Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ел. техник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение

    Утечка при земя или нула с малко фазомери ще хванеш ,точно с колко е !Аз имам такъв ,но не всеки има!Нито един измервателен уред за ток не е вреден ,ако знаеш какво правиш с него!
    Щом не го хваща фазомера,значи не е опасно.Имам над 10 различни мултицета,половината са ми на разположение постоянно,ползвам ги почти ежедневно.Ако видя колега да сменя ел.табло с мултицет,ще получи порицание пред строя ,освен ако няма някакъв наистина сложен казус.

    п.п Обясни как по точно се ползва мултицет при смяна на това табло,и как точно ще бъде употребен той.

    Не се заяждам,не се сещам какво ще мериш на това табло,но се сещам поне за две грешки които можеш да допуснеш ,ако ползваш мултицет при смяната на това табло.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      Работя до 3000V, а съм патил от стари инсталации с утечка на нула и земя !Требва да знаеш ква е утечката като волтаж ,че усещането не е от най-приятните !Патил съм въпреки опита!Не споря и няма да развивам.казуси,просто предупреждавам за сигрност !Огън,ток и вода,майтап няма!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • travelling
        travelling коментира
        Редактиране на коментар
        Мериш утечка във волтове ?
        Трябва да се внимава какво се пише по тези теми .

    • #18
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ....не се сещам какво ще мериш на това табло,но се сещам поне за две грешки които можеш да допуснеш ,ако ползваш мултицет при смяната на това табло...
      Миже ли да разясниш грешките при измерване с мутицет, при смяна на табло? Аз също сменям табла, и мутицет ползвам само накрая, когато все пак трябва да проверя напреженията дали да са в норма. Иначе ползвам класически фазомер с две сонди.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #19
        Не съм много наясно как с мултицет се разбира кой от двата кабела е фаза? На стари инсталации. Дву-проводни.
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • #20
          Стига...,не е сериозен въпроса ти!?????
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #21
            Флюк имат специализирани мултимери за жичкаджийска работа. По спомен имаха безконтектен тест за напрежение в проводника, нискоимпедансен тест - за да не се шашка уреда от утечки, на по-лачените им се отделяше дисплея от тялото - ако се наложи да се заляга в съседното помещение при пускане на ток и т.н.
            Май имаше и вирлес приставка с амперклещи - пак ако се наложи да се заляга...
            А който се скръндза и не си купува хубави уреди - да страда!
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              Не съм много наясно как с мултицет се разбира кой от двата кабела е фаза? На стари инсталации. Дву-проводни.
              Никакъв проблем колега, Даваш общата сонда на земя/корпус на таблото ако е метално/водопроводна метална тръба. И с другата сонда на фазата трябва да имаш някакво напрежение, може и да не е точно 220В., на нулата не трябва да имаш никакво напрежение, ако имаш може да е утечка някъде. Но трябва изрично да се провери и установи. Това при двупроводна инсталация.
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Стига...,не е сериозен въпроса ти!?????
                Въпросът ми е сериозен и е във връзка с поставената снимка. И имай в предвид, че масовите мултицети са скъпи китайчета от 5-8лв.

                Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение

                Никакъв проблем колега, Даваш общата сонда на земя/корпус на таблото ако е метално/водопроводна метална тръба. И с другата сонда на фазата трябва да имаш някакво напрежение, може и да не е точно 220В., на нулата не трябва да имаш никакво напрежение, ако имаш може да е утечка някъде. Но трябва изрично да се провери и установи. Това при двупроводна инсталация.
                Последният път, когато видях метално апартаментно табло беше някъде около 95-та година. Открита водопроводна тръба до табло не съм виждал никога.
                Затова ми е по-лесно да нося един фазомер в джоба.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #24
                  За определяне на фазов проводник с волтметър е достатъчно да се знае как действа фазоуказателя.
                  Човек се учи докато е прост!

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение

                    Въпросът ми е сериозен и е във връзка с поставената снимка. И имай в предвид, че масовите мултицети са скъпи китайчета от 5-8лв.



