Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

    Здравейте докторе,
    Пиша Ви, тъй като виждам какво впечатление оставате у пациентите и колко са доволни те от Вас.
    Занимавам се активно с фитнес, доста килограми вдигах и явно си платих за това. След поредната болка в кръста, която този път продължи по дълго реших да си направя ЯМГ. При прочита на диска резултата е: Л5-Ес1 - медианна дискова херния без фрагментация, предизвикваща централна и нискостепенна рецесуална стеноза на спиналния канал, с контакт, но без компресия върху коренчетата Ес 1 в рецесусите двустранно.
    Разбира се веднага започнах да чета и да се интересувам от инфо по въпроса, ходих на консултация при доц. Цеков в Токуда. Доцента ми каза че няма нужда за сега от операция, можело да калцира в края и да минат болките. А болки при ходете, стоене и лежане нямам. Имам само като се навеждам или ставам от легнало положение и най-вече като се напъна (като кашлям например). Бих искал да кажете сериозна ли е диагнозата и къде мога да донеса диска да видите нещата как са и да направя и консултация с Вас.
    Благодаря предварително, ще се радвам на отговор.
    Писах и на лични, обаче не съм сигурен че се справих, та се извинявам ако се повтарят нещата

    Коментар


    • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

      Отговорих, пак там.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

        Първоначално публикуван от valentin_999 Преглед на мнение
        Здравейте,
        Отдавна следя темата и най- накрая се реших да пиша и аз в нея.
        Ще съм много благодарен за мнение и съвет от emanuilis и да го помоля- по кой начин му е най- удобно да се свържа с него.
        На 46 години съм. От десетина години имах "леки" проблеми с кръста-по 2-3 пъти в годината се схващах и трудно даже си обувах обувките, но всичко се оправяше за 3-4 дни. Всичко се оправяше от само себе си- даже не пиех лекарства. Но миналата година нещата не протекоха така. Пак схващане- мина 1 месец, а подобрение няма. Отидох на невролог, който ми предписа лекарстваза пиене и ми би Diprofos- общо 3 бр. през ден. Ренгенова снимка, по която не се виждат проблеми. И така....още 1 месец. На стол като седна, не мога да стоя повече от 15 минути. Болки силни в седалището- отдясно. Болки в гръбнака долу ниско и на около 5-6 пръста от дясната му страна- където е "кокала" и като го разтривам с пръсти "хруска". А вечер започваше "големия зор". Десният крак направо изгаряше през цялата нощ и отпускаше чак сутринта. И когато вече не можех да стъпвам на пета и като ходя, десния крак да не мога да го контролирам от коляното на долу-пареза на стъпалото- се паникьосах сериозно. След това нещата се развиха бързо- ЯМР, операция. После физиотерапии, гимнастика в къщи, лекарства за възстановяване. И така точно 8 месеца. И тъкмо мислех, че ми е разминало и си "повярвах" -положението май започва да се повтаря. Болката в седалището отдясно е същата. Вечер не мога да лежа по гръб и мога да заспя само ако се обърна наляво.Ако започне и парещата болка в десния крак- лошо !
        Ето и разчитането от преди 9 месеца:
        Начално изглаждане на лумбалната лордоза. Начални дегенеративни промени. Нормален интезитет на сигнала на лумбалните прешлени в Т1 Т2 за възрастта.
        На ниво Л 2-3 данни за начална дискова протрузия. Начално ангажиране на двата рецесура и неврофорамените. Без компресия на двете коренчета.
        На ниво Л 3-4 данни за протрузия на диска. Тя е асиметрична и повече вляво. Начално ангаж на левия неврофорамен. Свободен десен неврофорамен. Начална компресия на двете коренчета от дисковата протрузия.
        На ниво Л 4-5 данни за протрузия на диска. Двата рецесура и неврофорамените са ангажирани от дисковата протрузия. Дискова херния в областта на десния рецесур. Тя е с добре изразена краниална пропация. Компресия на двете коренчета от протрузията.
        На ниво Л 5-Ес1 данни за дискова протрузия. Началмо ангажиране на двата рецесура и неврофорамените. Начална компресия на двете коренчета.
        Заключение: Дискова херния на ниво Л 4-5.
        ОТ ЕПИКРИЗАта (преписвам) : Оперативна интервенция: Операция : код: МКБ 9 80.51 ексцизия на интервертебрален диск.
        ОПЕРАТИВНА ИНТЕРВЕНЦИЯ:ОИА.Полфраментирана, екстериоризирана дискова херния с тежка компресиа на Л5 коренче.
        Стана много дълго, но ще съм благодарен за всякакви съвети и напътствия !
        Благодаря предварително !
        Поздрави на всички и бъдете здрави !

