Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с водопровод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с водопровод

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    И тръбите не се поцинковат (отвътре), уважаемият Станьо, нещо се е заблудил. Като това не е толкова, защото цинкът е вреден, а защото е безсмислено от гледна точка антикорозионни мерки.
    Ето ти я един цол немска Борусия Манесман двустранно поцинкована . Нарочно и застъргах единя край за да се види разликата . Тонове такива тръби са ми минали през ръцете и без значение от цолажа и производителя всички са двустранно поцинковани .
    Прикачени файлове
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с водопровод

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Ето ти я един цол немска Борусия Манесман двустранно поцинкована . Нарочно и застъргах единя край за да се види разликата . Тонове такива тръби са ми минали през ръцете и без значение от цолажа и производителя всички са двустранно поцинковани .
      Така или иначе, в инсталациите за бира не се ползват, за к'во си я пуснал тогаз. Водата е само за миене на чинии, дупе, крака, даже зъбите не си мийте с вода, че ръждясват.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с водопровод

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Така или иначе, в инсталациите за бира не се ползват, за к'во си я пуснал тогаз. Водата е само за миене на чинии, дупе, крака, даже зъбите не си мийте с вода, че ръждясват.
        Там се ползва мед и неръждавейка
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с водопровод

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Всъщност, изворната вода и чешмяната вода (барабар с "това") са много по-близки до състав, свойства, вкус, съдържание на флора и фауна отколкото която и да е от тях със разните бутилирани. Като разликата с бутилираните е толкова голяма на фона на разликите между тях, че практически могат за се приемат за идентични една с друга спрямо нея.
          Нещо грешиш .Под изворна вода имах предвид филтрираната по естествен начин от скалите,която е в основата на цялата човешка еволюция, и заради която софиянци обсаждат Витоша отвсякъде.Дори и тези,захранени от рилският водопровод.
          Дали е такава, каквато е била преди хиляди години-не знам, но със сигурност не е идентична с водата вкъщи ,донесла неизвестно и променливо количество гняс. По-скоро трябва да е идентична с бутилираните изворни води/ако не са някое менте/.
          Може да се направи елементарен експеримент - бутилки пълни с изворна Витошка вода/съответно с чешмяна,при еднакви стайни условия и еднакъв престой,какви са вкусовите качества.

          Между другото,как са обработени поцинкованите тръби за водопровод отвътре?

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с водопровод

            Много малко от човечеството е имало на разположение естествени извори. Повечето са се задоволявали с речна вода, а с напредването на технологиите - кладенчова.

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с водопровод

              Съгласен съм с това доуточнение, но то не променя същината.Не мисля ,че изворна планинска,речна планинска,кладенчова подземна вода имат съществени разлики в общият случай.Може би изключение правят реки като Нил,Амазонка и подобни с обилни естествени замърсявания.

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с водопровод

                Ами те това е. Софийската вода идва от язовир Искър (главно) и по пътя не се замърсява особено.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с водопровод

                  Ми не , това е било някога, вече и на тези води не може да се разчита без изследвания.Опитните планинари вече не смеят да пият директно от планинските реки,освен ако не са много близо до извора.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с водопровод

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Борусия Манесман...
                    Това решава нещата. Тези точно са особено масови във водопровода . Всъщност, това изобщо за водопровод ли е (не че не става разбира се).

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Нещо грешиш .Под изворна вода имах предвид филтрираната по естествен начин от скалите...
                    Всяка вода е такава (питейна, чешмяна - необработена допълнително, или добита при специални условия). Точно това са пили хората в процеса на еволюцията си. Минералната е бивала изключение, някаква специално манипулирана - просто невъзможно. Всеки "индустриален" каптаж също представлява повече, или по малко удачно повторение на именно този процес. Всички крайпътни чешми по Витоша и навсякъде другаде имат за начало именно каптаж. Всяко "натурално" кладенче в гората изобщо не е стерилно, има си и тиня, и всякаква микро - флора и фауна, понякога и съвсем макро-жабчета скачат докато пиеш. Всички локални каптажи, които преди двадесетина години се включиха към централната водоснабдителна система са източници точно на такава вода.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с водопровод

