Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Значи вирус няма или не е страшен, но ваксината е опасна? С тази няма да се боцна, но ми е интересно мнението
    https://m.offnews.bg/news/Politika_8...br_740295.html
    както и мненията на достатъчен брой професионалисти. След еднозначното ,,...аз пръв ще се ваксинирам", продължават с ноо и ...
    Иначе щабове да искаш.
    пп темата е медицинска не повече от другите две
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      В случая номера е, че ЕС за да са сигурни, че ще са сред първите получили ваксините наливат пари във всички с по-голям потенциал и има реален риск да има излишък на ваксини в даден момент. Ние като член на ЕС не се цепим от колектива.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      ,,..Мутафчийски: Смущаващо е, че ще се сдобием с толкова голям брой ваксини и на такава огромна цена
      Сумата надхвърля половин милиард лева..."
      Прочети цялото и врътни из нета за мнения на мед специалисти и др специалисти

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Прочетох го. Не ми се рови из нета, но човек може да попадне на целия спектър от мнения. Интернет е достъпен за много хора, и всеки е свободен да напише каквото си иска.

      За парите изобщо няма да коментирам, то е ясно, че и там ще падне голямо лапане. За мен това не е подлежало никога на съмнение, просто съм приел, че еднио хора щре станат по-богати заради ваксинирането, а и изобщо заради Н.В. Това по света, не само у нас.

  • #17
    Иван Жоров коментира
    Днес, 20:05
    Твърде къс срок Кольо - нямаш шанс. По-реалистично е 01.05.2022, сложете 01.01.2022г. за да е най-честно.
    Точно така! Дотогава - каски-маски-и-противогазки + пълна изолация бетер ТЗВ, щото (както правилно някой се сети) по света ще искат тапия за ваксина, а у нас такава няма да има.

    Нищо чудно на тапията да искат да се залепи холограмен стикер със сериен номер от опаковката на ваксината - като във ветеринарните паспорти на добитъка и домашните любимци.

    "И тогава, и тогава, предвиждам такъъъъъв живот..."
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Именно заради това се допълних в предния пост за бананите-баса е валиден, ако в другите страни от ЕС има ваксина, и тя е нормално достъпна за всеки който я пожелае.
      Де да беше така и с жените, а?..

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Хубаво де, да приемем така:
      След като в ЕС има достъпна ваксина за простолюдието, и са минали да речем 3 месеца след това-и тук трябва да има достъпна за всеки ваксина.
      Бай Бого, приемаш ли този анекс?

  • #18
    Че има вирус... има вирус. Че е изкуствено създаден съм убеден ! Че цяла година обърнаха целият свят с краката нагоре и това е факт ! Та аз в това няма да участвам до като ножа не опре в кокала ! Няма да си бия "нещо", щото някой си отгоре пуснал вирус дали по погрешка или нарочно !

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Двама сме тука

  • #19
    По темата. По-скоро ще се ваксинирам, дори да не ми се налага, а както казах - вероятно ще се налага на една голяма част от хората.
    Причината - не се притеснявам за себе си, аз имам силен имунитет, но за да се спре вируса или ограничи максимално броя на преносителите трябва да е възможно най-нисък. По друг начин казано - по-скоро съм склонен да се ваксинирам заради отговорност към обществото, отколкото да не се ваксинирам. По същата причина се старая да спазвам мерките.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Там където работи Ванката е обект с националноп значение, и е важен за националната сигурност.
      А и там както навсякъде началниците са шашковци(ако не са няма да станат началници), та ще вземат всички мерки които са в полза да не спре обекта.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Всичко в туризма, което има отношение директно към работа с хора...сервитьори, камериерки, чистачи, готвачи, рецепционисти и пр. После пътнически транспорт, после разни специфични неща и накрая, като излязат всичките типове ваксини, сергия под наем на пазара няма да можеш да вземеш, без да представиш здравна книжка с отбелязана ваксина. Сега просто ги няма всичките типове на пазара, та заради това е доброволно.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Кольоооо, и аз бачкам в обект от НАЦИОНАЛНО стратегическо значение за България, Ми ше напрЪааа да ма нЕМа една годИн на рабутЪ и да си получавам и зарплатата :-)

  • #20
    И аз така. Ама за ваксинирането. За маските не съм на това мнение.
    Вече си обезчестих лицето... Налага се да ходя на места където ако вляза без маска залягат по земята и се обаждат на 112, а няма как да не отида, ще ми струва много, много пари...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Ти си лесен. Понеделник след работа ходих на 7 места където трябва маска и отделно съм с маска през половината работен ден.

