Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детско столче в автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Детско столче в автомобила

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

    То и мерцедесите не са два пъти по-сигурни от опелите, пък струват двойно по рой допълнителни причини.
    Маке не са,дай да ги съберем челно
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: Детско столче в автомобила

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Маке не са,дай да ги съберем челно
      МБ А-класа срещу Опел Виваро примерно?

      Коментар


      • #93
        От: Детско столче в автомобила

        Да попитам малко лаишки: Гледам, има столчета по 50-60 лева. Какво им е лошото - китайски, твърди, меки, чупещи се...? Щото тук се обсъждат едни цени, дето май не са за българчета.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #94
          От: Детско столче в автомобила

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Да попитам малко лаишки: Гледам, има столчета по 50-60 лева. Какво им е лошото - китайски, твърди, меки, чупещи се...? Щото тук се обсъждат едни цени, дето май не са за българчета.
          Божич,

          Детската седалка трябва според мен да има следните характеристики:
          1. Когато седне детенце вътре да има поне 10тина и повече сантиметра странични прегради които да държат телцето когато се наложи, представи си леген/корито в което тялото и главата прилепват плътно, не пластмаса с леко огъване която НЕ задържа дететето(глава, торс, таз и бедра) странично...
          2. Височината на седалката се коригира адекватно за да покрие израстването и да продължи да защитава с по-горните си характеристики
          3. Да има поне 5 точков колан, който да е достатъчно широк, не връвчици или лентички по 12-13 мм широки
          4. Закопчалката на колана да е здрава, НЕ пластмасова и да може да се откопчава ПРИ ТОВАР, демек ако висне детенце на колана да може само да се освободи
          5. Седалката да може адекватно да се захване или с онези железа на седалката на колата и/или с колана плюс допълнителната лента/котва за багажника на колата
          6. Седалката трябва да е мека и да има адекватно количество пяна или каквото е там за омекотяване, повечето евтини са пластмасов леген с плат отгоре или дунапренче 7-8 мм което пази само от уроки но не и от удар и НЕ доставя комфорт на седящото чаве
          7. Хубаво е седалката да има облегалки за ръце, с коригиране на височината
          8. Хубаво е да има стойки за чаша, най-добре за 2 чаши, за бонбонки, ядки, кърпички
          9. Необходимо е седалката да е масивна, здрава не с въженца, лентички и картончета за форма само...
          10. Има едни седалки, с коригиране на ъгъла на тялото, демек, може детнце да полегне и после един сън те дарява с хубаво и спокойно пътуване, за съжаление НЕ виждам такива модели за по-големи деца, над 3-4 год възраст... нашата стара седалка го може този номер и просто е райски комфорт и за нас и за детето...

          Днес гледах в един от най-големите местни магазини за детски неща, всички седалки, рекаро и бритакс са едни от най-добрите, ползват еднакви системи за закопчаване, сигурно доставчика е един и същ, обаче всички са за деца до 4 години или до 18 килограма след това трябва да се ползва колана на автомобила...

          Евтините модели, независимо от марката според мен са просто отбиване на номера, лично мнение според това което виждам сравнявайки с истински и по-скъпи модели ...
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #95
            От: Детско столче в автомобила

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            МБ А-класа срещу Опел Виваро примерно?

            А Класата Мерцедес ли е?

            Ще им оспамим темата,мисли защо тук седалки се предлагат за големи чавета с 5 точкови колани,а в Европа Рекаро се дърпа.Не че не си я влача с мен в самолета ма що да е така.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: Детско столче в автомобила

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Божич,

              Детската седалка трябва според мен да има следните характеристики:
              1. Когато седне детенце вътре да има поне 10тина и повече сантиметра странични прегради които да държат телцето когато се наложи, представи си леген/корито в което тялото и главата прилепват плътно, не пластмаса с леко огъване която НЕ задържа дететето(глава, торс, таз и бедра) странично...
              2. Височината на седалката се коригира адекватно за да покрие израстването и да продължи да защитава с по-горните си характеристики
              3. Да има поне 5 точков колан, който да е достатъчно широк, не връвчици или лентички по 12-13 мм широки
              4. Закопчалката на колана да е здрава, НЕ пластмасова и да може да се откопчава ПРИ ТОВАР, демек ако висне детенце на колана да може само да се освободи
              5. Седалката да може адекватно да се захване или с онези железа на седалката на колата и/или с колана плюс допълнителната лента/котва за багажника на колата
              6. Седалката трябва да е мека и да има адекватно количество пяна или каквото е там за омекотяване, повечето евтини са пластмасов леген с плат отгоре или дунапренче 7-8 мм което пази само от уроки но не и от удар и НЕ доставя комфорт на седящото чаве
              7. Хубаво е седалката да има облегалки за ръце, с коригиране на височината
              8. Хубаво е да има стойки за чаша, най-добре за 2 чаши, за бонбонки, ядки, кърпички
              9. Необходимо е седалката да е масивна, здрава не с въженца, лентички и картончета за форма само...
              10. Има едни седалки, с коригиране на ъгъла на тялото, демек, може детнце да полегне и после един сън те дарява с хубаво и спокойно пътуване, за съжаление НЕ виждам такива модели за по-големи деца, над 3-4 год възраст... нашата стара седалка го може този номер и просто е райски комфорт и за нас и за детето...

