Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правил ли е някой?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правил ли е някой?!?

    Заданието:
    1.Боядисване с латекс на стенни коркови плочи 30/30 тип-http://www.corkbg.com/images/stena_plo4a.jpg-100-на кв.м.
    2.Лепене на тапети върху стенни коркови плочи 30/30 тип-http://www.corkbg.com/images/stena_plo4a.jpg-100-на кв.м.
    Корковите плочи са залепени преди 2г. върху стар латекс, без да се прави никаква друга обработка освен лепилото за тях.

    Въпросите:
    1.Грундиране-с какво е най-добре?
    2.Запълване на релефа-с какво е най-добре?
    3.Фина шпакловка-с какво е най-добре?
    4.Друга подготовка на основата?
    5.Необходимо ли е да се прави нещо за защита против разлепване на ръбовете на плочките?
    6.Каква подготовка на основата трябва да се направи, за да се залепят тапети върху корковите плочи?

    Моля за съвет хора, които действително са правили подобно нещо или са наблюдавали процеса.
    Целта е да се направи така, че да може да се даде гаранция.
    Поради естеството на цялото задание, не ми се иска да отказвам извършването на тази част.

    Предварително благодаря, колеги!

  • #2
    От: Правил ли е някой?!?

    Предвид неизвестността на това колко качествено са залепени, аз бих наковал тънък гипскартон. От там нататъка е ясно.

    Коментар


    • #3
      От: Правил ли е някой?!?

      Според заданието, целта вероятно е корка да остане като топло- и шумоизолационен пласт.Съответно ти предлагам да го разглеждаш само като такъв при технологията-т.е. нататък:

      -шпахловка с лепило с фибри и PVC мрежа навсякъде върху корковите плочи -изпробвано е-става.Където ще са тапети,повече старание-финосване на втората ръка.Ако са копринени или подобни деликатни, се налага и кит.
      -под латекса също кит.
      Ако не са достатъчно добре залепени, се преценява и необходимост от дюбелиране на мрежата.
      Това е най-сигурното решение, като ще се носи нормална гаранция и се търси съответно качество.Ако искаш , най-добре да го огледаме на място.

      Коментар


      • #4
        От: Правил ли е някой?!?

        Съгласен с Алекс ,но в предвид ,че ще даваш гаранция задължително дюбелирай.

        Коментар


        • #5
          От: Правил ли е някой?!?

          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
          Според заданието, целта вероятно е корка да остане като топло- и шумоизолационен пласт.Съответно ти предлагам да го разглеждаш само като такъв при технологията-т.е. нататък:

          -шпахловка с лепило с фибри и PVC мрежа навсякъде върху корковите плочи -изпробвано е-става.Където ще са тапети,повече старание-финосване на втората ръка.Ако са копринени или подобни деликатни, се налага и кит.
          -под латекса също кит.
          Ако не са достатъчно добре залепени, се преценява и необходимост от дюбелиране на мрежата.
          Това е най-сигурното решение, като ще се носи нормална гаранция и се търси съответно качество.Ако искаш , най-добре да го огледаме на място.
          Сигурен бях, че ще знаеш.

          Имаш ли представа какво лепило и кит е препоръчително да използваме.
          Тапетите са резервен вариант.
          За виждане не знам, че обекта не е много близо. В Доганово е.
          Иначе положението е - викат ни за "съживяване на мъртвец".
          Недобросъвестни колеги(архитекти и строители) са творили здраво.
          Пода също е коркови плочи. За фугите нищо няма да кажа.
          Като бонус тавана е тъмнокафяв опънат огледален таван.
          Заданието да не се пипа, че доста са ги обрулили за него.
          А бе много е "уютно"...

          Коментар


          • #6
            От: Правил ли е някой?!?

            Споделям мнението на колегата ALEX Z. Тъй като е трудно да се определи колко качествено са залепени плоскостите - дюбели, мрежа и поне една ръка лепило с фибри. После, каквото се иска. Щпакловка, тапети...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Правил ли е някой?!?

              Вероятно е тъп въпрос, но ме човърка
              Ще се получи ли спойка между лепилото с фибри, макар и с дюбелирана мрежа? Няма ли някакъв специален грунд, подходящ за полагане върху корк преди лепилото?
              Последно редактирано от cveta68; 24-01-12, 19:38.

              Коментар


              • #8
                От: Правил ли е някой?!?

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Няма ли някакъв специален грунд, подходящ за полагане върху корк преди лепилото?
                Не вярвам. Мисля, че упражнението ще е челен световен опит.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 072.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5338926
                Моя корк е на 16г. но съм го лепил с хелметекс. За сега не е мръднал.

                Коментар


                • #9
                  От: Правил ли е някой?!?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Не вярвам. Мисля, че упражнението ще е челен световен опит.[ATTACH=CONFIG]409180[/ATTACH]
                  Моя корк е на 16г. но съм го лепил с хелметекс. За сега не е мръднал.
                  Ама ти грам не четеш какви са въпросите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правил ли е някой?!?

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Ама ти грам не четеш какви са въпросите.
                    Чета. И съм писал по-горе. Какво не ти харесва на гипса?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правил ли е някой?!?

                      Няма място за конструкция, а без заиграването според мен ще е по-голямо от шпакловката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правил ли е някой?!?

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Няма място за конструкция, а без заиграването според мен ще е по-голямо от шпакловката.

                        Каква конструкция? Ковеш директно. Може и малко лепило за картона.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правил ли е някой?!?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Каква конструкция? Ковеш директно. Може и малко лепило за картона.
                          Интересна логика. Не знаеш как е залепен корка и затова лепиш картона за него.
                          А пък за коването изобщо не знам какво имаш предвид. Ако евентуално си имал предвид дюбели, после заиграването е с главите им.
                          Ела да видиш за колко време майсторите шпакловат с мрежа и ако успееш да сложиш за същото време картон, без да падне после, ще те черпя, ако ще и да си го ковал с пирони.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правил ли е някой?!?

                            Върху корка си карай латекса дир. Ела да видиш дома, дорде съм още тук де. Няма грижи. Даже става гот.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правил ли е някой?!?

                              Пичове, недей те така. Хората ни плащат за това. Всичко различно от перфектно е недопустимо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X