради липса на място го повдигнах само с 120мм с още една врата за пепелта.За да мооже да се отваря горната врата направих шнека около 1м.,иначе бункера пречи. Имах редуктор "много бавен"и го съединих с двигател от стара дизелова горелка,на изхода 2об в минута.В тялото на нафтовата горелка монтирах турбина от кухненски аспиратор и се получи добър вентилатор.Всичко останало е работа с електрожен и ъглошлайф. Направих си и контролер от 2бр. циклично реле за време и контактор. Алгоритъма на работа е такъв: котела е студен,през терморелето веригата която управлява бубината на контактора е затворена,вентилатора работи непрекъснато и се подава напрежение към първото циклично реле което управлява шнека. Когато темп. на водата достигне дадените градуси терморелето изключва контактора и през нормално затворените му контакти се подава напрежение на другото
                              циклично реле:вентилатора и шнека спират, а второто чиклично реле ги включва през зададен интервал за около 12-15сек. за да се поддържа жарта в горелката.
                              Горелката отработи около 1месец на котела, горих пелети,костилки от праскови,въглища,дори 1 чувал царевица и съм много доволен от нея, махнах я защото имам подготвенно за зимата друго гориво "течно" и друга горелка

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                                Последния посочен контролер купихме четирима от форума заедно с три горелки "ЕКО" и една "Екоенергия", с всичките възможни датчици и бункерите. Инвестирах парички в превода на ръководството на този контролер, дано се чете: [ATTACH]845907[/ATTACH]. Като цена е изгодно да се купи директно от Полша, но не знам за транспорта, че ходих лично дотам да ги товаря. По този повод се запознах с производителя, приятен човек, контакта за доставка е вече установен. Сега остава да се изпробват в бойни условия горелките и контролерите. За момента е монтирана и работи само една, за съжаление не е моята, за да споделя наблюденията си. Ако чете, колегата ще сподели при желание. Моя "Виадрус" се оказа със спукан глидер при пробите и утре чакам по куриер новата секция, за да завърша монтажа. По-горе съм пуснал снимки, ще кача и още. Мисля да снимам и при събирането на секциите на котела, ако е успешно, та да бъде от полза за други препатили от спукана секция.
                                Благодаря за отговора,и адмираций за превода на контролера!Но дали ще може малко по-подробна информация:
                                -каква е грубо цената на пакет закупена от Полша?
                                -коя е Фирмата,от която сте направили покупката (ако може сайт)?
                                -защо избрахте този контролер,а не IRYD RTZ,освен външния вид

                                П.С. За транспорта има доста фирми,който правят доставка и цената е 200-300лв грубо за евро пале.
                                А в краен случай имам и колега,който също прояви интерес и може да съчетаем покупката на 2 броя к-ти с разходка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X