Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Въздуха е на 10%, което е минимума.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      от Дефро бг цена около 6к , гледам от полски сайтове са по евтини но незнам как да поръчам сигурно

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Антрацитните въглища са от пристанище РУСЕ ИЗТОК цената им беше 360лв тон насипни,обаче сега май нямат от калиброваната фракция.

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от emil.milev Преглед на мнение
          Здрасти, Иве! Дай линк на вентила, моля!
          Тук има голям избор: http://zita-ruse.com/
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от emil.milev Преглед на мнение
            Здрасти, Иве! Дай линк на вентила, моля!
            Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
            Тук има голям избор: http://zita-ruse.com/
            Моят вентил е със някаква механична задвижка вътре, отваря за 3-4 минути, за толкова и затваря. Достави ми го приятел, който се занимава с отоплителни инсталации /това работи/. Става въпрос за нормално затворен вентил, захранен от извода за помпа бойлер на контролера. Програмата, като прецени, че са изпълнени зададените температурни условия за подгряване на бойлера, включва помпата /тоест, вентила при мене/, ако не са изпълнени - изключва /спира/ подгряването на бойлера. За съжаление ще съм далече от котелното по празниците, но догодина ще му ударя една снимка.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от Mpm_ Преглед на мнение
              Здравейте , насочил съм се към Defro Komfort Eko PZ , бихте ли ми дали отзиви за този модел приоритет ми е да може да гори всякякво гориво и дърва в ръчен режим ако имате и аналог на този модел приемам предложения , тр да отоплявам къща около 130 кв. , Благодаря за вниманието!
              На тоя модел горелката е Екоенергия .
              Виж и Komfort Eko duo PZ, неговата скара е от тръби.

              Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
              www.ekotoplina.com

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Вероятно става дума за кран с ел.задвижка като тази примерно https://sunsolarbg.net/%D0%BF%D1%80%...D0%BA%D0%B0-2/
                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                Чарлз Буковски

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Благодаря на всички! Честито Рождество Христ
                  ово!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Към хората с горелките които знае да питам,какво означава 15-25 и 15-35 това означава ли че наи-ниската степен на горене е 15 киловата,или можеш да я настоиш все едно е 15 киловата и тя следователно като загрее водата да сваля на 10-5 и надоло.Щото реално при една система да речем 25 киловата тази мошност се ползва само при загряване на водата при самото запалване.След достигане на желаната температура да речем 60 или 70 градуса се изиства не повече от 8-10 киловата примерно,та това ме интерисува какво означават тези цифри

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Някой може ли да сподели колко му е разхода на денонощие от горивата(Ако си е играл да ги засича),които е ползвал интересува ме основно донецки въглища и пелети различни видове .за да мога и аз да се ориентирам на къде съм.Закупих си Турски реторен котел на доста изгодна цена.Понеже нещо не можахме да се съгласуваме с колегата AG RO За закупуването на реторна горелка.И от около 15 дни е в експолатация но понеже в момента се нанасям постоянно се отварят врати и прозорци при мен не могат да са много меродавни данните.При мен за сега Донецки въглища(340лв/т.)-1.22-1.28 кг на час.Пелети слънчогледови "от Ситово"(160лв/т)-1.85 кг/час,пелети слънчогледови "от Мартен"(144лв/т)-2.23 кг.на час.Всичките тези горива ги гори много добре,но само трябва да си поиграеш с паузата и храненето.Вече живеем в къщата (130 м2)на два етажа с изолация 8 -10 см на стените и на тавана на вторият етаж(гредоред) 30 см. минерална вата.Това го казвам да се знае че е доволно изолирана.Прозорците са ПВЦ с 3 пакет. Вярно,че може и да не се е отоплила все още.И ми се струва че разхода ще падне малко.Само с радиатори съм във всички спални радиаторите са с термо глави.Само 2 лири в баните и един радиатор в коридор са с обикновени кранове - постоянно отворени.Има и бойлер 100 със серпентина.За другия отоплителен сезон съм предвидил слагането на буфер-поне 500 лт.,4е сега нямам $сили$.Ще споделям моите наблюдения от този котел.За догодина също мисля да обурудвам един котел Бош 32 кв.С горелка. Може би тогава колегата АР ГО ще има повече свободно време и ще успея да се сдобия с една горелка чрез него. По нататък ще сложа и малко снимки.Изгорих и два чувала костилки от праскови (80 кг) и те горят много добре.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                        ...Закупих си Турски реторен котел на доста изгодна цена.Понеже нещо не можахме да се съгласуваме с колегата AG RO .
                        Веднага си признавам, че аз бях несериозен и се извинявам, но много ме беше затиснала работата и непрекъснато пътувах. Кажи поне колко киловата е новия котел и вижда ли се някъде из нет-а. Аз също съм с турски в базата, но съм изолирал оригиналното му управление и управлявам системата с полски контролер. Откакто го сложих, почти двойно спадна консумацията. За КПД-то на твоя котел гледай има ли видим пушек от комина и каква е температурата на димните газове. Пък ако намериш и някого с газоанализатор да го провери, ще знаеш точно каквото те интересува.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          [QUOTE=yanush;3256346[/QUOTE]

                          При мен не го засичам, контролера го изчислява сам. Въглища от пристанище Лом 8-18 мм., разход в момента 600 грама на час. Отопляема площ 86 кв. м . + 200 л. БГВ, слаба изолация 3 см. стиропор на стените, без изолация на таваните, ПВЦ дограма. Отопление 24 ч., алуминиеви радиатори, всички с термоглави, температура 22 градуса.
                          Четейки в полския форум, за твоята отопляема площ и изолация, се цитира разход като моя.
                          Последно редактирано от Валтер Желязков; 28-12-17, 20:24.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            Веднага си признавам, че аз бях несериозен и се извинявам, но много ме беше затиснала работата и непрекъснато пътувах.
                            Не е проблем вижда се че се доста зает Киловатите са 35.Дим няма.Ще се опитам да замеря температурата на димните газове.С газ анализатора какво точно се проверява.Взех си стаен термостат свързах го,но засега нямам време да се занимавам с него в най-близко бъдеще обаче ще се позаиграя и с него.Котела го има в (базар.бг)Някаква пловдивска фирма ги продава.Доставиха ми го безплатно.Може би ще опитам и с друг контролер ако има от къде да се вземе.Но всичко това ще стане след нова година.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                              При мен не го засичам, контролера го изчислява сам.
                              И аз си представям подобен разход за нормален.Моят ми се струваше леко завишен.А то се оказа двоен .С какъв контролер си и има ли начин такъв да се купи от България.Моята фракция е 6-20 мм. поне така ми казаха.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                                И аз си представям подобен разход за нормален.Моят ми се струваше леко завишен.А то се оказа двоен .С какъв контролер си и има ли начин такъв да се купи от България.Моята фракция е 6-20 мм. поне така ми казаха.
                                Ако имаш преразход, той все някъде отива, въглищата не изчезват безследно. Вариант 1 - лоша топлоизолация, ама в твоя случай явно не е. Вариант 2 - непълно изгаряне и неизгорялата част от горивото напуска през комина, но щом няма дим, и това не е. Вариант 3- лош топлообмен в котела и топлина се губи с димните газове. Това се проверява с измерване на температурата им. Вариант 4 - прекалено много въздух, излишния въздух се загрява и отнася със себе си част от топлината. Установява се с газанализатор по кислородно съдържание /ламбда/. Пето - нискокалорично гориво, ама откъде ще вземеш такова, като ти е близо Русе. За друг вариант не се сещам.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X