  • #21
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

    :...............
    Нищо чудно на тапията да искат да се залепи холограмен стикер със сериен номер от опаковката на ваксината - като във ветеринарните паспорти на добитъка и домашните любимци.

    ..............
    Гагич пак нищо не каза.

    Ваксина за жълта треска Стамарил правил ли си?

    Щото ако не, аз съм.

    Имам си една жълта книжчица с едни печатчета и серийния номер на ваксината залепен

    И има ужасно количество държави по света дето не те пускат без нея

    Ако нямаш да го ду_аш...... и не влизаш там.

    Същото ще искат за Ковид много скоро всички авиолинии, хотели, курорти, круизни кораби, големи фирми и т.н.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Не знам, не съм си правил. Само съм виждал ветеринарни паспорти - на котките ми Предполагам, че ще се лепи стикер, който ще е като акцизния бандерол - не излезне ли при справка в базата данни, директно те арестуват.

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Правиха ми ваксина срещу жълта треска, но побългарена. Предстоеше ми спешно пътуване в Сахара във връзка с билхарциела. Понеже в пустините няма жълта треска, реших да прескоча тая ваксина, щото е много тежка, а в моя случай - ненужна. Да, ама не! Без жълт паспорт не става. Тая ваксина тогава се слагаше на 2 етапа. Биха ми първата доза (подготвителна) и ми казаха да дойда пак след седмица. Но самолетът ми излиташе на следната заран и аз реших да я прескоча. Как са разбрали - незнам, но на летище София дойде линейка и ми боднаха без бреме и втората доза. Пристигнах в Себа без оплаквания, но после 3 дни лежах на пода в банята в очакване да дам фира.

  • #22
    Кольо коментира
    Днес, 20:25
    Хубаво де, да приемем така:
    След като в ЕС има достъпна ваксина за простолюдието, и са минали да речем 3 месеца след това-и тук трябва да има достъпна за всеки ваксина.
    Бай Бого, приемаш ли този анекс?
    Става така.
    В момента ПСР тестовете в ЕС са безплатни. Тука, 9 месеца по-късно още напасват някакви електронни направления за тях, дето не е ясно ДжиПи-тата на кого и при какви условия ще ги издават.
    Същата работа ще бъде и със ваксините - ще струват майка си и баща си, а раята ще плаща. Който е на зор да пътува някъде и има пари.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      ОК. Имаме бас без определена дата. Да се чете-датата 1. 05 2021 е невалидна.
      Валидна става датата в която по медиите се оповести, че в някоя страна от ЕС се съобщи, че всеки обикновен жител може да се ваксинира ако желае, плюс три месеца.

  • #23
    Един колега се ваксинира доброволно за обичайните грипове преди няколко години.

    Ефекта беше припаднал от бронхиален някакъв арест на пода на тролея по път за работа...

    белия му дроб беше мама- мия това за никога непушач,



    това на 30 годишен активен спортист- бегач във топ- форма-
    направо ваксината го зарази и го лепна за 20 дена в туберколозния диспансер и едва се върна,

    това за здрав- прав, по-як от мене, за по-слабите... абе не съм доктор, ама мислете.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Ваксината е нож с две остриета, едни ще предпази при други ще ги повали, къде фатално, къде тежко, на наш близък напълно здрав, спортуващ, преди години му били сложили най-обикновена противогрипна ваксина, от него целия се бил обринал, кожата му се била обелила и на места имал чак язви, ужас е било, било му е първа и последна ваксина, та изводите са ясни...

      п.с. Относно ваксината срещу ковид 19, най-тъпото е че ако изобщо подейства при някои, то ваксината ще те защитава само за няколко месеца и после пак ще трябвало ваксина, луда работа ви казвам...
      Последно редактирано от Еделвайс; 02-12-20, 21:18.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Първо-ако ваксината действа няколко месеца, но те са достатъчнио за достигане на обществения имунитет-няма никаква драма.
      Второ-не се знае дали ваксините не задействат и клетъчния имунитет, който е доживот.

