Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

    Бройте ме и мен , само ми напомняйте че забравям ! Мога да пооправя стенописа , с маламашката също съм добър
    До колкото разбрах от Евгени днес е събора на с.Буковец . Честит Ви СБОР !
    Лудак

    Коментар


    • #17
      От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

      Евгени, пиши в темата как върви работата, пусни и снимки ако можеш.
      С арх.Боева се чухме и тя каза че не си се обаждал.Мисля че колегата по - горе алхастро дава правилен съвет, преди да предприемете нещо свършете административната работа.
      Да не стане, че сте извършвали ремонтна дейност на паметник на културата без разрешение, и да ви натресат "оскверняване" и други дивотии и вместо вежди да изпишете, очи да избодете ...вашите.
      Смело действайте, ама и умната.
      Късмет и поздрави,
      Стефан

      Коментар


      • #18
        От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

        Здравейте, в момента съм горе и пиша от измъчен нет.
        Колега Шопов, писах на вашата позната и на пощата и на скайп, но все още нямам отговор!
        Срещнах се с доста хора днес на събора, които обещаха да съдействат кой с каквото може.
        Дочух, че трябва да имаме и археолог при ремонта на покрива. Намерихме и специалист по църковна археология, ако се наложи!
        Сега трябва да издиря документ за собственост на храма и с него да ходя до общината в Своге.
        Ще кача снимки при първа възможност.
        Поздрави!
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #19
          От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

          Я ми хвърлете заснемането на aspas@abv.bg, не съм конструктор, но мисля, че ще мога да навия някой от колегите да свърши работата.
          Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

          Коментар


          • #20
            От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
            Сега трябва да издиря документ за собственост на храма и с него да ходя до общината в Своге.
            Имам хора там или би трябвало свиркай като такоа да видя
            Лудак

            Коментар


            • #21
              От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

              Като прочетох първото мнение на колегата и си викам - прекрасна идея.
              Сега като чета - си викам - нашенска работа. Хем паметник на културата - ама държавата я няма никаква.
              Хем собственост на църквата - ама църквата я няма никаква.
              И единствения човек (или група хора) решил да направи нещо хубаво и .... внимавай да не си избодеш очите....
              Е те това е нашенска работа.
              Лошо е човек да анализира чужди работи, ама утре може да са и мои. Та затова:
              Когато се строи параклис, църква - тя се строи на доброволни начала и с дарения на местните и други добри хора.
              Но, НОООО - когато трябва този параклис да се освети - трябва земята и самия параклис да се прехвърлят като собственост на църквата. Иначе - храма не е православен, не е одобрен от църквата и ... а бе не е храм.
              И се оказва, че всичко прави българския народ, а се облагодетелства църквата.
              Нищо против, ако не са глупостите които обсъждаме сега - разруха в храмовете (от които няма далавера), разруха в душите и вярата и т.н ... знаете всички .
              Та въпроса - ако този храм си беше на хората - трябваше ли да се иска разрешение от разните там бюрократи за да се възстанови, реставрира ?
              И отговора - всеки го знае.
              Ето конструктивно предложение спрамо ВЕЧЕ създалата се ситуация:
              Около 300 лв излиза създаването на фондация с цел " Реставрация, възстановяване на този храм, църква ..."
              После имате право да събирате дарения, да участвате в проекти и други улеснения за вас (хората с добрата идея)
              Дано сте ме разбрали ?
              Успех !
              П.С. На подобни сдружения се обръща доста ПОВЕЧЕ внимание от служебните лица .

              Коментар


              • #22
                От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                Колега, интересна идея. В момента съм малко изморен и не мога да я "смеля", но не е зле да се помисли в тази посока. За проекта - имайте търпение, работя по него когато мога и нещата са напреднали достатъчно. От конструктора ще се иска да сметне една елементарна дървена конструкция на покрив + становище за ремонта.
                НО! Преди да имаме яснота по собствеността и съответният документ от общината не можем кой знае какво да направим. Нещата трябва да се карат по законния ред. Защо ли? Защото после, когато си си направил всичко по реда, спазил си закона и всичко ти е изрядно, можеш да изискаш същото и от съответната администрация, била тя местна или държавна.
                Прикачени файлове
                Александър

                Коментар


                • #23
                  От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                  До колегата Алхастро,

                  Благодаря ви че съдействате на Евгени, аз опитвам по друга линия да помагам, арх.Боева днес е отговорила на Евгени, и моето мнение също е че трябва да се изпипат документите, идеята за фондацията е абсолютно на място защото фондацията може да обхваща като дейност и реставрацията на други храмове "открити" по време на разходките на форума.
                  Така също хората ангажирани с дейността, ще имат "лице" с което да се легитимират пред властите.