        Неприятно, ще Ви е необходим преглед и актуално МРТ-изследване на лумбален отдел.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

          Докторе, благодаря ви !

          Коментар


          • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

            Темата вече е почти за събуждане.

            Коментар


            • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Реших да се разпиша и аз в тая тема.Отдавна я следя,но ето,че сега ми се отдава възможност и да пиша.
              Имам дискова херния от около 9-10 години.Тогава бях на 17-18 сега съм на 27 години.
              Получи се от прекомерна работа в комбинация с неправилни тренировки във фитнес залата.
              Допълнително височината ми от 190см в комбинация с тогавашното ниско тегло си казаха думата.
              Но както и да е.Това е миналото.
              От както разбрах за хернията профилактично посещавах санаториума в Павел Баня,а при по сериозни болки се прибягваше и до инжекции.
              Криво ляво бутах я до сега.Работата ми е свързана с постоянно вдигане на тежко,изкачване на стълби и т.н. противопоказни за болестта дейности.
              Тази пролет за да е пълна картината паднах от една от тези стълби и счупих няколко ребра.
              И това го оправих с времето.Но въпреки всичко тъй като знам,че с настъпване на зимният период нещата отново ще се обърнат и болката ще се завърне съм решил да взимам някакви превантивни мерки.Преди няколко дни направих и ново изследване.
              "МРТ на лумбосакрален отдел на гръбначен стълб"-цитирам дословно от документа.За "непросветените" да кажа,че си направих магнитнорезонансна томография.

              Ето и разчитането дословно:

              Изгладена физиологична лордоза.Хоризонтиран сакрум.
              На нива Л1-Л2 и Л2-Л3 остеохондрозни промени,без данни за значими дискови протрузии.Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
              На ниво Л3-Л4 остеохондрозни промени.Малка медианна дискова протрузия.Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
              На ниво Л4-Л5 остеохондрозни промени.Циркумферентна дискова протрузия ангажираща двустранно неврофорамените.
              Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
              На ниво Л5-еС1 остеохондрозни промени.Циркумферентна дискова протрузия,ангажираща двустранно неврофорамените.
              Парамедианна дясна дискова херния с вкалцявания.

              Конус медуларис и кауда еквина без данни за патологични промени.
              Не се визуализират патологични промени в сигналната характеристика на костният мозък на телата,дъгите и израстъците на прешлените.


              Предварително се извинявам ако съм написал нещо погрешно,но терминологията ми е доста чужда и не е било нарочно.
              Разчитането е направено от направилият МРТ Д-р Костадинов.
              Не съм се консултирал с друг лекар след това тъй като беше преди ден,два и все още не съм имал тази възможност.

              Специално към emanuilis ще бъда много благодарен,ако може да разясни както точно са в момента при мен нещата,но на малко по "прост" език.

              Да се върнем и към това което съм решил да правя и защо реших да пиша.
              Тъй като ме посъветваха многократно да се насоча към укрепване на мускулатурата на гърба реших,че е време да ги послушам.
              Но преди да го направя е хубаво да се чуе още някое мнение.То никога не е излишно,а и не се знае кой може да даде полезен съвет.
              Какво и как да предприема.Кое ще навреди още и кое ще помогне.
              Мисля си за гребен тренажор в комбинация с комбиниран уред за набирания,коремни преси и т.н. упражнения.
              Дали би ми се отразило добре как мислите?
              Поздрави на всички и бъдете здрави!
              Дори при якa мускулaтурa нa гръб,кръст и кaквaто и дa било никой не е зaстрaховaн от подобни трaвми имaл съм ги и aз ,зaнaятите и дейностите в които съм се рaзвивaл сa мaйсторски,но свързaни с яки физически нaтовaрвaния,минaвaл съм през достa трaвми в движение и рециклирaм с яко плувaне мaлко след преминaвaнето им!Имaх изтръпвaне нa външнaтa чaст нa дясно ходило и товa е единствения принудителен престой зaрaди нaгревки ,но дa чукнa нa дърво всичко еО.К..Тa зaсиленaтa физическa aктивност извън трудовaтa е препоръчителнa,тaкa си освествaм и врaтни шипове нa лостa до откaт +леко мaсaжирaщо притискaне в стил aкупунктурa ,но с пръсти,достa болежки по мускулите си премaхвaм тaкa ,но ги прилaгaм единствено нa себе си,не съм специaлист!Якото плувaне обaче върши рaботa,поне при мен,след 3км. и кусур се чуствaм кaто Хълк!Успех нa всички!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                Да препоръча някой невролог ако е ползвал наскоро,че си взех направление и вторник трябва да отида.При невроложката която ходих навремето не съм бил от около 7 и повече години и дори не знам дали кабинета и все още е във Военна болница.
                Въпроса е най-вече към д-р Емо,но ако друг е ползвал услугите на невролог наскоро и е доволен да сподели.
                За София говорим.
                П.С.
                Имам си ЯМР от тази година.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                  Няколко пъти изчетох темата и разбрах как се е чувствал преди операцията колегата kostadin_ra. Чувството е неописуемо : болка , страх и ...
                  Преди седем дни се срещнах с д-р Найденов - emanuilis . Разговорът беше много кратък , защото изпитвах силна болка .Въпреки това той ясно обясни състоянието ми и начина за разрешаването му.
                  Утре сутринта д-р Найденов - emanuilis , ме приема за операция .Стискайте палци !

