Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Лелее,същата история и при мене,240 кила кайсия при това чистена една по една от костилките,и накрая греда.Захарта се оказа менте вече 10 дена няма и следа от начална фаза на ферментация,а шапката вече падна доло на дъното.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Вие ме плашите , как захарта ще мирише на нафта
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Да бе - басси!!!Представяте ли си ако наистина има нефтосубпродукти в захарта за кво иде реч!?!?!?
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Аз винаги купувам захар на "Кристал". "Сладея"-та, я научих като марка от тук - от вас. Обаче правя само гроздова ракия, без да е вадено вино!
          Имам два неуспешни опита за плодова- от череши и от праскови. Черешите ги изпуснах да ги сваря, а прасковите "завряха" едва след като ги намачках и джибрите станаха като нектар. Изкарах ракия от праскови де, благодарение на старите казанджии!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Лелее,същата история и при мене,240 кила кайсия при това чистена една по една от костилките,и накрая греда.Захарта се оказа менте вече 10 дена няма и следа от начална фаза на ферментация,а шапката вече падна доло на дъното.
            Кажете поне от къде сте я купили и евентуално марка....

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Не прочетох цялата тема, може и да сте го споменали, но етоо тука един много полезен форум за всеки изкушен от процеса
              http://www.rakiyata.com/forum/

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Айде и аз да попитам,някой правил ли е ракия от банани?
                И по скоро ме интересува дали загаря казанЯ?
                Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                  Айде и аз да попитам,някой правил ли е ракия от банани?
                  И по скоро ме интересува дали загаря казанЯ?
                  Виж, казана загаря не от вида на материала, а от голяма гъстота, силен пламък, тънка ламарина и неравности на дъното.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Ясно,повече водичка мирна ти главичка.
                    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                      Айде и аз да попитам,някой правил ли е ракия от банани?
                      И по скоро ме интересува дали загаря казанЯ?
                      От продавачи на борсата на банани и цитрусови плодове, зная, че от банани, не става, но става от портокал, но трябва да се обели,че в кората има парафин и при дестилацията ,парафина излиза отгоре и разваля всичко.
                      допълнително ще Ви предложа един хубав руски сайт за правене на домашен алкохол в който има много полезни неща.
                      http://supercook.ru/samogon/samogon-08.html
                      Последно редактирано от белята; 05-08-14, 22:28. Причина: кривопис
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        От продавачи на борсата на банани и цитрусови плодове, зная, че от банани, не става, но става от портокал, но трябва да се обели,че в кората има парафин и при дестилацията ,парафина излиза отгоре и разваля всичко.
                        Продавачите на борсата никак не са добър източник на информация.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Днес ги заредих и след като всичко мине,ще споделя какво се е получило.
                          Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Не знам на какво се дължи,но съм чул от доста хора,че бананите загарят!
                            ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                            ТЕЛ;0876228770

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                              Днес ги заредих и след като всичко мине,ще споделя какво се е получило.
                              Щом си се "навел" вече, ето ти малко за обща култура":
                              http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=876 (няма да ти хареса)

                              Аз лично не съм правил, но познавам хора, които са правили със задоволителен успех, но при бананите имаше и други плодове.

                              Успех!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Здравейте. Захарта през последните 5-6години винаги съм я купувал от склада на Кольо дъвката с който се познаваме от много време. Никога не съм обръщал внимание какво пише по чувалите. В неделя заложих пъпеши обелени изчистени от семето и разбити на нектар врът си кротко на терасата. Захарта вече е от друго място. А сливите си плуват и като че ли слабичко врът. Ще ги изчакам да паднат и ще сваря 15тина литра в малко казанче да разбера каква ще е ракията и или на големия казан или в канализацията. И пак да питам какъв е начина на проверка на захарта дали става за ракия в домашни условия. Хааайде със здраве.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X