              ...
              Сто процента съгласен с горното. Малко коментари:

              - Не съм виждал въпросните китайски седалки, но много от нещата на скъпите седалки (обща форма, ъгъл между седалищна част и облегалка) са неща които са лесни за копиране. Парите за установяването им са похарчени от друг (от ония скъпите производители), и няма проблем да се копира при евтините. Това са неща които не подлежат на патент.

              - "Коритото" на седалката не го знам двустенно ли е или плътно, но при скъпите - не се гъне по никакъв начин. Не е като леген демек. Черупка си е.

              - Крепежни елементи - седалка към кола, и дете към седалка, трябва да са читави.

              - Ако тези елементи ги има, останалото можеш ако ти се занимава и да го подобриш сам. Но ще отнеме време - става ако го правиш за идеята, а не да спестиш пари.

              Накратко - разликата между скъпа и евтина седалка е не толкова в сигурността - въпреки че и това играе - колкото в удобството. Удобството за детето (дишащи тъкани, комфорт, сядаме), удобство за родителя (сваляне и обратно поставяне на седалката, пране, качество на тъканите).

              Много зависи от това колко са големи децата ти, и колко ще ги возиш. Ако детето още е на бутилки и биберони - стойките за чаша са задължителни. Децата ги харесват, и са като на катерица хралупата - какво ли няма да намериш там. Подлакътниците също са комфорт, но не само - също са и защита.

              В общи линии - ако децата ти са по-големи - можеш да си позволиш повече волности, понеже могат повече да контролират обстановката. Ако са малки - като се бодне в гадна запотяваща седалка и като надуе 130 децибела без да знаеш защо - се почват едни стандартни процедури които минават през опити за успокояване, ядосване, скандал между родителите (що не го нахрани, що не го успокоиш, накарай го да млъкне, и т.н и т.н) които в определени ситуации могат да те докарат до тежки последици. Аз лично на силни децибелни експлозии реагирам като заек на фарове. Стигал съм до ситуации все още да мога да различа спирачка от газ, но да не си знам името, докато стъклата кънтят а в ушите ми преливат различни трели и нива на непоносимост.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #97
                От: Детско столче в автомобила

                И пак- моите спят като къпани в тия седалки,никой за нищо не мрънка.Като ми забода да гледа видео или да си играе с някое падче и спираме само да подишала майка им,че и става кофти по завоите.По същите тия завои ни им се клатят главите,нито им пречи да удари един сън,а аз да си карам.
                Това на преходи по 4-6 часа,ако ще го возя до магазина няма да ми къса нервите и да се дере щото съм го сложил в леген за 5 минути.Ако говорим за това колко му е удобно на детето и колко мъки спестява на майка си.........не ги мисля,колкото толкова.

                Е ревюто горе,в Бритата децата спяли по-малко и някак си по-неудобни им били от Рекарото.И не е само един да го каже.И сравнявам 2 марки с един от моделите на марката,не ми се мисли ако трябва да си правя експерименти с по-малки,по-тесни,по нам си какви какво ще ми причини едно 5 и едно 2 годишно на задната седалка,че и майка им до мен.100 долара разлика ли.........плащам си,по-добре за седалка от колкото за психиатър та е много правилно това което казва Гоблин - не е само името или тестовете или сигурноста.Като ми заспи в седалката и като се вози 6 часа без да мрънка се е избила за мен на първото пътуване.Като спра 5 пъти да се разтьпкват от тук до Вегас и на всяко спиране зальгвам с по нещо излиза Киро на кирия,мъча си децата само.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: Детско столче в автомобила

                  За младите или нови татковци,да ви спестя малко четене или мьки или мангизи или експерименти или НЕРВИ.

                  Детевоз от дьлгите,кьсия е половин педя дакел и снимки там нямам,последна резерва.За идея какьв е размера на задната седалка и колко е Рекарото,да не се опитате да я наврете в Корса и да ме сьрби задника после.



                  На брата бежовото,че по-добре се вижда от черните.



