Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
    D-max монтира такава горелка в къщата на родителите ми преди около месец, време е да споделя впечатления:
    .
    - Това е най-ценното във Форума. Безкорисните съвети ,мнения , впечатления и опит!
    -Бъдете здрави и едно голямо Благодаря!

    Коментар


    • #47
      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Ако говориш за това от подписа ти, от кога горят и сламени? Питам щото на сайта на производителя изрично пише че не стават за такива. Пишеш че се добавят слънчогледови, ама в какво съотношение? Ако се добавят дървесни как ще е? И защо по принцип сламените не стават? Нещо налепи правеха май! Бихте ли обяснили на широката публика!
      Онзи ден за пореден път бях при производителя и от началото на сезона до сега са изгорили 4тона пелети смесени на око. Добавката от слънчогледови е затова че са по-калорични. Ако са само сламени не вдигат градус. Относно налепите - получават се по горелката при недобри настройки и недобре подбрани режими на работа. Тези дни ще подам на моята в къщи костилки от сини сливи но първо ще намеря начин / механизиран / да ги начупя. Производителя е правил опити да се горят и дребни въглища - просто брутална мощ. Спирам за да не излезе като реклама, но си е всеядна. Ако някой има въпроси нека се обажда ще помогна с каквото мога.
      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
      За област Габрово 0886843836

      Коментар


      • #48
        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Може ли снимка, или схема на шнека и бункера?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Ще се опитам да направя нещо по въпроса. Шнека е както при повечето горелки, но самата горелка има вътрешен шнек и новопостъпилото гориво се прибутва върху горящи пелети например и същевременно избутва пепелта и остатъка от изгорялото вече гориво в пепелника на котела.
          Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
          За област Габрово 0886843836

          Коментар


          • #50
            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Ето: https://www.youtube.com/watch?v=-wWjHDj9okU https://www.youtube.com/watch?v=A9LJQKaHaJs
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • #51
              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Не разбрах нищо за горелката, а само за конструкцията на котела.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Така изглежда на моя котел / БОШ /
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0054.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5640093
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от n.ganev; 04-02-15, 20:49.
                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                За област Габрово 0886843836

                Коментар


                • #53
                  От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Пробвал ли е някой да я подкара с калиброван чипс? Ако не е, не е лошо да се опита.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Работи !
                    Последно редактирано от n.ganev; 04-02-15, 22:01.
                    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                    За област Габрово 0886843836

                    Коментар


                    • #55
                      От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                      Работи !
                      Подробности може ли? Размер на чипса и т.н.
                      Проблеми и недостатъци при работа на такова гориво с RB горелките? Ползите са ясни!
                      Има ли отношение към гаранцията!
                      Това Ваши опити ли са или на производителя?
                      Подробно моля!
                      Последно редактирано от Sasho74; 05-02-15, 09:44. Причина: Допълнение
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Лично аз не съм пробвал с чипс, но ако ми попадне ще пробвам. Проби е правил производителя и според него - доста добре се справя. Относно размери мога да кажа че съм се натъквал на спрели горелки поради 1. По-дълги пелети от 60мм - задръстване на меката тръба която е с такъв диаметър. 2. Големият шнек не подава гориво - причината беше зацапана оптодвойка от силно пепеляво гориво/ една от защитите която показва също че малкия шнек е задръстен/. 3. Блокирал малък шнек поради попаднал камък с големина на орех. Големият шнек е подал този размер, но малкия не е успял. 4. Собственика забравил да напълни гориво в бункера и му станало студено.
                        Отдавна търся костилки от череши, черупки от орехи за да пробвам и с тях. Други колеги са пробвали и дори си ги предпочитат но има от къде да си набавят. Сега очаквам да ми доставят костилки от сини сливи за проба.
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • #57
                          От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          При мен дали може да се монтира такава горелка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6913.jpg
Прегледи:2
Размер:92.7 КБ
ID:5640147.И цена ориентировъчна.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #58
                            От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Какъв е размера на светлият отвор над пепелника? Долната врата може ли да се преработи да се отвара на другата страна защото на снимката ми се струва, че стената ще пречи на горелката? Между двете врати има ли някакви водни ризи, димогарни тръби или нещо подобно? За цена трябва да знам каква кубатура е жилището защото горелките са с различни мощности и съответно цени.
                            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                            За област Габрово 0886843836

                            Коментар


                            • #59
                              От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Братята Руснаци не са предвидили възможност за обръщане фабрично (но мисля че ще стане обръщането). Отвора е с размери 19-16см.,отвсякъде е водна риза,мисля че е 35киловата,отоплявам 200кв. 10 помещения.Комина ми е от дясно,да взема да го махна. Имам хубава изолация 10см.на къщата с външни щори и троен стъклопакет 4сезона.През деня не работи котлето вътре е доста приятно в момента.
                              Последно редактирано от krasivl; 05-02-15, 12:55.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #60
                                От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Струва ми се, че на снимката се виждат два болта отдолу където е долната врата - долу в ляво и горе в дясно. Сваля ли се тази планка за да има по светъл отвор тъй като горивната камера наддава около 16-18см и при отваряне и затваряне на вратата трябва да има пространство? Иначе за това което ще отопляваш ще ти върши работа RB30 която е с мощност 7 - 30 кВ цената на която е 2173лв с ДДС като много рядко ще я виждаш да работи на мах.Ако искаш по-добър комфорт е желателно да имаш термовентили с термоглави на радиаторите а и от там постигаш и икономия на гориво. Бункера за гориво можеш да си го направиш както искаш съобразно мястото а дори може да бъде и на горният етаж. Единствено ме притеснява отвора на долната врата.
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X