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това решава нещата. Тези точно са особено масови във водопровода . Всъщност, това изобщо за водопровод ли е (не че не става разбира се).
                      .
                      Само и единствено за водопровод . Номенклатурата на Манесман с тръби е огромна правят за всичко . Тая просто по случайност я уцелих такава в един склад и пазарувам при нужда само от нея защото стоманата и е хубава и се работи много добре резбите стават идеални . Нашата е около Ст 3 и се замазва за ножа . Така или иначе цената е еднаква . Имам парчета тръби в работата сигурно събирани повече от 20 години и пак ти казвам всичките без изключение на цолове и производител са двустранно поцинковани .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с водопровод

                        Отдавна е знайно, че икономията е майка на мизерията!
                        Най-добре е водата да се докарва през неръждавейни тЪрби, ама Кремиковци нямаше свободни мощности за такива.
                        п.с. То и вертикалния щранг и панелката, са пак заради пустата икономия.......
                        п.п.с. Що ли Хамерика е предимно едноетажна??

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с водопровод

                          Чевека ,създал темата , отдавна реши проблема
                          МАй бъркане на бетона е по краткотрайно ,отколкото софрата след него

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с водопровод

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Това решава нещата. Тези точно са особено масови във водопровода . Всъщност, това изобщо за водопровод ли е (не че не става разбира се).



                            Всяка вода е такава (питейна, чешмяна - необработена допълнително, или добита при специални условия). Точно това са пили хората в процеса на еволюцията си. Минералната е бивала изключение, някаква специално манипулирана - просто невъзможно. Всеки "индустриален" каптаж също представлява повече, или по малко удачно повторение на именно този процес. Всички крайпътни чешми по Витоша и навсякъде другаде имат за начало именно каптаж. Всяко "натурално" кладенче в гората изобщо не е стерилно, има си и тиня, и всякаква микро - флора и фауна, понякога и съвсем макро-жабчета скачат докато пиеш. Всички локални каптажи, които преди двадесетина години се включиха към централната водоснабдителна система са източници точно на такава вода.
                            Аха, но жабетата явно не пречат на консумацията на незамърсените изворни води.Експеримента за който писах , и аз съм го правил-такава вода издържа в колата поне една седмица според климата.А познай, чешмяната дали ще може.
                            Не отговори на въпроса как се обработват тръбите отвътре ,ако не е поцинковане? И аз като колегата sek , ще кажа , че всички поцинковани тръби и фитинги с които сме работили ,са поцинковани и отвътре.Днес се купиха конкретно от монтанските-същото е.На практика ,точно поцинковането отвътре се атакува от хлора в подаваната вода.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с водопровод

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              п.с. То и вертикалния щранг и панелката, са пак заради пустата икономия.......
                              п.п.с. Що ли Хамерика е предимно едноетажна??
                              Вертикалният щранг преди всичко е по-ефективен. Всичко щеше да е наред, ако ресурсът не беше толкова скъп, че улесненото му администриране да оправдава по-големите загуби.

                              Америка е едноетажна там, където го позволява гъстотата на населението. Както впрочем и България, и Монголия, и Люксембург, и други страни. Аз като чуя Америка и си представям Манхатън. Ако Goblin нещо се провини, ще го пратим да намери там едноетажна постройка и да я снима.

                              Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                              Чевека ,създал темата , отдавна реши проблема
                              МАй бъркане на бетона е по краткотрайно ,отколкото софрата след него
                              Така и трябва.

                              Коментар


                              • #90
                                Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                                От: Проблем с водопровод

                                Чевека ,създал темата , отдавна реши проблема
                                МАй бъркане на бетона е по краткотрайно ,отколкото софрата след него
                                Така е, и както при много други теми, постовете на пусналият темата приключват с решаването на проблема или дори преди това.

                                Добре, че успях да я изровя, та да не съм поредният пускащ дублираща такава.
                                ...



                                Налага се да сменя 52 годишният водопровод превантивно, преди да се наложи да е по спешност, та имам някои въпроси към корифеите в ремонтните дейности.

                                Става въпрос за щранга от водомера, който е в гаража/мазето, което пък е сутерен, до трети етаж, като там ще затапено или с кран, защото има само тръба за канализация.
                                Разбира се, трябва да се смени и всичко на вторият етаж, на който съм аз.
                                Първият етаж е с друг водопровод и канализация, които минават съвсем другаде.

                                Какви тръби е най-добре да ползвам и защо, и кои са последните технологични нововъведения, с които някои от вас имат опит ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X