Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детско столче в автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Детско столче в автомобила

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...статистика, ама истинска, в колко процента от катастрофите седалката е спасила(ама наистина) живота на детето-надали процента ще е толкова голям, та да си заслужава задължителното ползване на седалки за децата. Доказаната полза надали ще е части от процента. Говорим за наистина доказана...
    Разбира се, не допускаш по никакъв начин статистиката по силата на която се е НАЛОЖИЛА употребата на детски седалки да е истинска, ама истинска ? Всичкото е заговор, машинация и злобна уйдурма на производителите на седалки и на ония дето искат да събират глоби ?

    Я чакай да те питам простичък въпрос:

    - Да приемем че се возиш в кола, и ти самият си не закопчан, а направо завинтен за седалката. Не можеш да помръднеш.

    - В ръцете си държиш бебе. Да речем - новородено, пет кила. Прегърнал си го здраво, не го пускаш.

    - Излизаш от завоя и установявате с шофьора че през нощта шегаджии са поставили карго контейнер пълен с бетон напреко на пътя. Колата ти успява да намали до 50км/ч преди да се удари в него. Ти инстиктивно си имал време да се стегнеш и да сключиш ръце около бебето, ще го пуснеш, ама другия път.

    Въпрос: Ще можеш ли да го задържиш ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      От: Детско столче в автомобила

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Гледай сега Коле как ме ядосваш. Гоблина ти е отговорил. Столчетата помагат много дори при рязко спиране. Съвремените кочини не спират като ковчезите Космич и Жигула. Дали ще спреш рязко рядко зависи от подготовката а понякога от късмета и рефлекса. На мен ми се наложи веднъж да спра рязко с новата Тойота. И аз като морските съм болен по добрите гуми. Ами после детето го болеше там където го хванаха коланите и отделно имаше и синки. Ако не беше яко вързано в столче, дори и при тази елеметарна ситуация щеше да е контузено сериозно. Ползите са безспорни.
      А , да приключваме! И моето мнение е че ползите са повече от вредите.

      Коментар


      • #63
        От: Детско столче в автомобила

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Гледай сега Коле как ме ядосваш. Гоблина ти е отговорил. Столчетата помагат много дори при рязко спиране. Съвремените кочини не спират като ковчезите Космич и Жигула. Дали ще спреш рязко рядко зависи от подготовката а понякога от късмета и рефлекса. На мен ми се наложи веднъж да спра рязко с новата Тойота. И аз като морските съм болен по добрите гуми. Ами после детето го болеше там където го хванаха коланите и отделно имаше и синки. Ако не беше яко вързано в столче, дори и при тази елеметарна ситуация щеше да е контузено сериозно. Ползите са безспорни.
        Да ти кажа как пък ти ме ядосваш

        Моя позната, съпруга на съфорумец, натисна вместо съединителя спирачката. Ама както се натиска съединител-рязко, и до дъно. Вследствие има рязко спиране, и едното дете се озовава почти до таблото , да не кажа върху него. Емиии, момчето си е живо и здраво, изключително любознателно, и много се кефя на развитието му.
        Ако беше в столче(според закона би трябвало да е)-и него щяха да го болят рамената и слабините от коланите.

        За трети път казвам-всеки може да даде примери в подкрепа на тезата си, при това много убедителни. Както и обратното.
        Те не са решаващи.

        Ще се съгласиш ли с мен, че много по-голям ефект за безопасността на децата, и изобщо за возещите се в колата ще има обучението за шофиране в екстремни ситуации, отколкото кухото административно налагане на най-лесното решение. Което е лесно поради модността си. А е модно заради естествения стремеж на човек да осигури най-доброто за детето си.

        Само дето в случая не се знае дали това е толкова добро.

        Ама за четвърти път-всеки е свободен да решава сам за себе си. Аз лично недоволствам, че ми се налага насила такова ограничение. Личното ми мнение е, че е поради световната мода. Ако педерастията стане задължителна, защото все повече става разпостранена по света-бихте ли дали детето си на педофил, който по "безболезнен, и щадящ детската психика начин" ще го въведе в тайните на хомосексуализма?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Детско столче в автомобила

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...Ако педерастията стане задължителна, защото все повече става разпостранена по света-бихте ли дали детето си на педофил, който по "безболезнен, и щадящ детската психика начин" ще го въведе в тайните на хомосексуализма?
          Коле, дискусията не вървеше много на високо (то логика срещу инат няма как да върви), но не се чувствай длъжен да я забиваш под земята. Прекаляваш - просташки, дебелашки и системно.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #65
            От: Детско столче в автомобила

            Не съм съгласен и ти сам си отговорил защо. Твоята позната е натиснала спирачката вместо съединителя!?! Та за каква подготовка за екстремно шофиране говорим.
            И най добрия да си, с най-добрата подготовка пак може да ти се скъса спирачен маркуч или на тоя отсреща да му изкочи накрайника.