                  Коментар


                  • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                    Не очаквах ,

                    Коментар


                    • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                      Не очаквах , че толкова силна и непоносима болка е възможно да изчезне за една вечер.Още с приемането в болницата , следобяд Д-р Найденов - emanuilis ме оперира.Нищо не съм усетил от операцията ,не съм разбрал и за това не мога да напиша нищо .На следващата сутрин Емо дойде ,показа ми как да се изправя и да направя няколко крачки . Нямах никаква болка освен леко тръпнене в крака и замайване - предполагам от упойката . Чувствах се много добре , единственото неприятно нещо беше КАТЕТЪРА .
                      Д-р Найденов БЛАГОДАРЯ ВИ !

                      Коментар


                      • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                        Моля, бъди жив и здрав

                        Няколко килограма надолу ще профилактират износването на останалите здрави дискове.

                        Операцията НЕ е индицирана при ВСИЧКИ случаи, колеги.

                        Има едно сигурно нещо - дистанционната ,,медицина" НЕ работи, а и крие много рискове.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                          Първоначално публикуван от Емил Йонев Преглед на мнение
                          Не очаквах , че толкова силна и непоносима болка е възможно да изчезне за една вечер.Още с приемането в болницата , следобяд Д-р Найденов - emanuilis ме оперира.Нищо не съм усетил от операцията ,не съм разбрал и за това не мога да напиша нищо .На следващата сутрин Емо дойде ,показа ми как да се изправя и да направя няколко крачки . Нямах никаква болка освен леко тръпнене в крака и замайване - предполагам от упойката . Чувствах се много добре , единственото неприятно нещо беше КАТЕТЪРА .
                          Д-р Найденов БЛАГОДАРЯ ВИ !
                          Eмо Йонев,успешно възстановяване,трябва и пазене!Поздрави от един градски!Поздрави и за доктора със златни ръце,дано има повече такива!Изтърпял съм някоя друга операция и рециклиране в РЦСМ "Дианабад",там има невероятни специалисти ,но в друга област ортопедията!Хвала на всички специалисти лекари ,дано са повече!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                            Въпрос от новорегистриран. Профилактика и превенция, за да се избегне такова нещо? За какво да се внимава също?

                            Коментар


                            • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                              Здравейте и от мен . Честита коледа на всички ! Да се похваля и аз -ще стане една година да търпя болки в кръста и схващане на десния крак . При направен скенер в Карлово се установи дискова херния . Невроложката при която после ходих ми изписа лекарства ,мазила,системи и инжекции - това всичкото го минах . Но болката си остава само отшумява за момент . Какъв кураж да събере човек да отиде на операция ? Иначе го давам много корав .
                              0877 877 297

                              Коментар


                              • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                                Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                                Здравейте и от мен . Честита коледа на всички ! Да се похваля и аз -ще стане една година да търпя болки в кръста и схващане на десния крак . При направен скенер в Карлово се установи дискова херния . Невроложката при която после ходих ми изписа лекарства ,мазила,системи и инжекции - това всичкото го минах . Но болката си остава само отшумява за момент . Какъв кураж да събере човек да отиде на операция ? Иначе го давам много корав .
                                Честита Коледа !Как прецени , че си за операция ?Потърси emanuilis за професионален съвет . Ако той прецени , довери му се .Колкото по-рано ,толкова по-добре за теб . Кураж не е нужен , минах по този път , месец и шест дни съм след операция от него и с всеки изминал ден се чувствам по-добре.Може да се наложи нов скенер , ако твоя е от преди една година .Желая ти успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X