                  Подкрепям напълно,
                  Стефан
                  Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 11-07-11, 11:59. Причина: прав.грешка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                    И аз благодаря на всички, които се нагърбиха с идеята и се опитват да помагат с каквото могат!
                    Малко ми е объркана информацията в харда и не знам какво най-напред да предприема!? Към момента открихме банкова сметка на името на двама човека, за да се предотвратят евентуални злоупотреби. Внесохме и протокол на настоятелството с моментното състояние и наличен инвентар на църквата. Следващата стъпка е да внесем и този проект за ремонт и да видим дали пък няма и те да пуснат някой лев за ремонта.

                    П.С. Това с фондацията трябва да го проуча, защото не ми е ясно кое и как...
                    Отворен съм за всякакви предложения, препоръки, критики.
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                      За да се внесе проекта за съгласуване с НИНКН (НИПК), е необходимо да е налице Виза за проектиране. Тя се издава на собственика на обекта. Самият проект също би следвало да се входира от собственика на обекта, поне на хартия. За да продължим работа по проекта ни е необходима визата, защото няма как да знам докъде се простира поземленият имот, в който е изграден обекта. Иначе останалите чертежи вече са готови, има да се доизпипат малко разни детайли. Трябва ни и инженер конструктор с елементарни познания по дървени конструкции, за да сметне дървената конструкция, която ще покрие целият храм временно, до започване на реставрацията. Тя е начертана, но няма как да пресметна сеченията, статиката и т.н.

                      Като за начало - намерете документ за собственост ! Ако няма такъв, мисля, че е възможно да се състави нот. акт с присъствието на свидетели от селото и кмета, но това вече трябва да го каже някой Юрист. Това е първото и най-важно действие, което трябва да предприемете !

                      След като вече имате документа за собственост, аз междувременно ще ви напиша едно заявление, към което да приложите и съответния документ и да си го внесете в община Своге, да ви издадат Виза. Срока за издаване на такава е 14 дни ! След това внасяме проекта в НИНКН и се надяваме да го одобрят възможно най-бързо. Всички тези неща ще са свързани с някакви разходи - 40 лв. за виза, 40 лв. начална такса в НИНКН, някакви разходи по разпечатването на чертежите. В момента, в който се внесе проекта в НИНКН започвате да си действате по фондацията. След като имате одобрен проект и разрешение за извършване на съответната дейност от общината, нещата ще стоят малко по-различно.
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                        Ако някой си е направил труда да отиде дотам с GPS, да пусне тук трака и ще намеря данните за имота на който се намира църквата. Другия вариант е някой да я брузне с гуугъл ърт и да чукне една точка върху нея и да ми напише тук координатите.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                          Жоро, аз бях там, с ГПС, и не ми дойде на акъла да го направя, зарязах го в колата.

                          Пробвай с това.
                          42°56'12.88"С
                          23°29'28.92"И
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                            Даммм... Надявах се черквата да попада в земеделска земя, защото те имат цифрови модели от които може да се разбере статуса на имота.
                            Обаче явно имота си е към урбанизираната територия. Информация за нея има само на хартиен план, който вероятно се намира в техническата служба в Своге.
                            Към този план върви една тетрадка - разписна книга, в която е записан собственика на всеки имот.
                            Това е някакъв жокер. За съжаление повече не мога да помогна по въпроса.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                              Хайде сега и някой юрист да каже - ако е изгубен нот. акт, може ли да се състави нов такъв , на базата на данните в архива на общината и показанията на 2-3 свидетели от селото. Ако да - момчета, действайте, че идват отпуски...
                              Александър

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся човек, който да изработи проект за ремонт на покрив на малка църква

                                Няма да се вади нов нотариален акт, а ще се вади дупликата на съществуващ такъв, презумпцията е че след като имота веднъж е имал собственик то той е отбелязан в кадастъра на общината и факта, че е изгубен хартиения носител не отменя собствеността.

                                Показанията на свидетели от селото се ползват при установяване на собственост по давност - ако си обитавал даден имот 30 години с грижата на добър стопанин и това може да се потвърди от свидетели, като дойде собственика "де юре" пие една студена вода.

                                Сега ще извадя и точните текстове от ЗУТ-а и ще ви ги пусна тук в темата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X