            По твоята логика не трябва да има и технически прегледи, а и вероятно и минималния размер на грайфера на гумите е излишен.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              От: Детско столче в автомобила

              Пак се изпокарахте. Човек не може ли да мисли различно?! Идеята на Кольо, която подържам, е да се шофира с главата, да се следи обстановката, да се предвижда изменението на ситуацията и да се реагира преди да е станало нужда.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #67
                От: Детско столче в автомобила

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Пак се изпокарахте. Човек не може ли да мисли различно?! Идеята на Кольо, която подържам, е да се шофира с главата, да се следи обстановката, да се предвижда изменението на ситуацията и да се реагира преди да е станало нужда.
                Ако работеха така нещата - нямаше да има ни един загинал мотоциклетист по пътищата. Само пребили се.

                Идеята би работила прекрасно сама за себе си ако беше единствения участник в движението.

                Понеже обаче не си - няма лошо пак да се следва идеята, но да и се помогне малко за нещата с които няма как да се справи сама.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #68
                  От: Детско столче в автомобила

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ама за четвърти път-всеки е свободен да решава сам за себе си. Аз лично недоволствам, че ми се налага насила такова ограничение. Личното ми мнение е, че е поради световната мода. Ако педерастията стане задължителна, защото все повече става разпостранена по света-бихте ли дали детето си на педофил, който по "безболезнен, и щадящ детската психика начин" ще го въведе в тайните на хомосексуализма?
                  Хомосексуализмът вече е задължителен елемен от възпитанието, куптурата и образованието в някои напреднали държави. За радост на противниците на административните забрани, въпросните напреднали държави на моменти се виждат в чудо и дават и заден ход. Както сме далеч отзад все ни се струва, че вървят напред и ние ги следваме, но то е от забелязване на леките маневри на заден и встрани поради дистанцията за догонване.
                  Сточетата не са панацея, и трябва да се кара внимателно. Важи и това, че сме в България и средностатистическата катастрофа тук не е като съответната някъде там. И двата лагера "за" и "против" трябва да отчитат горното.
                  Аз съм против, имам се за елит. При нужда, когато аз преценя, ползвам и столче. С подчертано "аз". И си плащам медицинското обслужване почти изцяло. Без спешната помощ, остана и нея да си платя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Детско столче в автомобила

                    Да има или не,това ако е въпроса.............да ви имам терзанията.

                    На ви го - с колан толкова и толкова пребити,без колан толкова и толкова и айде всички с колан.За децата колана не важи,че не е смятан за тях,седалките също и опааааа,седалки с колани.От там вече странични защити,поглъщане на удьри,не горят,не загряват,нам си кво........

                    И аз мога да карам с джапанки ма с Пума Скудерия по-добре се шифкам из завоите.
                    Заебете спора,ясно е,че е по-сигурно в количка с колани.Колето съм го виждал с каска ма не казва защо я носи и за него си е прав.Шанса неговото дете да изхвърчи и да нарани моето е никакъв та не се тормозя за това.

                    Статистика от тук искате ли - над 80% от катастрофите са на под 5 мили от дома ти та това е кварталчето.От тях над 75% са причинени от някой с уиски у вените.Какво излиза?Аз имам по 3 слоя боя на задните брони от заплеси,не ме бил видял.А що гумите са ми със скоростен индекс 300 като може да вдигне 250,а ограничението е 125 да пиша ли?От 100 до 0 ако ми спести 2 метра аз не правя предна ми задна броня,а що били 200 кинта горница какво значение има?

                    Отивам да мерна какво има из нета и дали пращат в БГто,500 уйро са 2 Рекарота,баф тая Бритка.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Детско столче в автомобила

                      Спарко F700K от Англия нова за 190 долара с доставка и пращат до БГто,Бритата за 500 уйро с катапулт трябва да идва,че и тутурутка да прави,че да я харесам.

                      Сега да не скочи накой,че Спарко седалки не правят?

                      ECE Groups 1, 2 & 3
                      Forward Facing Car Seat
                      Suitable For Ages Approx 9 Months To 9 Years
                      5 Point Safety harness
                      Chest Protection Pads
                      Height Adjustable Backrest
                      Removable, Washable Cover
                      FREE Pair Of Foldable Sun Shades With This Seat!
                      ECE Group 1-2-3 / ECE R44/04 Approved


                      9-36kg, age approx 9 months to 9 years


                      The Sparco F700K Child Seat is engineered & developed by Italian motorsport supplier Sparco. It is suitable for ages from approximately 9 months right up to 9 years old.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Детско столче в автомобила

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Да има или не,това ако е въпроса.............да ви имам терзанията.

