Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Хубаво е! Де да можех и аз да накарам домочадието да помага ...
    Имам въпрос за комина: Не се вижда ясно, но ми се струва твърде близо до гредите?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      ...
      П.П. Само да поясня че, на мазилката не влагам много старание понеже отгоре ще се лепи изолация.
      Пак я дричкосвам но по отгоре-отгоре.
      ...
      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Никак не ме кефи да се лепи изолация на топки и да има кухини .Бъдещ дом за мишки и кви ки не гадини.
      Това според мен е тарикатлък на съвременните майстори, с цел да ускорят процесите и да усвоят парите по бързо.
      Както и да ,това си е мое мнение,аз ще си измажа всичко и и ще си залепя фибраните на гребен !

      П.П. Даже мисля преди да лепя да обработя-напръскам стените с контакен грунд.
      Следвайки Вашите намерения за изпълнение на външна топлоизолация, при измазването на стените Ви препоръчвам:
      1. Предварително да шприцовате тухлената зидария с рядък вароциментов разтвор или друг подобен материал, за да не се отлепва мазилката;
      2. Да се опитате да осигурите равна повърхност на долната мазилка (примерно посредством вертикални "майки" на разстояние около 30см по-малко от дължината на мастара). Това е с цел да изразходвате по-малко лепило за залепване на топлоизолацията, ако желаете да получите равна повърхност на завършващата мазилка.

      ВАЖНО:
      Относно комина- съгласно чл.133 от действащата Наредба Iз-1971 (от 2009г.) за строително-технически правила и норми за озигуряване на безопасност при пожар:
      ал.1 Разстоянието между конструкции (дървени греди, ребра, каси на врати, покривни обшивки и др.), изпълнени от строителни продукти с класове по реакция на огън D-F, и телата на комините е най-малко 0.1м.
      ал.2 Отворите около комини в междуетажни, в т.ч. тавански подови конструкции, изпълнени от строителни продукти с класове по реакция на огън B-F, се запълват със строителни продукти с класове по реакция на огън А1 и с дебелина най-малко 0.1м.

      Това допълнение съм го подчертал, защото горния член от наредбата не е "изсмукан от пръстите на някой бюрократ", а е мярка за сигурност, въведена вследствие на пожари, породени от прекомерна близост на дървени (и други относително "лесно" запалими) елементи до комини.
      Последно редактирано от Nikolov61; 08-08-14, 16:27. Причина: Добавка за комина
      Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от Nikolov61 Преглед на мнение
        ...


        Следвайки Вашите намерения за изпълнение на външна топлоизолация, при измазването на стените Ви препоръчвам:
        1. Предварително да шприцовате тухлената зидария с рядък вароциментов разтвор или друг подобен материал, за да не се отлепва мазилката;
        2. Да се опитате да осигурите равна повърхност на долната мазилка (примерно посредством вертикални "майки" на разстояние около 30см по-малко от дължината на мастара). Това е с цел да изразходвате по-малко лепило за залепване на топлоизолацията, ако желаете да получите равна повърхност на завършващата мазилка.

        ВАЖНО:
        Относно комина- съгласно чл.133 от действащата Наредба Iз-1971 (от 2009г.) за строително-технически правила и норми за озигуряване на безопасност при пожар:
        ал.1 Разстоянието между конструкции (дървени греди, ребра, каси на врати, покривни обшивки и др.), изпълнени от строителни продукти с класове по реакция на огън D-F, и телата на комините е най-малко 0.1м.
        ал.2 Отворите около комини в междуетажни, в т.ч. тавански подови конструкции, изпълнени от строителни продукти с класове по реакция на огън B-F, се запълват със строителни продукти с класове по реакция на огън А1 и с дебелина най-малко 0.1м.

