Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ел. техник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За ел. техник

    Искам да сменя тази кутия:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20191223_165600.jpg Прегледи:1 Размер:348.6 КБ ID:6538895


    Аха. Именно сега по празниците. Утре. Кой може и колко.


    Прикачени файлове
    Последно редактирано от deyan_h; 23-12-19, 16:31.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

  • #2
    А, да. София жк Илинден, срещу 3-та градска.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #3
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4




        Гагич, просто на 25-ти следобед ще си го направя сам.... )))

        средата на Jan. планирам да съм доста готов за очакваната визита от агенцията за защита на тъщата.

        А тази кутия за мен- не е "симпатични битови условия" ....

        не бих позволил предотвратим сетбек ))))
        Последно редактирано от deyan_h; 23-12-19, 20:07.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          Това води класацията на най-втръсналите на всички жители на планетата песни...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6


            твоето води. 100500%
            За да се престоря на един вид Ясен: имам задача. За да си я свърша в срок: ×3 нормалното заплащане за 2 часа макс работа.

            Офертата важи до 14.00 утре. 24.12.2019.
            иначе някъде към 14.00 на 25-ти - единственото заплащане би било добро парче от пуйка печена с море от портокали... псто и горен грил нагревател на фурната си е капут от два дена... ))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              Не е сложно ,бележи си фазите ,ако искаш и другите кабели и действай!Без да забравяш да спреш тока и да направиш проверка с мултицет,че при стари инсталации се появява нещо и на нулата ,което свети на фазомер!Мултицет задължително!С огън и ток майтап няма!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                То ясно. Знам кое как. Просто не съм го правил сам до сега. А и мултицета ми е на около 20 км. )))

                повиках приятел да ми донесе неговият, той е монтирал едно-две такива и доколкото и двамата сме с някакво медицинско образование - ще оживея. )))

                офертата изтече, по някое време догодина ще сложа снимката на крайният резултат.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  Не използвайте мултицет,само и единствено фазомер,един безконтактен и един контактен, мултицет няма работа тук,дори е вреден.Работата е за около 3-4 часа.Ако първия го играе главен,слагаш 40А на негово място Шнайдер с черния палец,другите 25 А и на осветлението 6 или 10 А

                  Табло за вграждане легранд,стоят много симпатично с прозрачен капак.Основното е докато къртите за новото табло,да има ток,ние къртим на батерии и това не ни пречи.Ако основата е рехава отзад,вместо гипс ,може да ползвате полиуретанови пяна вместо гипс,държи като бетон.

                  п.п Далече си ми..
                  Последно редактирано от Roninn; 25-12-19, 00:10.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    )) 10х. Всичко до сега е полезно. Новата кутия е доста по-тясна, почти толкова висока. Къртенето ще е сантиметър.

                    Нагоре. Със сигурност проверено няма кабели, щото преди 3 дена вкопавах канал за нет и тв. ))) 5 см. над сниманото.... Изглежда е носеща стена, хубав плътен бИтон. Сичкото ще е наред, днес до края на деня.

                    Сега няма главен предпазител. Взел съм 32 шнайдер с оранжев палец. + 25 16 16. Имам и още един два някъде... ще ги изровя и ще видя. ))
                    Последно редактирано от deyan_h; 25-12-19, 10:28.
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Така се прави по принцип ако товара който ще теглиш не е на границите на изключване на главния при електромера . При мен долу в таблото при електромерите са 63 амперови на етажните табла съм сложил главни 50 ампера .

                    • deyan_h
                      deyan_h коментира
                      Редактиране на коментар
                      По принцип - знам. Това с40 го гръмнах два пъти онзи ден, докато си копах каналите... На едно и също място, и е възстановено. С мост. Тъп съм, знам го много добре. При новото с40... може би ще оставя старата схема с трите без главен... 32А и долу 40? Низнам... По скоро ще си запазя ключ от таблото с електромерите....

                      Чудя се и го отложих за 30.
                      Последно редактирано от deyan_h; 25-12-19, 22:21.

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      По принцип при табло с новите автоматични предпазители при проблем пада този на веригата в който има проблем . При старите стопяеми един господ знае кое ще изгори първо предпазителя или кабела . Като ще го правиш сложи му и една ДТЗ .

                  • #11
                    А, първият опит с пуйката стана добре... ))) въпреки, че я мариновах само 2 часа. Гърдите почти не са сухи.... Днешната ще е още по-добре. Кисне от вчера ))
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #12
                      Сгреших. Мамка му. Сега се сетих
                      .....

                      трябваше да сложа мъничко канела в инжекционната част на марината. Фуск. Нищо.
                      Последно редактирано от deyan_h; 25-12-19, 11:12.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #13
                        Дааааа. Това е втората успешна половинпуйка... :
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20191225_231010.jpg Прегледи:0 Размер:383.5 КБ ID:6539867


                        мноо съм добър и всичко ми се получава. )) и майната и на пропуснатата една пръчка канела.
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #14
                          Майсторите ли намамваш с това ястие ? Слаба е стръвтта . Сложи още тавичка с пържоли и дамаджанка ракийка Те това ми е последното силово табло което го правих за работилницата . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_892654.jpg Прегледи:3 Размер:376.3 КБ ID:6539899Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCN1226.jpg Прегледи:0 Размер:398.7 КБ ID:6539900
                          Последно редактирано от sek.1; 26-12-19, 04:31.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Пенчо
                            Пенчо коментира
                            Редактиране на коментар
                            УЖАС! Ужасен ужас!

                            За какво я показваш тази недоделка?
                            Освен, че е грозилище е и доста опасно.

                            Или споделяш как не трябва да се прави?

                          • KingofROAD
                            KingofROAD коментира
                            Редактиране на коментар
                            Пенчо, това табло за работилницата си е идеал Петрофф, и брат му Коффти. Освен колегата сек1, или друг майстор, няма кой да пипа в това табло. Електромера вероятно е контролен.
                            Вярно, че може да се направи много по-добре, но най-вероятно е правено без да иска и на тъмнУ ;-)

                          • sek.1
                            sek.1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Кое му е опасното ? Естетически вид не гоня . Електромера е контролен да знам колко горе долу ми харчат машините . Таблото и машините са заземени и освен мен друг не пипа по него . Правил съм го с наличните по шкафовете материали дето съм събирал през годините .
                            Последно редактирано от sek.1; 26-12-19, 16:02.

                        • #15
                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Не използвайте мултицет,само и единствено фазомер,един безконтактен и един контактен, мултицет няма работа тук,дори е вреден.Работата е за около 3-4 часа.Ако първия го играе главен,слагаш 40А на негово място Шнайдер с черния палец,другите 25 А и на осветлението 6 или 10 А

                          Табло за вграждане легранд,стоят много симпатично с прозрачен капак.Основното е докато къртите за новото табло,да има ток,ние къртим на батерии и това не ни пречи.Ако основата е рехава отзад,вместо гипс ,може да ползвате полиуретанови пяна вместо гипс,държи като бетон.

                          п.п Далече си ми..
                          Утечка при земя или нула с малко фазомери ще хванеш ,точно с колко е !Аз имам такъв ,но не всеки има!Нито един измервателен уред за ток не е вреден ,ако знаеш какво правиш с него!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X