                        На ви го - с колан толкова и толкова пребити,без колан толкова и толкова и айде всички с колан.За децата колана не важи,че не е смятан за тях,седалките също и опааааа,седалки с колани.От там вече странични защити,поглъщане на удьри,не горят,не загряват,нам си кво........

                        И аз мога да карам с джапанки ма с Пума Скудерия по-добре се шифкам из завоите.
                        Заебете спора,ясно е,че е по-сигурно в количка с колани.Колето съм го виждал с каска ма не казва защо я носи и за него си е прав.Шанса неговото дете да изхвърчи и да нарани моето е никакъв та не се тормозя за това.

                        Статистика от тук искате ли - над 80% от катастрофите са на под 5 мили от дома ти та това е кварталчето.От тях над 75% са причинени от някой с уиски у вените.Какво излиза?Аз имам по 3 слоя боя на задните брони от заплеси,не ме бил видял.А що гумите са ми със скоростен индекс 300 като може да вдигне 250,а ограничението е 125 да пиша ли?От 100 до 0 ако ми спести 2 метра аз не правя предна ми задна броня,а що били 200 кинта горница какво значение има?

                        Отивам да мерна какво има из нета и дали пращат в БГто,500 уйро са 2 Рекарота,баф тая Бритка.
                        Рекарото както и всички които съм виждал до сега са със собствените си пет точкови колани до 3-4 годишна възраст, после трябва да ползваш коланите на автомобила...

                        Бритакс 85 и 90 са ЕДИНСТВЕНИТЕ седалки на света които имат пет точкови колани за деца до 30тина кг...

                        Надявам се вече е ясно защо аз обсъждам бритакса, ако рекарото има колани за моето чаве което 18-19 кг вземам го на мига, поне го предлагат в Европа...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Детско столче в автомобила

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Рекарото както и всички които съм виждал до сега са със собствените си пет точкови колани до 3-4 годишна възраст, после трябва да ползваш коланите на автомобила...

                          Бритакс 85 и 90 са ЕДИНСТВЕНИТЕ седалки на света които имат пет точкови колани за деца до 30тина кг...

                          Надявам се вече е ясно защо аз обсъждам бритакса, ако рекарото има колани за моето чаве което 18-19 кг вземам го на мига, поне го предлагат в Европа...
                          Какво залагаш?И недей да четеш горното дето пише от 9 месеца до 9 години приблизително и от 9 до 36 килограма.Много прилича на Рекарото ми,може да са само други надписи ма...........кажи какво залагаш ти па да видим.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 07-08-13, 23:35.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: Детско столче в автомобила

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            ...

                            Надявам се вече е ясно защо аз обсъждам бритакса, ако рекарото има колани за моето чаве което 18-19 кг вземам го на мига, поне го предлагат в Европа...
                            След неприятни спомени от рекаро (не същото като на братята, от първите им модели и за по-малко дете) - минах на Бритакс и до сега не съжалявам. Щерките и двете са с 90ки и до тук мога само хубави неща да кажа, да не дава Оня Горе да ги пробвам съвсем по предназначение. Моите обаче не са от тия последните дето горе се разперват като на кобра качулката, по-събрани са горе. Под сурдинка - подозирам че на тия големите просто стиропора е по-дебел.

                            Не забравяй обаче че ако пътуваш в Европа могат да ти се заядат ако нямат ЕС щампа, а тия от САЩ няма да имат. В България не вярвам да ти се заядат.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #74
                              От: Детско столче в автомобила

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Какво залагаш?
                              Моля те почети внимателни и ще се убедиш, че след 15тина кг и след 3-4 год възраст казват да махнеш коланчетата на седалката, да ползваш коланите на автомобила и седалката се превръща в т.н. буустър не детско столче...

                              После пусни в тубата клип с дете със стандартен колан и краш тест и ще видиш, защо искам пет точков колан.... щото моята жена е руса а чавето си е чаве, коланите и на двете са разпасани и хлабави и недай си боже авария чавето е излетело от колана на секундата а мама ще захапе предната седалка задължително, щото много и стягал колана и треба сме фашън
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Детско столче в автомобила

                                Спарко в USA няма или поне не намерих,в Европа ги има ма май са замаскирано Рекаро което пък тук го има.Тестове от Немците,тралала,сите шукаритети.Моите като седнат и заспиват,направо ми идва и на жената да купя една.


                                отивам да чета ПАК,5 точки са си 5 точки,сина има още 2 степени на седалката,а е на 5 годинки.

                                Задрьж.



                                И що не залагаш?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X