        Това допълнение съм го подчертал, защото горния член от наредбата не е "изсмукан от пръстите на някой бюрократ", а е мярка за сигурност, въведена вследствие на пожари, породени от прекомерна близост на дървени (и други относително "лесно" запалими) елементи до комини.
        Тухлите не съм шприцвал с нищо но, не смятам че е необходимо.Самата мазилка съм правил силна циментово.
        Смятам че е доста гладко и право и предполагам че разхода за лепило ще е минимален.Не съм някой именит мазач обаче, за 46 години съм се нагледал на всякакви.
        Смятам даже и да се престарая с дюбелите.

        Относно комините действително не мога да осигуря голямо разстояние но, сега има около 5см и възнамерявам да облека близките греди със топлоизолационен негорим материал, например азбест.Ще го сторя задължително преди да започна да го ползвам.
        Членове.членки и алинейки не ме интересуват!

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          ....Смятам даже и да се престарая с дюбелите....
          НЕДЕЙ прекалява- дори препоръчвам да слагаш минималното нужно количество...

          Тухлите ти са стари и не си знаят годините + самият модел лесно се троши, а дюбела за тухла иска здрави вътрешни прегради- къде ще хване ако ги натрошиш И много внимателно с перфоратора- по-лек натиск + КАЧЕСТВЕНО свредло да пробиваш, а не да чупиш тухлите...

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Плюс това че и всеки дюбел си е и термомост. Слагайте толкова колкото са предписани, нито повече нито по-малко.
            Относно фибранът. Този материал е сравнително паронепропусклив, което предразполага за натрупванто на влага в стените, която лятото може да не се изпари. Това в помещения като кухни и бани примерно. Има опасност и от появата на конденз. За спални няма почти никакъв проблем. Защо не се ориентирате към стиропор той е малко по добър вариант в това отношение. Консултирайте се със специалист в областта преди да си купите материала.
            Последно редактирано от racer92; 08-08-14, 23:58.
            Кольо Динев

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
              Плюс това че и всеки дюбел си е и термомост. Слагайте толкова колкото са предписани, нито повече нито по-малко.
              Относно фибранът. Този материал е сравнително паронепропусклив, което предразполага за натрупванто на влага в стените, която лятото може да не се изпари. Това в помещения като кухни и бани примерно. Има опасност и от появата на конденз. За спални няма почти никакъв проблем. Защо не се ориентирате към стиропор той е малко по добър вариант в това отношение. Консултирайте се със специалист в областта преди да си купите материала.
              Абе българина знае и може всичко . В случая колегата придоби знания и умения които много други са научили вече и надали ще му са необходими отново . Загуби достатъчно време за придобиване на знания от собствени грешки . Разумните се учат от грешките на другите . За мен часовникарите ремонтират часовници ,лекарите правят лекарства , строителите строят , зидарите зидат и мажат и си има хора за които изолирането на къщата е професия . Лошото за българина че всички професионалсти искат пари за добре свършената си работа и в един момент в БГ се оказва че се търси най-ниската цена от където и идва проблема после с ниското качество .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                ...Защо не се ориентирате към стиропор той е малко по добър вариант в това отношение...
                Заповядай да ти покажа панелни жилища с изолация от 5см. стиропор с конденз и мухъл колкото щеш... Ще ти покажа и в съседният вход жилища с изолация от 5см. фибран без грам конденз и мухъл...
                Разбира се структурата на стиропора спомага за по-редките грижи с влагата, но когато живущите не мислят нищо не ги спасява от конденз и мухъл...

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Сам сте го написал:

                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  Разбира се структурата на стиропора спомага за по-редките грижи с влагата, но когато живущите не мислят нищо не ги спасява от конденз и мухъл...
                  Само с изчертаването на температурна линия за зимен период и линия на дифузионния поток става ясно че при равни други условия стиропорът е по- добрият вариант. Съвсем друг е въпросът за съзнанието на обитателите. Пределно ми е ясно че каквато и изолация да сложиш ако вътре е 90% влажност конденз ще има винаги. Целта ни е да намалим риска. Пък и цената на стиропора смятам че е добра.
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Ти си чертай линийки колкото щеш, ама я дай да си говорим на нормален език. Конденз ЩЕ има, независимо от изолацията (пък и без нея) ако:

                    Влажността е висока по каквато и да е причина- примерно 3-ма души спят в относително малка стая при затворени прозорци.
                    Зимата пускаш отоплението като се прибереш от работа и го спираш като отиваш. Режимът топло-студено е перфектен за конденз. Ако се отопляваш на твърдо гориво (в смисъл- става много топло в стаята), конденза не ти мърда.
                    Редовният номер е като се сложи ПВЦ дограма още първата зима да се появи конденз... Една 20+ годишна дървена дограма просто не е плътна и не малка част от влагата излиза от стаята, ама ПВЦ-то е плътно, подмазано е добре около него и влагата просто няма как да излезе.

                    Имам съмнение, че съм сложил стотици декари изолация и съм видял всякакви комбинации от материали за изолация, материали използвани за строежа, типове дограми, видове отопление и няма ясен критерий по който да кажа със 110% сигурност "Използването на този материал (или тази комбинация от материали) води до появата на конденз". Но най-показателно винаги е било когато в една нова сграда с 50-70-100 жилища където всичко е еднакво (стиропор, дограма, та дори и климатиците) едни имат проблеми, а други нямат...
                    Реално най-малкият проблем е каква ще е изолацията- когато аз като живущ създавам условия за влага проблемът е у мен, а не в материалите...


                    За цената изобщо не ми се коментира... Разликата в цената на квадрат на графитен стиропор 5см. с плътност 20кг./м3 спрямо цената на 5см. фибран с плътност 32кг./м3е незначителна (в рамките на 1-2лв.) и не се брои изобщо. За да кажем "има разлика в цената" трябва да отидем на най-простият стиропор с плътност 10кг./м3 (там разликата в цената е в ПЪТИ, ама и качествата му са точно толкова надолу)- нещо което не препоръчвам дори на врага си да използва.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                      Ти си чертай линийки колкото щеш, ама я дай да си говорим на нормален език. Конденз ЩЕ има, независимо от изолацията (пък и без нея) ако:

                      Влажността е висока по каквато и да е причина- примерно 3-ма души спят в относително малка стая при затворени прозорци.
                      Зимата пускаш отоплението като се прибереш от работа и го спираш като отиваш. Режимът топло-студено е перфектен за конденз. Ако се отопляваш на твърдо гориво (в смисъл- става много топло в стаята), конденза не ти мърда.
                      Редовният номер е като се сложи ПВЦ дограма още първата зима да се появи конденз... Една 20+ годишна дървена дограма просто не е плътна и не малка част от влагата излиза от стаята, ама ПВЦ-то е плътно, подмазано е добре около него и влагата просто няма как да излезе.

                      Имам съмнение, че съм сложил стотици декари изолация и съм видял всякакви комбинации от материали за изолация, материали използвани за строежа, типове дограми, видове отопление и няма ясен критерий по който да кажа със 110% сигурност "Използването на този материал (или тази комбинация от материали) води до появата на конденз". Но най-показателно винаги е било когато в една нова сграда с 50-70-100 жилища където всичко е еднакво (стиропор, дограма, та дори и климатиците) едни имат проблеми, а други нямат...
                      Реално най-малкият проблем е каква ще е изолацията- когато аз като живущ създавам условия за влага проблемът е у мен, а не в материалите...


