Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ел. техник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    4 страници тема, за 4 бушончета, дето били грозни.
    Аз бих им монтирал един капак отгоре, и бих си сготвил още една пуйка с останалото време и спестени пари.

    Коментар


    • #62
      Колегата съвсем точно и ясно постави задачата, неслучайно и точно тук ,,Работа търся или предлагам". После остана само да се изложим пред гостите на форума, ние уж си се знаем.
      Отделен въпрос, че при такова табло бойлерът е на отделен кръг, обикновено близо до таблото и с допълнително бойлерно табло, старо, грозно и голямо.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Колега, би ли споделил кое е дрън - дрън и дали си спомняш какво вика чичко Ом, за тока през затворена верига.
        И дали го има през прекъсната такава.

        п.с. Седми клас, май си го пропуснал!
        Веригата е прекъсната само на пръв поглед. Винаги има паразитни капацитети през които променливият ток да протече. Затова фазомера свети...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

          Веригата е прекъсната само на пръв поглед. Винаги има паразитни капацитети през които променливият ток да протече. Затова фазомера свети...
          Баси! Винаги съм се чудел. защо трябва да му пипнеш дирника, та да светне.
          А то - явно го капацитираме пробника.
          А ако го капацитираме без да бръкнем в контакта, дали ще светне? Или ако го индуктираме?


          https://www.uni-ruse.bg/disciplines/...1%82%D0%B8.pdf

          Може и да запее?

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
            4 страници тема, за 4 бушончета, дето били грозни.
            Аз бих им монтирал един капак отгоре, и бих си сготвил още една пуйка с останалото време и спестени пари.
            Старите бушони много греят и са податливи на хлабави връзки ,преиодично!Тоя операция я направих в къщи преди 20 години почти ,разликата е огромна !Разделих кръговете и сега товаря сериозно без никакви негативи!Кабелите вкъщи са карани 2,5 навсякъде,такова е имало!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

              Баси! Винаги съм се чудел. защо трябва да му пипнеш дирника, та да светне.
              А то - явно го капацитираме пробника.
              А ако го капацитираме без да бръкнем в контакта, дали ще светне? Или ако го индуктираме?


              https://www.uni-ruse.bg/disciplines/...1%82%D0%B8.pdf

              Може и да запее?
              Е нали това според теб се учеше в седми клас, а ти имаше претенции да си го завършил. Защо тогава ми задаваш подобни въпроси?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

                Е нали това според теб се учеше в седми клас, а ти имаше претенции да си го завършил. Защо тогава ми задаваш подобни въпроси?
                Защото Ома се учеше в седми.
                Трептящи кръгове, капацитети, индуктивности и радио вълни - малко по-нагоре.
                Мисля да спра с опитите да се правя на преподавател.
                Все пак съм инженер по слаби токове.

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  ...Мисля да спра с опитите да се правя на преподавател...
                  Да, наистина би било добре...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #69
                    Ако бръкнеш с пръст в контакта, а с другата ръка си фанал фазомера, кой ще светне? Учеше се в средното и по техника на безопасност във висшето?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #70
                      Не си правете майтап с утечките. На нулата може да срещнете каквото се сетите, включително и оная с косата. Майстора, дето ми прави банята миналата година така за малко не се преби.-при спрян бушон опрял кабела на осветлението в профила за картона и... резултатът бил фойерверк как си пише по книгите, а майсторът на земята с все стълбата. Нацелил е арматурата на сградата с някой дюбел явно, а нулата явно не е точно нула.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тя си е нула лошото е като по някаква причина прекъсне . Тогава през някой консуматор по нея си имаш фаза . Така един комшия ми се обажда преди няколко години че има две фази в контакта . Та за това не се ползва много много фазопоказател а пробните лампи . Те никога не лъжат . Аз съм си направил едни с крушки миньонки да ми се събират в джоба щото при три фази по някога има много условности които реално ги мерят само лампите .

                      • santaclash
                        santaclash коментира
                        Редактиране на коментар
                        Лампите май са най-сигурно решение. Те доста хора забравят, че всъщност електричеството е разлика в потенциалите. И веригата се затватя по пътя на най-малкото съпротивление. Един шашав уред в сградата може ти докара 220 волта на нулевия проводник ако точно в тоя момент между кабела, дето държиш в ръце и земята е най-малкото съпротивление.

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ами лампите се ползват по цял свят от как е минал на променливо ел напрежение . И аз си мислех че само ние тука в България ги ползваме като уред за диагностика докато не видях електричар в Германия преди 15 години да ги ползва . Тогава питах колегите да не би случайно да е българин или руснак ама не чист швабин си беше .

                    • #71
                      Любимото ми е като бръкна в някой нов за мен контакт в някое праСтаро строителство дето мостовака е прекарван из мазилката закован с пирончета за стената. Уж през изолацията. После буташ из контанкта и в двете дупки свети, е едната по слабичко де...

                      Коментар


                      • #72
                        Те точно за това требва да знаеш кво имаш на нулата или земята!А това обикновен фазомер ще го покаже нанайси!Ме требва да пишеме сто кила простотии ,в теми дето не са за това!Требва да се мери с всичко под ръка ,особено ако има съмнения или инсталацията е стара!Това съхранява здравето и живота !Не само нашия!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пробните лампи винаги са двойка .

                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          последователно ли?

                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да . С лампите е най бързо .

                      • #73
                        Да значи кво да значи си е жива фаза. Пък дали някой нещо вече е плод на случайността, или що интернетаджии, сотаджии и други парени каша духат. И всички компютри дето ги връзват проверяват дали не е офазен корпуса на компютъра. Щото по техния кабел има земя и като включиш буксата има заря...

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Беше преди доста години . Тъста имаше два тристайни апартамента в Сердика . Старо строителство панелни . В кухнята на единя никога никой не беше я ползвал . Тъста продаде единя и докато му стане новия се премести във втория . Мести пералната включва я и по корпуса бие ток . Обажда ми се отидох меря с фазомера фаза по корпуса . Викам си тая стара Перла като я размърда вътре някъде нещо е опряло . Изключвам от контакта меря с мултицета на щепсела връзка между корпуса имам само на заземителната пластина . Меря контакта някой малоумник закачил фазата на заземителната пластина на контакта . Инсталацията двупроводна навремето трудоваци са строили блоковете . Та не е зле да се мери като не знаем кой какво е правил .

                      • #74
                        Аз съм попадал на инсталация в апартамент (мнго стар блок) с бушоните на нулата, развиваш ги и навсякъде има фаза .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #75
                          В нас беше така . Инсталацията кабели 1.5 квадрата плетена изолация . В тия години най големия консуматор е бил телевизора С годините като са слагали по голям консуматор специално за него са теглили кабел от таблото . Така аз заварих по един силов контакт в стая .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X