Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за девиаторен ключ ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В смисъл за ключовете. Нямам подвързан сигнал. Т.е. в ключовете няма осветление.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • Ефектът ще е същия, ако с тези ключове се управляват и други освет тела
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • е нали съм имал обикновени фасунги с обикновени лампи. И там нямам проблем. Те светят със слаба светлина като са огасени.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • Откачих девиаторната връзка и ги пуснах като обикновена лампа с един ключ. И при това връзване не светят като изключа.

          Това ме води до мисълта че не ми е добра схемата на девиатора. То нали при мен от лампа идват два кабела, а по 3 броя между двата ключа.

          Т.е. схемата не е класическа.

          В хола схемата е класическа два ключа - и там нямам проблеми.
          Последно редактирано от uazik; 17-11-19, 18:58. Причина: промяна
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • marinrr
            marinrr коментира
            Редактиране на коментар
            Провери дали случайно не е прекъсната нулата, вместо фазата! Вероятно ще позная, но оправянето става по- трудно от разклонителите кутии.

        • Че какво и е некласическото на схемата? 3 кабела са между ключовете, 2 от лампата и 2 захранващи?

          За мъжденето на лед лампите и по-назад ти казах, че не мога да помогна. И в моята стая мъждят, въпреки, че не съм с девятор, а с обикновен ключ.

          Коментар


          • Фактически има три стаи. Полилеите са еднакви с еднакви крушки LED. В хола имам класическа схема. В детска и спалня са прекарвани допълнително. В хола нямам проблеми. Но в другите две стаи светят при изключване. Айде в едната може да се преживее. Но в спалнята си е удобство. Руснаците слагат съпротивление паралелно но къде да го сложа за сега чета. Пуснал съм двете стаи директно на ключ за да нямам ядове/ т.е. от един ключ се гасят.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • съпротивлението паралелно на лампата. 50кОм примерно.

              Коментар


              • 2 вт ли
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • Ако опитам с халогенна крушка. Дали ще имам този проблем
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                    Ако опитам с халогенна крушка. Дали ще имам този проблем
                    С халогена няма да го има проблема но пък е скъп като консуматив и много 'арчи. Виж из разклонителните кутии както казаха по-горе.

                    Коментар


                    • Предпазителят за тези крушки ще изключи ли и още нещо?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • Имам на окачен таван в коридора два лед панела. Но до тях имам постоянна фаза, а ключа прекъсва нулата. Нощно време се виждат, че светят/мъждят/ слабо. Имам още един панел на отделен ключ който прекъсва фазата и там няма проблем.
                        CR-V 2.0i RVSi 147PS

                        Коментар


                        • Имам на окачен таван в коридора два лед панела. Но до тях имам постоянна фаза, а ключа прекъсва нулата. Нощно време се виждат, че светят/мъждят/ слабо. Имам още един панел на отделен ключ който прекъсва фазата и там няма проблем. Взимаш един управител 400,600 грамов чук,намираш си разпределинелната кутия и си решаваш проблема.Ключа трябва да прекъсва фазата,не нулата.... Поздрави

                          Коментар


                          • С резистор лампите заглъхнаха. Въпроса решен. Още не съм убеден дали правилно съм свързал девиаторите. Но щом гасиш и светкаш е добре.

                            Сега се чудя може ли да грее това съпротивление. Май ще подлежи на проверка. Защото съпротивленията ги сложих наизуст. Не баш по на Ясен ръководството.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • Снимай или дай линк какво си сложил, че максималното напрежение на по-дребните резистори е 100 - 200V...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X