  • #24
    И аз ще пасувам. Първо, не намирам китайския грип за достатъчно сериозна причина да се ваксинирам ( поради същата причина не се ваксинирам и срещу инфлуенца а/б... демек сезонния грип ). Пресметнал ( до колкото мога ) съм си личните шансове за срещата с китаеца, която рано или късно със сигурност ще се случи, и не се притеснявам особено.
    Второ, последиците от подобен род набързо сделани ваксини никак не са за подценяване. За справка - една от ваксините срещу свински грип, която доказано причинява нарколепсия на не малко хора.
    Естествено, ако бях в рискова група сигурно щях да мисля по друг начин.

    Коментар


    • #25
      Според отзивите от ваксинираните ще се реши дали е безопасна и дали е ефективна.Просто клиничното изпитване ще бъде върху част от населението.Не вярвам да има много големи драми ,най-много да не действа.Проблемът може да се яви при масово ваксиниране на болни в инкубационен период ,което не може да се избегне при това масово разпространение на вируса.За добро или лошо и аз не вярвам по рано от лятото да има възможност за масово ваксиниране.Тогава ще се е събрала достатъчно информация , епидемията ще се е поуталожила и ще е подходящ момент за по-смело прилагане.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        И като рупа марули по чернобилово време какво стана?

        Шашкането от радиацията, в частност от Чернобил е абсолютно същото като коронапсихозата. Без никаква разлика, учебникарски пример за масова психоза.

        А всъщност опасността е много малка, до мижава. Това за Чернобил, у нас. По-малко опасно е от короната.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Е нищо,а сега искат ваксина да си бия насила........е няма пък,не им вярвам на комунистите

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Що насила бе?
        Пришка ми излезе на ушите да слушам, че ваксината ще е съвсем доброволна.

    • #26
      Ще се ваксинирам при първа възможност.
      Знам за зелените човечета. Знам, че земята е плоска ... и никога не съм имал ядове с ваксина. По-добре ваксиниран, отколкото Омрел.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Звездите ми говорят забрави...

        Сигурен съм че у форума има от тези, дето ще са в списъка на първите за ваксинация. Ако някой от тях се окаже антиваксър и откаже ваксината, моля да ми пише, бих искал да я ползвам за майка ми, че е на годинки. Пък аз ще си чакам реда.

    • #27
      Аз също мисля да почакам, въпреки, че съм сигурен, че има ваксина(и) разработени отдавна
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Разбира се, че има. Във всичките филми антидота е разработен заедно с отровата. Обикновено е в отровно зелен цвят и свети на тъмно. Тия знаят нещо!

    • #28
      Ние модерните хора сме изпаднали в едно сладко безгрижие и удобно не помним и неглижираме проблеми които са били съвсем реални ако не за нашите родители то поне за нашите баби и дядовци.
      Не отразяваме и това, че може би голяма част от нас са родени и живи заради плодовете на медицината и технологичния напредък като цяло! И част от този напредък са ваксините.
      Не спазваме правила който са писани с кръв. Докато не но дойде до главата...
      Та да Аз ще се ваксинирам. Както съм се ваксинирал и за редица други болести.
      Не вярвам че земята е плоска и Бил Гейтс иска да ме чипира.

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        Абсолютно съм съгласен колега. Повечето от пишещите се самонадъхват срещу нещо което не са изпитали. Ама нали Вуте обича да е винаги контра на системата. Хората изрично казаха, че ваксинирането ще е БЕЗПЛАТНО и ПО ЖЕЛАНИЕ. Защо тогава някои продължават да пишат глупости? Или е така само за спорта. Аман.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ради, ти съвсем спокойно можеш да не се ваксинираш. Младо лапе си, и ако вече не си карал короната без симптоми-имаш огромни шансове изобщо да не разбереш, че си се срещнал с нея.
        Да му мислим ние-дъртите.

    • #29
      Две неща за размисъл, преди ваксинация:

      1. На острова бързо приеха закон с който ОСВОБОЖДАВАТ от всякаква наказателна отговорност производителите и прилагащите ковид ваксината.

      2. На острова, спешно се търси(чрез търг) доставчик на софтуер с ИИ(изкуствен интелект), който да обработва данните от случаи с особено тежки странични ефекти от ковид ваксината. По официални данни ефективността на ваксината е около 90%, в почти всички стари ваксини има една камара странични ефекти, за новата ваксина в тази област яснотата не е аналогична със старите.

