Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Това е просто интелигентна защита на мотора, снабдена с аларма за известяване на потребителя. Никъде не се говори за автоматично реверсиране с цел разблокиране. Слага се към контролери, които това нещо си го нямат вградено. По-скъпите контролери най-вероятно го имат подобно. На моя, като заклини и не скъса щифта /и така се случва/, му изключва защитата вътре в контролера, мотора оцелява. Сега, като му добавя и модула за връзка през интернет, ще получа тъчскрийн екрана и сигнала за аларма на екрана на телефона си. Освен това ще имам възможността да настройвам през телефона и да наблюдавам температурите и графиките за последните 12 часа, без да ходя до котела. Но пак ще трябва да го реверсирам ръчно с бутона. Освен ако най-новия софтуер на контролера, който Валтер си поигра да инсталира /благодарности за което/ вече има такава възможност. Още не съм го пробвал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Това е просто интелигентна защита на мотора, снабдена с аларма за известяване на потребителя. Никъде не се говори за автоматично реверсиране с цел разблокиране. Слага се към контролери, които това нещо си го нямат вградено. По-скъпите контролери най-вероятно го имат подобно. На моя, като заклини и не скъса щифта /и така се случва/, му изключва защитата вътре в контролера, мотора оцелява. Сега, като му добавя и модула за връзка през интернет, ще получа тъчскрийн екрана и сигнала за аларма на екрана на телефона си. Освен това ще имам възможността да настройвам през телефона и да наблюдавам температурите и графиките за последните 12 часа, без да ходя до котела. Но пак ще трябва да го реверсирам ръчно с бутона. Освен ако най-новия софтуер на контролера, който Валтер си поигра да инсталира /благодарности за което/ вече има такава възможност. Още не съм го пробвал.

      Дори системите на газ нямат автоматично разблокиране - целта е отстраняване на аварията.
      Трябва да се отстрани аварията и тогава да се включи системата,а автоматично не виждам как ще стане това.(при мен гранитно парче имаше в шнека).Извадиш ли го с контролера през телефона си за Нобелова награда agro!
      Устройството спестява смяната на предпазния болт при Екоенергия.(което е доста неприятна галимация според мен).

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Да, има случаи, когато нищо не може да се направи и трябва на ръка да се извади заклинващия шнека предмет. Но много често има предмети, способни да минат през шнека, както си минават и буците с въглища. Проблема е, че са по-корави от въглищата и шнека, ако ги "захапе", не може да ги "сработи", разтрошавайки ги между корпуса и спиралата /камъчета, гайки и т.н./. В такъв момент е полезно реверсиране на заклинения шнек за момент, при което предмета се освобождава и попада в зоната на транспортиране между витките, после в камерата за изгаряне, откъдето напуска със сгурията.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
          Колеги някой горил ли е Антрацит???В момента го пробвам,но ми се струва че само антрацит не е добре!Гори много бавно(иначе отделя много енергия),но много бавно и мисля че трябва да се смесва или с пелети или с други въглища!Ако някой има опит,моля да сподели!
          Нямам опит с антрацит, но от прочетеното за висококалоричните въглища е, че трябва да остават повече време в ретортата, за да имат време да изгорят. Трябва да се увеличи времето между подаванията.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Това и направих колега,но въпреки тези настройки,не изгарят напълно и падат не напълно изгорели и падналите неизгорели мисля да ги връщам в контейнера!И понеже повече тлеят ,това бавно изгаряне не смогва да държи температура при по-голяма консумация!

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              На ръка трябва не напъване в една посока, а рязко няколко пъти в двете посоки. Моторчето го прави рязко, това е номерът.
              Чак сега се сетих ,че моторът има копче за реверс ,ама кой да се сети .
              Той редуктора върти толкова бавно ,че няма как да го напъне рязко .

              За мен след като го има този реверс ,тази защита може да предпази щифта и евентуално изгаряне на мотора ,ако той не се скъса .

