Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с водопровод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с водопровод

    Проблема ми е следния, водопровода след общия водомер, където влиза на моя етаж е пробит. По принцип някак от налягането на водата се самозапушва, но при тоя режим си пръска. Сега зимата очаквам да започне системно да пръска. За другото лято е плануван ремонт на санитарните помещения и всичко ще се подменя. Какъв е варианта да закрепя положението? С лепила от рода на течен метал ще стане ли, или нещо подобно?
    Благодаря предварително!
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Проблем с водопровод

    Наскоро видях един ремонт на спукана тръба с парче гума и скоба от ламарина с два болта, ако имаш достъп и място до спуканото можеш да пробваш.
    0897девет7996две

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с водопровод

      Дай снимка. Материал, цолаж, на тръбата ли е или на някой фитинг?
      Ако е по тръбата по магазините продават аварийни скоби всякакви размери.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с водопровод

        Продават се специални скоби за ремонт на пробити тръби. В София ги има на доста места, но не знам как е в Севлиево. Има ги за различните
        цолажи на тръбите. Стягат се с четири болта.
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с водопровод

          Мерси, ще пробвам, макар да е точно на пода и трудно мисля ще стане. Дано всички се навият до тогава да сменим цялата тръба, че вече е тръгнала, а никой няма нещо ценно да пази, а аз ще имам другото лято. Но това си е мой проблем. Дано стане.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB020587.jpg
Прегледи:1
Размер:178.6 КБ
ID:5420782
          Ето проблема, още не е изсъхнало от днешното пускане на водата.
          Последно редактирано от didogen; 02-11-12, 20:02.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с водопровод

            Ако имаш достъп до спуканото му тегли един шеф с електрожена, с базичен (норд) или рутил-базичен(марта) електрод.Ако не можеш да заваряваш намери някой който може...
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с водопровод

              Това е много корозирало и очаквай по-сериозна беля.Според мен да се отваря плочата и муфа,аварийна връзка и участък с PPR от здраво до здраво.Или най-добре- направо участъка на твоето ниво,включително горната плоча.Аварийна скоба става по принцип, но за по-здрава тръба.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с водопровод

                Аз съм на последния етаж Алекс, не вярвам на другите етажи да е по-добре. За сега искам да закрепя някак нещата, а до пролетта дано вземем решение да сменим цялата тръба. Имам съмнения и в самата плоча тръбата да е станала на вестник и да не може да се захване муфата. Благодаря за съветите, но подозирам, че у най-върлата зима ще правя ремонт. За сега ще ползвам по леките варианти.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с водопровод

                  Щом смяташ ,че по цялата тръба е такова положението,тогава вдигай тревога за неотложна подмяна.Това е много вероятно да гръмне всеки момент, и другите трябва да знаят, че щетите няма да са само при теб.Не виждам как ще го закрепиш този гнилоч-от богат служебен опит.

                  П.п. А, изпуснал съм прехода PRR с поцинкована резба,ако намерите нещо здраво да се хванете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с водопровод

                    Режи с флекса и мушкай през нея полиетилен или полипропилен по-малък диаметър.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с водопровод

                      На тая ръжда никакво лепило няма да хване.
                      Горното мнение е интересно.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с водопровод

                        Пробвай с бърз цимент,макар че това си е за смяна отвсякъде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с водопровод

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Щом смяташ ,че по цялата тръба е такова положението,тогава вдигай тревога за неотложна подмяна.Това е много вероятно да гръмне всеки момент, и другите трябва да знаят, че щетите няма да са само при теб.Не виждам как ще го закрепиш този гнилоч-от богат служебен опит.

                          П.п. А, изпуснал съм прехода PRR с поцинкована резба,ако намерите нещо здраво да се хванете.
                          +1 Напълно подкрепям.Най вероятно м/у всички плочи е така.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с водопровод

                            И аз мисля ,че можеш да оправиш само твоя част ,а след като си последен ,може и да намалиш цолажа ,дори до половин цол .Другия вариант ,малко странен ,но ускорява ремонта и идва акъл на комшиите :разбий плоча покрай тръбата и я'' облечи'' ,дори и да тече ,ще тече при несговорчивите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с водопровод

                              Щом си на последния етаж-ремонтирай твоя участък или поне най-компрометираната му част . За да не правиш резби, връзките между PPR-на и старата ги направи с компенсатори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X