                  Детевози,липсват още 2.Нямат скоба за закачане на задния колан на столчето та се налага да се маха задната седалка на колата и да се вьрже с шегели под нея.Причината да имам по седалка или 2 вьв всяка кола,това майка му АБСУРД да го направи.




                  Новородено.





                  На няколко месеца или почти годинка,това вече в Рекарото 5 точки с муцунка кьм фаровете.




                  Преди пьт,да зяпа там и да не мрьнка.




                  Ето малката как лесно и се закрепя базата,долната снимка е с "леко" изместена задна седалка за да захвана Рекарото - това само с една седалка,ако са 2 ЗАДНАТА НА КОЛАТА ВЬН НА УЛИЦАТА.





                  Е това са двете една до друга,в момента са 2 Рекарота,че и малкия порасна.



                  Е това е размера и.Между двете може да вкараш някоя малка леля сьс зор,ако те нервира баба им влиза като стой та гледай.



                  Махнете половин педя от Рекарото до предната облегалка и това остава за крачетата му в кьса база 140.В Е класа е това горе без около 15 см. и както казах за Ц класа не сьм и мислил,за майтап мога да навра една обаче.

                  Между седалките се сьбира на майка им лаптопа,а зад всяка облегалка по един айпад или някое друго плеьрче като това горе на снимката,чашите влизат в средата между седалките.


                  Имам лек проблем - багажника сьбира трима по 85 килограма ма ми идва мальк,багажник на тавана няма как да монтирам и...........си имам тема за дьлга Тойота,че и това е малко.

                  Да не се чудите Тоя па що има 4 седалки,аз пета купувам тия дни за на бащата детевоза,като ми пристигне другия син от БГто взимам шеста..........да се у отличника.Просто не се свалят и слагат лесно и няма как,монтирам и забравям,като растьт се вдига облегалката лесно ма местене от кола в кола е ЗОР,аз по-лесно амортесьори и спирачки сменям от тая каскада.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Детско столче в автомобила

                    И малко снимки от нета на седалката.Бьркаш зад облегалката,стискаш стискалото и дьрпаш за по-дьлга облегалка,под задника му 3 или 4 степени на колана в по-предно положение за големи дупета.



                    Това в Бемвенце,а долу в някакво купе,баба им ще влезе с обувалка и ще я вадя с тербушон от там.



                    Тия като ги гледам са до дупка в долна позиция,ако ги опьне и ще му опрат в тавана.Тоя с кабриото тЕрикат,тоя проблем го няма.




                    WebRep


                    currentVote


                    noRating
                    noWeight
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Детско столче в автомобила







                      Седалка или само колан?3 кьм 1 в полза на седалката при катастрофа,300 % по нашенски.Седалка срещу нищо...........не са го изчислявали,пьрвия клип го показва.


                      Е те това е,да не чува дявола.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Детско столче в автомобила

                        За махането на седалката потвърждавам. Връщам се ит морето преди няколко седмици, колата блъсната, жената със счупен крак. Кара една от резервните ама пак си е зор. Викам паяка да вдигат блъснатата каруца и да я правят. Но ми трябва седалката. Е още се чудя как не я подкарах с щангата! Няма сваляне- едни шегели, едни колани... Слагам я в Сивика, ОК, всичко си има, слага се за 30 секунди. Ама като си дръпна седалката докрай назад и чувам разни реплики от "на мама достойната заместничка". Нали е свикнала да се шири. Хубавите седалки са обемни. Сега ме ръчкат да си продавам Сивика...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Детско столче в автомобила

                          Аз каквото сложа лесно не се маха,питай жената

                          Това не са го измислили ма то Рекарото не е виновно,какво ще да е като няма за кьде да го закопчееш и ти се налага да си купуваш още седалки.

                          За Сивика жена ти е права,аз от кога ти го говоря това.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Детско столче в автомобила

                            Случайно го намерих
                            http://www.peter.and.bilyana.net/201...odela-sedalki/
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Детско столче в автомобила

                              Интересно,според тия излиза,че 5 точковите колани са по-скапани при катастрофа от класическите.От нам си каква бройка седалки / къде ги намериха толкова,аз бих заложил,че по света няма повече от ммммм 60 модела /само една е за големи деца с 5 точков и се била провалила ма не казват според кого и как.

                              Трябва да поровя,отваря ми се шанс да съдя Рекаро
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Детско столче в автомобила

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Интересно,според тия излиза,че 5 точковите колани са по-скапани при катастрофа от класическите.От нам си каква бройка седалки / къде ги намериха толкова,аз бих заложил,че по света няма повече от ммммм 60 модела /само една е за големи деца с 5 точков и се била провалила ма не казват според кого и как.

                                Трябва да поровя,отваря ми се шанс да съдя Рекаро
                                Имаш да прегледаш тестовете на 3 организации само
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X