              Оттам нататък си е вманиячаване .
              Имаш проблем , иди и виж -око да виде ,ръка да пипне .
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Заклинвал ми е шнекът 2-3 пъти, но болт не съм късал. Мотора блокира, но още не е изгорял. Един път разглобявах шнека.
                Кострева пелетс фузи лоджик.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                  Това и направих колега,но въпреки тези настройки,не изгарят напълно и падат не напълно изгорели и падналите неизгорели мисля да ги връщам в контейнера!И понеже повече тлеят ,това бавно изгаряне не смогва да държи температура при по-голяма консумация!
                  Опитите с антацит бях описал по-напред в темата. Стават, но много трудно се палят и като намалее мащността на горелката и температурата падне под 900гр. почват да загасват и нямат палене. Поддържането в спящо състояние също не става по тази причина. Освен това антрацита е почти златен като цена.
                  Предполгам че и други настройки за горене ще трябват, но уви ще трябва да се докарат експериментално.

                  Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                  Да ,моята е 35 KW ,а бункера си поръчах възможно най -голям .
                  Преди ми беше писал за неуплътнен капак на ретортата ,но го пробвах ,духа си равномерно отвсякъде и не съм го силиконирал.
                  Явно просто тези въглища при по -малко въздух не догарят добре и вместо да падат като пепел остават като шлака в ретортата .
                  Това обяснява защо с настройките дето съм дал за 25квт горелка не пасват за твоя. Добавяйки че се ползват и др. въглища, наистина може да става манджа с грозде.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Обмислям поръчка от Полша на контролер TIMEL. Ако има и други желаещи може да се обединим в една поръчка. 0877595135 Мариан

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Днес правихме(присъствахме ) на рожден ден на племенника - 9 години - жив и здрав да е .
                      Залата в която се събррахме за събитието беше със северен изглед , датата е днес или 9.12 . 2017.
                      Външна температура според показанията на колата - 10 градуса.
                      Приземен комплекс , без никакаква изолация , стъклопакети на вратопрозорци 3х4 метра -4 броя .
                      Интересното беше едно печле на пилети ...сигурно един час бих мантра да го наблюдавам какво прави....
                      В залата - около 250 квадрата - си беше комфортно като температура. Децата фучаха като джипките на Бойко в акция преди 15 години.
                      Печилката - като размер - миялна машина за враждане , от стандартните .
                      Според мацката дето се разпореждаше в помещението - на ден по половин торба пилети. ...Възхитен съм .....
                      Такъв съплък , с половин торба пилети на ден ....
                      Е нямам думи .

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        D-MAX не знам колко време са траели опитите ти с антрацита,също важно е какъв е бил антрацита,но това което си написал при моето горене не е така!С паленето им нямам проблем ,нито пък загасват!Най-важното е,че всяко гориво си иска настройките,което не става бързо,изисква наблюдение м/у 24 и 48часа!Досегашните ми наблюдения са, че горят много добре и единственото което е неприятно е натрупването на шлака в ретортата!Колкото до цената(от няколко години си купувам въглищата от вносителите в Русе)-пакетирани в 25кг торби и стречовани палети -черни въглища 2015г-306лв/тон,2016-291лв/тон,антрацит 2017-344/тон!При по високата калоричност на антрацита не мисля,че е златен!

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Аз също мисля за смяна на контролера си,но защо точно TIMEL?С какво е по-добър от PLATINUM или от българския на НАТУРЕЛА???

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Забравих да добавя,че най-вероятно за антрацита е нужен по мощен духач(вентилатор)!Мисля,че моя в момента им идва слаб(255куб.м./ч)!!!

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от boyanak Преглед на мнение
                              Аз също мисля за смяна на контролера си,но защо точно TIMEL?С какво е по-добър от PLATINUM или от българския на НАТУРЕЛА???
                              Тоя platinum къде го гледаш и колко пари е? Питах в темата Radoslav, който ги хвалеше двадесетина страници по-назад, но не отговори. Натурелските определено не са удобни като Timel, не им знам цените. Timel засега ми е фаворит като съотношение цена/функционалност.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Определено като цена platinuma e най-скъп!А с какво Натурелата е по-неудобна от Timelа според теб???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X