      Тези неща не съм ги чул на пазара от една баба на опашката, има си официални документи, които съм видял с очите си.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        NovemberCharlie, разбира се, за тебе винаги

        Frequency -> Not known -> (Frequency cannot be estimated from the available data) -> *These side effects were reported with the use of M-M-RVAXPRO or with the measles, mumps, and rubella vaccine manufactured by Merck & Co., Inc., or with its monovalent (single) components, during post-marketing use and/or during clinical studies.

        Повторяемост(колко често се проявяват тези странични ефекти) -> незвестно -> (Честотата на проявление не може да бъде измерена на база съществуващите данни) -> *Тези странични ефекти са били докладвани при употребата на ММР(поливалентна) или при моновалентна бла бла бла или при употреба на единични компоненти, по време на клинични изпитания или при употреба в периода след рекламни кампании.

        Тоест друже, аз твърдя, че почти всички стари ваксини имат камара странични (негативни) ефекти, а ти не вдяваш какво искам да кажа и дъвчеш в посока, ама колко често се проявяват и кои странични ефекти НЕ е ясно, ами да не е ясно, лотария си е, обаче твърдението ми е, че много хора ще изтеглят късата клечка в тази лотария и живота им (ако оживеят) няма да е същия, това последното в много тъжен аспект няма да е същия.

        Всеки си преценява печалбите и загубите при поемането на различни рискове, за мен рисковете(с малък шанс за случване но с голями негативни последи) от една супер недоизпитана ваксина от нов тип са неоправдано високи спрямо евентуалните и позитивни ефекти, щото и те не са гарантирани, спряга се около 90% ефективност.

        И като добавим факта, че наказателна отговорност никой не поема и за черешка на тортата производителя е един добре известен със кофти методите си на маркетинг и реклама и често води в листата с най-големи съдебни глоби за лоши деяния в областа на медицината, как да кажа, леко ме притесняват тия факти.

      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Т.е. стигнахме до пололожението, че всъщност не е известно колко често се получават тези странични ефекти. Сега да си поиграем на вероятности. Ако вероятността да умреш от корона вирус е 1 на 100, а ако си над 70 години е 10 на 100, а да умреш от ваксината възможно, но неизмеримо малко вероятно, кое е за предпочитане? За един приятел питам.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Възможни нежелани реакции:
        Стомашно-чревни нарушения:
        -коремна болка, стомашно-чревна болка
        -стомашно-чревно възпаление, стомашно-чревна язва
        -стомашно-чревно кървене и перфорация
        Хепатобилиарни нарушения: нарушение на чернодробната функция (повишение на трансаминазите)
        Респираторни, гръдни и медиастинални нарушения:задух, хрема (ринит), запушване на носа (назална конгестия)
        Нарушения на нервната система:Виене на свят и шум в ушите, които обикновено се дължат на предозиране
        Сърдечни нарушения:нарушения в сърдечната функция
        Нарушения на кръвта и лимфната система:
        -кървене (периоперативна хеморагия, хематоми, епистаксис, кървене в пикочо-половите пътища, кървене на венците).
        -стомашно-чревно кървене, мозъчен кръвоизлив
        Кървенето може да доведе до остра и хронична постхеморагична анемия/желязо-дефицитна анемия (дължаща се например на прикрито кървене)
        Нарушения на кожата и подкожната тъкан:обрив, уртикария, сърбеж
        Нарушения на имунната система:анафилактични реакции, оток на лицето, езика и гърлото (едем на Квинке), анафилактичен шок
        При пациенти с тежък глюкозо-6-фосфат дехидрогеназен дефицит (G6PD) са докладвани хемолиза и хемолитична анемия.
        Бъбречно увреждане и остра бъбречна недостатъчност също са докладвани.
        ------
        Това е за аспирина. Аз съм пил аспирин. Жив съм.

    • #30
      "
      BENZBOSS коментира

      Тука спорех с един напредничав,трябвало да вярваме на правителството и да спазваме.......бе ти Чернобил да си чувал?Е аз ядох марули тогава.........и гледа тъпо човека,друго било.......и кое му е другото?"

      Ако "тука" е по "ония" ширини, припомни му на човека за МКултра и "водната криза във Флинт"

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X