Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правил ли е някой?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Правил ли е някой?!?

    Как ще се хване хубаво с мрежата и основата?

    Коментар


    • #47
      От: Правил ли е някой?!?

      Ей така. Хубаво се хваща.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Правил ли е някой?!?

        Колега въпрос но време е да "подкожуси? Номера не става пробвано е!

        Коментар


        • #49
          От: Правил ли е някой?!?

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          При всички случаи най-добре ще е да се махне корка , но ако не се маха, сериозно надраскване щом е лакиран. Цветето е права. По-добре една ръка лепило с фибри, да се хване хубаво за мрежата и основата. После, ако се налага леко удебеляване на места за да се поизправи, то е по-добре да е с гипсово лепило или шпакловка. Тя се лепи идеално за основа намазана с лепило и няма риск от подпухване.
          Сашо, основната цел на темата е да ми препоръчате какво точно лепило с фибри да използвам(марка).
          Ако имаш мнение-казвай, че отдавна не ми се е налагало да ползвам такова.
          Също така мислех освен надиране да си сложим един бетон контакт на Теразид.
          Знам, че не е точно за случая, но сме го ползвали и друг път не по предназначение и не ни е подвеждал.
          Колкото пъти пробвахме "по-хубав" контакт, винаги съжалихме.

          Коментар


          • #50
            От: Правил ли е някой?!?

            Щом сте доволни от този контакт, сложете за сигурност. Относно лепилата, от всички с които съм работил, най-доволен съм от теракол флекс на боро. И сега, кофгато си работя на вилата най-вече външно, за тераси, грес и т.н. ползвам само него, нищо че е над 18 кинта торбата.
            Разочарован съм от 90% от продуктите на церезит, които така масово се рекламират и ползват.
            Когато гребнеш с мистрията от чувалчето, фибрите трябва да ги виждаш. Като тънички власинки. А не да ми пише флекс и да виждам обикновено лепило, па било то клас ц2,3 и такива.
            Порови из каталозите на най-известните производители.
            Тия с фибрите са по-скъпи, то е ясно, но поне да има фибри.
            Вероятни има и специални продукти за мрежа и изолации, но аз съм ползвал винаги горното и никога не ме е подвело.
            Мога да проверя и в тукашната фирма евро@микс. Цените са им приемливи и съм ползвал доста материали от тях, предимно мазилки.
            Много добро лепило да грес съм ползвал и на декен, но не знам правят ли с фибри...

            Гипсово лепило и шпакловка, също боро. Ползвал съм на "любимците" и съм псувал цяла сутрин. Няма такава излагация.
            Последно редактирано от TigerHunter; 26-01-12, 16:40.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              От: Правил ли е някой?!?

              Когато трябва да решавам сложен случай - ползвам продуктите на Ардекс. Малко са по-скъпи, но качеството... Освен това помисли дали вместо циментово лепило да не ползваш акрилно...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #52
                От: Правил ли е някой?!?

                Боро флекс и ние го ползваме, дълбоко проникващия грунд също. Контакта обаче им е отвратителен, затова ползваме контакта на Теразид. Друго на Теразид не използваме, а Церазит не пипаме по никакъв повод.
                Ардекс не сме ползвали досега. Ще разгледам още днес.
                Юли давай аргументи за акрилно срещу циментово.
                Ясно е че темата прескочи отдавна конкретният казус.

                Коментар


                • #53
                  От: Правил ли е някой?!?

                  Ардекс не съм ползвал, но съм чувал и аз добри отзиви за тях.
                  ПП: Виж и декен, от тях съм много доволен. Имат с фибри и за EPS...
                  Последно редактирано от TigerHunter; 26-01-12, 17:04.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Правил ли е някой?!?

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Юли давай аргументи за акрилно срещу циментово.
                    Ясно е че темата прескочи отдавна конкретният казус.
                    На лични ще ти пусна едни линкове и координати - звънкаш от мое име и им задаваш всякакви въпроси - ще ти отговорят. Може да им идеш и до офиса - на бул. Владимир Вазов са, а и склад имат там. На место ще ти го обяснят по-добре от мен. А аз поради спецификата на строителството, което практикувам вече не ползвам циментови смеси, освен ако някой не ми възложи да се работи с тях, ама за това - кат се видим.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Правил ли е някой?!?

                      Независимо какви от скъпи по - скъпи лепила да използвате ако ви липсва здраво слепване на корка към стената ще ядете хурката . Така че първо решете този проблем а всяка следваща операция зависи от бюджета и логистиката . И след това слагате грунд , мрежа и както вече писах МП 75 , Ротбанд или някоя друга груба гипсова мазилка и зависи от майстора една или две ръце финна . За да нямате проблеми ползвайте материали с разумна цена и качество . Всяко едно залитане към евтино води до големи главоболия а прекаленото скъпото доста бърка в джоба .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Правил ли е някой?!?

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        .......Също така мислех освен надиране да си сложим един бетон контакт на Теразид.
                        Знам, че не е точно за случая, но сме го ползвали и друг път не по предназначение и не ни е подвеждал.
                        ........
                        То се е видяло,че тези странни плочи трябва да останат където са си.Коментират се всякакви марки, но приоритета в случая е поведението/адхезията на лепило с фибри върху точно тази основа.Да не забравяме, че топлоизолационните системи са проектирани в този си вид, за да са устойчиви на напрежения от различни температурни движения на пластовете по фасадите-нещо което няма да възникне в този мащаб в интериора.Устойчиви са и когато изолационният пласт е XPS,т.е. доста по-гладък от EPS-а-доближава се до конкретния случай.С монтаж на дюбели системата 2 ръце лепило и мрежа става и самоносеща.В този ред на мисли,и лепилата Ангро-фибро ще свършат работа-имат си фибрите,получава се много добра обработка на повърхноста.Планирай си дюбелите задължително и вземи решение след като изсъхнат пробите върху надраната основа.Проверих- с това лепило правихме нашата задача преди 3 години.Но ти си длъжен го пробваш това или което и да избереш, върху твойта основа. И критерия не е скъп/евтин материал, а подходящ.Силно се съмнявам , че търговците са правили точно такъв експеримент, но иначе ще леят благи слова.Според мен подходи по следния начин:
                        - спри се на 1 или 2 вида лепило и си осигури по 1 разфасовка.Избери си стандартно добро, с фибри за топлоизолации.Няма нужда от изхвърляне по брандове и прочее.
                        - надери повърхноста на няколко участъка и пробвай лепилото с и без грунд/бетонконтакт.По мое мнение,ако са достатъчно здраво залепени плочите,в една равнина и добре награпени, няма да има нужда от друг свързващ слой.Ако няма отопление на обекта, вземи си плочите на топло и пробвай, че идва голям клинч следващата седмица. И не забравяй да провериш предварително за депланация на равнините и ръбовете/ъглите.Щото ако има,само с това за което си говорим ,няма да се реши този проблем.Хващай канапи, трапецовидни мастари, Sola-та и на тръстиката.Ако ти трябват помощници, казвай от по-рано.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Правил ли е някой?!?

                          Какво става с корка?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Правил ли е някой?!?

                            Стартира ли обекта, ще Ви държим в течение...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X