Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

    Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
    Евгени, браво за добрата работа! Три страници в темата, накрая двама сте свършили работата
    Ако са ти пратили снимките, ще е интересно да се види как се е получил в крайна сметка покривът.
    Съжалявам за закъснението, но нямах никакви снимки. Скоро получих тези, които са с ужасно качество>
    В общи линии това беше:















    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • #62
      От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

      Страхотно! Браво и пак браво!
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #63
        Евгени, адмирации за труда и себераздаването. На пръв поглед всички изглежда много професионално направено и се надявам да издържи дълго време. Друг остава да се възстановят икониписите и да се сезира най-накрая Мррб, министерството на културата и който се сетиш. Имаш моята подкрепа.
        Александър

        Коментар


        • #64
          От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Евгени, адмирации за труда и себераздаването. На пръв поглед всички изглежда много професионално направено и се надявам да издържи дълго време. Друг остава да се възстановят икониписите и да се сезира най-накрая Мррб, министерството на културата и който се сетиш. Имаш моята подкрепа.
          Благодаря. Всъщност голяма част от заслугите са за проекта/проектанта/, защото без него никой не искаше да ни обърне внимание!

          Следващата стъпка е спешна и неотложна реставрация и консервация на царските двери. Как ще стане това обаче... времето ще покаже.


          П.С. Забравих да питам:
          Случайно двама души от форума да са се качвали в селото и да са искали някой да им отключи храма!?
          Обяснили са на жена от селото, че били реставратори с желание да помогнат. Видели в интернет за акцията, били готови да дадат средства ако не стигнат ...... Искали ключа от църквата.

          Аз такава информация не бях получавал и категорично отказах достъп в храма в отсъствието на представител от църковното настоятелство. Не можах да се свържа с хората за да разбера кои са, защо са и т.н.

          Ако не са представители на портала, за мен 100 % са били някои мошеници, които предполагам пак ще наминат!
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #65
            От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

            Към днешна дата проблем с покрива /теч, свлечени плочи и т.н./ не е имало.
            Друго ме накара обаче да изтупам темата от прахта. Не е за този раздел, но не мисля, че е необходимо да пускам нова тема.

            Днес ме "зарадваха" с новината, че документите, които обновихме за да ни послужат за процедурите по ремонтиране на покрива са ни донесли и БОНУС!

            Вече сме задлъжнели на ЧЕЗ с прилична сума, като се има предвид, че в храма никой не ходи, ключът е в нас. А и да ходи, единственият консуматор там е една ел. крушка 60 вата. По време на ремонта за 3 дни се ползваше бормашина за разбъркване на лепилото, но едва ли тя е навъртяла три цифрена сумичка. После всеки месец по 10-15 лв. таксички, пренос, достъп, и прочее глупости. До сега не знам как е стоял този въпрос! Ще платим сметката, но мисля да прекъснем ел. захранването, колкото и егоистично да звучи. Живот в селото почти няма-останали са 10-тина жители на преклонна възраст. Няма как да плащат нещо, което не ползват. Плащането ще се извършва от мен и съседа, но нещо взех да издишам...

            Другото, което искрено ме разсмя е такса смет-50лв.! В селото НИКОГА не е имало сметосъбиране и сметоизвозване. Деретата са пълни с отпадъци. Това обаче не пречи да събират пари за тази дейност.

            Питането ми е следното: Сега ще покрием разходите и ще се постараем да разрешим проблема.
            Ако обаче ударим на камък и сметки и такси продължават да се начисляват, кой ще бъде отговорен за тяхното Неплащане!? Църковното настоятелство!?
            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 08-04-13, 22:12.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #66
              От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

              Евгени, ти като какъв получи сметките? Кой е посочен в тях като получател? Включително и за таксата за смет. Даже най-добре ги сканирай, да ги видя.

              Коментар


              • #67
                От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                Не съм ги получил. Разбрах за тях по телефона. Получил ги е свещеникът /председателя/ на предишното църковно настоятелство, който ги е предал на настоящия председател. Ако не се лъжа, по документите навсякъде като собственик е записано "Църковно настоятелство към храм ...."

                Не знам дали и кога ще мога да ти предоставя тази информация, за съжаление. Не знам кога ще имам време да ходя натам и да търся свещеника за да ми предостави бележките. При следващ разговор обаче ще го питам кой се води титуляр.
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #68
                  От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                  Съжалявам, че се е получило така, но както вече говорихме в една друга тема - наглостта на ЕРП-тата нараства със всеки изминал ден и никой нищо не прави и не е правил в последните години. Няма и да направят.

                  Засега наистина е най-разумно просто да се закрие партидата, все пак има генератори и други начини за захранване. Да не говорим, че ток на практика не е нужен за църква - газта върши чудесна работа за отопление и осветление, стига да не се съхранява вътре. Таксата за смет направо ме изуми обаче... това е Общинарска свинщина, като възможна причина, която ми идва на ум (може и да греша) е, че от Общината имат интерес въпросното населено място да не съществува.
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X