Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
    Не, такова пък никога няма да купя и затова попитах тук за нещо подходяща идея и чертежи, та ще си го правя сам. Имам си всякакви видове машинарийки, стругове, фрези, плазморези и какво ли не, та нищо което е желязо не ме плаши, но просто не мога да намеря нещо добро и в най-краен случай ще трябва да се напрягам да си го измислям.
    Колега, напрегни се малко и си прочети личните съобщения.
    Последно редактирано от Viktor11; 02-02-18, 10:03. Причина: Правопис

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
      Здравей murry, тази горелка може ли да гори въглища. Този котел много прилича на полския Витковски и на Дряновския. От къде е закупен.

      Да, Може. Калибровани до 35мм. Но засега е провбван само с 2 чувала от Топливо. Мъката бе 4 тона сламенипелети и пепеляка от тях. Седа се задоволява със слънчоглед. Дпкаан е по поръчка от Литва от фирма Ранина. Но със съпорта е зле за моя, предимно монтират 20KW и 95KW. Цената за мен бе 5000лв, иначе е към 8 хиляди.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от murry Преглед на мнение
        Да, Може. Калибровани до 35мм. Но засега е провбван само с 2 чувала от Топливо. Мъката бе 4 тона сламенипелети и пепеляка от тях. Седа се задоволява със слънчоглед. Дпкаан е по поръчка от Литва от фирма Ранина. Но със съпорта е зле за моя, предимно монтират 20KW и 95KW. Цената за мен бе 5000лв, иначе е към 8 хиляди.

        Миналата година Kostrzewa Пуснаха котел с нова горелка,която наистина ,може да гори сламени пелети.Тествана 2 години.Само ,че цената е почти ,колкото твоя котел.КОйто е горил ,такива пелети знае ,за какво става въпрос и предполагам ,няма да повтори никога.Твоя котел Ранина го пусна преди няколко години по изложби в София с рекламата ,че наистина гори сламени пелети.Тествано в Литва с видеофилми ит.н.99% бях сигурен ,че няма да може да ги гори ефективно и явно съм бил прав.Ти го доказваш.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:сламени пелети.png
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5780400

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
          Здравей, имам екоенергия 35кв . Горенето е откъм бункера . Отсреща не гори. Почистена и залепена няма ефект. Моля за съвет.
          Колега какво стана с горенето от едната страна,намери ли причината? При мен е същото положение и все още не откривам проблема.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Здравеите казвам се Мартин и съм от В. Търново. Изчетох вашите публикаций и имам някои въпроси относно преработването на котел виадрос за работа с всегоривна горелка. Всички модели ли стават за преработка, вие занимавате ли се с оборудването и монтжа на такъв котел?

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Фирма от Суходол предлагат котел с универсалната горелка на Енергия. Търся отзиви, тъй като съм на път да сменям ДеДитриха с такъв напролет.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kmb-rp-plus-12-kw.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5781022
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Аз съм с такъв котел 15 kw и горелка, като на снимката. Тази от снимката не е Екоенергия. Котела е добър, масивен, добра изработка. Според мен, най важен е контролера.
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Снимката вероятно е примерна, предлагат и други горелки, аз се спрях на комбинацията 25kw котел с универсална горелка EKOENERGIA 25kw (на пелети е 19kw). За контролера пише "LED-КОНТРОЛЕР НА БГ ЕЗИК".
                  Какъв е добре да бъде, какво да се търси?
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Напред в темата има засегнати няколко контролера, трябва сам да решиш.
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                      Напред в темата има засегнати няколко контролера, трябва самA да решиш.
                      Всъщност зевзека е зевзечка.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                        Всъщност зевзека е зевзечка.
                        Моля за извинение!
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от martinii1 Преглед на мнение
                          Здравеите казвам се Мартин и съм от В. Търново. Изчетох вашите публикаций и имам някои въпроси относно преработването на котел виадрос за работа с всегоривна горелка. Всички модели ли стават за преработка, вие занимавате ли се с оборудването и монтжа на такъв котел?
                          При вас има фирма, занимаваща се с такива горелки, провери дали правят реконструкции.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                            За контролера пише "LED-КОНТРОЛЕР НА БГ ЕЗИК".
                            Какъв е добре да бъде, какво да се търси?
                            Аз бих търсил само такъв с възможност за контрол и управление през интернет. Да имам няколко температури на телефона и да мога да регулирам подаването и въздуха пак от него. Да ми спести малко от висенето в мазето барем
                            Иначе ако ще и SUPERAMOLED да е ако ще съм само при него го не ща

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Да питам, на колко време трябва да се чисти при работа с въглища, нещо средно?
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Чистя го на 7-8 дни. Отнема ми 10-15 минути, като допълвам и бункера. Ползвам прахосмукачка за пепелта на вратите.
                                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                                GSM 0877207222

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X