                      За цената изобщо не ми се коментира... Разликата в цената на квадрат на графитен стиропор 5см. с плътност 20кг./м3 спрямо цената на 5см. фибран с плътност 32кг./м3е незначителна (в рамките на 1-2лв.) и не се брои изобщо. За да кажем "има разлика в цената" трябва да отидем на най-простият стиропор с плътност 10кг./м3 (там разликата в цената е в ПЪТИ, ама и качествата му са точно толкова надолу)- нещо което не препоръчвам дори на врага си да използва.
                      Коментираш дебелина и плътност нещо което за мнозина е нещо неясно и неизвестно .Ще допълня че 5 см изолация в Германия се използва само за пълнеж или около прозорци .Последно работих на къща с 20 (двадесет) см и къщата не е енергоспестяваща . Климата в района в които живея е доста по-мек от този в БГ . Ефекта на топлоизолацията или пестенето на енергия идва от дебелината и плътноста . Разходите за лепене и финиш са едни и същи независимо от дебелината .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        ...дебелина и плътност нещо което за мнозина е нещо неясно и неизвестно...
                        Напротив- много добре е ясно на всеки средно интелигентен мъж, че плътността и дебелината са важни. Но тук се гледа първо цената щото всеки иска да шиба дявола у въздуха... А понеже ефект все пак има балъците са доволни.
                        А най-доволен е майстора- ако може и с 2кг./м3 ще ти направи изолацията щом гониш само цената- той неговите пари за труд си ги взима... На въпроса ви "Не може ли да свалиш малко цената, че имам оферта за по-малко пари ?" като ви каже "Добре, от мен да мине- ще ви сваля 3лв./м2 от цената щото сте готини и обекта е лесен" това означава само едно- ще ви го зачука с материали по-ниско качество. Разбирате ли от това кое лепило е читаво (всичките са с прословутите фибри)- Не, знаете ли коя минерална мазилка е свястна- Не, за стиропора е ясно положението- идея си нямате... И в такава ситуация ви прецакват най-редовно, ама това е ефекта от опита да шибаш дявола- обикновено си разменяте местата и ти го зачукват качествено...


                        Но много се отплеснахме- щом човека иска сам да си прави изолацията- да действа, не е толкова сложно. Тъкмо ако не може да шпаклова ще се научи... Но да си намери човек който да му обясни кой материал става и кой не съобразено с бюджета, че има скъпи трагедии, но пък има и качествени на изгодна цена...

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение

                          Но много се отплеснахме- щом човека иска сам да си прави изолацията- да действа, не е толкова сложно. Тъкмо ако не може да шпаклова ще се научи... Но да си намери човек който да му обясни кой материал става и кой не съобразено с бюджета, че има скъпи трагедии, но пък има и качествени на изгодна цена...
                          Не приятел,човека не иска да си направи сам изолацията.Човека иска да си направи сам всичко.и ще го направи.
                          Независимо дали някой казва че, Българина е глупав и може всичко.
                          Нямам намерение да доказвам нещо или да се самодоказвам на някой.
                          Всичко което правя го правя със желание и ми доставя удоволствие.
                          Казвам чесно и отговорно че,за мойте години съзнателен живот съм се нагледал на творенията на професионалисти че,не ми се говори.
                          Но пак казвам че,всичко правя го правя, сам за личен кеф.След като сам иззидах,пояси,колони,арматура,покрив,врати,ел инсталация,вик измазване външно, вътрешно надявам се че ще успея да се справя със "космическата" технология по полагане на външна изолация.
                          Все пак благодаря за вниманието.........даже и от професорите !!!

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            ....

                            Имаш желание и правиш нещо- ОК. И к'во- родил си се знаещ всичко ли та се засягаш като се дава съвет Ако е така моля за извинение- не знаех, че пиша в една тема с Господ. Ама надали е такъв случая...

                            Само ми обясни кое схвана грешно от онези 2 реда Ако ти е прозвучало в смисъл "давай, троши си главата и парите- сам нищо няма свястно да постигнеш" вероятно имаш доста извратено въображение...

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              За Тигъра.
                              Работих бате!Каза да мажа-мажа !
                              Стеничката е готова.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20000102_205031.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5604593

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20000102_205229.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5604594
                              Цветенцата си живеят добре е камънаците.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20000102_205330.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5604595

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Браво, Петьо!
                                Сега е сезонята да се напредне.
                                ...На кой ли го казвам и аз, дето нямам време една замазка на терасата да си направя...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X