                    Последният път, когато видях метално апартаментно табло беше някъде около 95-та година. Открита водопроводна тръба до табло не съм виждал никога.
                    Затова ми е по-лесно да нося един фазомер в джоба.
                    С фазомер не знаеш ква е утечкта ,дори ако светне,ако не е специализиран.Имам такъв и работя с него покозва и полето на преминаващи кабели под напрежения ,ако не са много дълбоко в мазилката ,говориме за 5-6см.Отделно на проверка дава точно какво има на всеки кабел.И мултицети и фазомери ,масово са китайци ,и си работят много коректно и от 8лева да са!За във вкъщи не ти трябва ,професионално и марково за едни други пари!Просто няма смисъл!Двата уреда ,фазомер и мултицет вървят комплект ,щото за проверките е ясно ,задължителни са ,дори след сваляне на предпазители!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • Пенчо
                      Пенчо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Фазомера не показва, ако си стъпил на някакъв вид изолатор.

                    • KingofROAD
                      KingofROAD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Фазомера с две сонди показва, дори и да си стъпил на изоларор.

                    • s_s1
                      s_s1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      И мен ми се е случвало да откаже фазомер и да ме тресне здраво!

                  • #26
                    ???????!Аз съм само с изолирани работни чепици с метални пластини и бомбета!Показва винаги!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #27
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      ???????!Аз съм само с изолирани работни чепици с метални пластини и бомбета!Показва винаги!
                      Значи, че само си мислиш, дето са изолирани.
                      Кое кара фазомера да свети според теб?

                      Както и защо не падат гарите накацали по далекопроводите.

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        ЕЛЕКТРОпроводите моля моля, по далекопроводите може да провеждаме нещо друго - олио, сирене и т.н.

                    • #28
                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                      Значи, че само си мислиш, дето са изолирани.
                      Кое кара фазомера да свети според теб?

                      Както и защо не падат гарите накацали по далекопроводите.
                      Имаше някога една задача по Физика да се изчислява потенциалната разлика между краката на гаргата, ако разстоянието между краката е Х, а токът У. Излизаше колкото една батерийка за дистанционно(по спомени).
                      Докато мерите с фазомера, пробвайте да се хванете за водопроводна тръба наоколо(ама метална). Ще се учудите колко свети пущината.
                      Съжалявам за спама.

                      Коментар


                      • #29
                        Не знам кво станА, ама след първите няколко поста специалистите взеха да си ги мерят... фазомерите и това няма да помогне много на човека с таблото. Да бяхте му написали някакъв ред на операциите и толкова. Примерно :
                        1. Отвиваш един по един предпазителите на таблото и проверяваш с фазомер /може и от левче/ кои са фазите. Слагаш си по едно етикетче на проводника, като съответно можеш да си отбележиш и кой кръг ти захранва всеки предпазител /проводник/.
                        2. Спираш тока от главното табло и залепи тиксо отгоре на предпазителя , да не вземе някой да го пусне докато пипаш по жиците.
                        3.Проверяваш за всеки случай има ли напрежение на проводниците в апартаментното табло, с фазомер, мултицет.
                        4.Разкачаш всички проводници , вадиш старото табло и напасваш новото, според размерите.
                        5. Редиш си автоматичните предпазители на еврошината, слагаш нулевите проводници на общата шина.
                        6.Монтираш си фазовите проводници на предпазителите според кръговете.
                        7.Правиш цялостна проверка на изработката на таблото и при изключени предпазители пускаш тока от главното табло.
                        8.Проверяваш с фазомера идват ли фазите на съответните предпазители и тогава ги включваш един по един.

                        Не пречи ако имаш мултицет да си провериш какво ти е напрежението и си готов. Някъде нагоре имаше предложение да си сложи дефектно токова защита. При старите двупроводни линии на блоковете може да обясни какъв ще е смисъла.Толкова от мен, специалистите да допълват, защото аз не съм.

                        Коментар


                        • #30
                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                          Значи, че само си мислиш, дето са изолирани.
                          Кое кара фазомера да свети според теб?

                          Както и защо не падат гарите накацали по далекопроводите.
                          Дрън -дрън!Относно операциите по смяна на таблото съм писал на колегата!Замерване индикация на всеки кабел ,фаза ,нула ,земя !ДтЗ е добре ,но е лично решение ,стандарта по апартавенти е без!Едни 30-50лв.,нями да оскъпят много и си струва!ДтЗто трябва да е точно, иначе няма смисъл!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X