Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оффроуд Тиган или Барбекю

    Когато видях Това чудо останах изумен. Бяха го кръстили Таландар.Така си му викам и аз.Тази неделя си направих ме разходка до Индипасха и после......Я най добре вижте сами.



















    Прикачени файлове

  • #2
    До: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Това е по-функционално от барбекю,печелиш тиган и скара,губиш само дъха на дървени въглища,ама не мъкнеш и тях.
    Щели да отслабват,мхм,ще...

    Коментар


    • #3
      До: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Малко обърках писането Но мисля че ще ме разберете.
      За около час се приготвиха много неща само със 1л олио.
      2.5кг Картофки-пикантни
      Зеленчука и гъбите около 3кг невидях точно колко взехме.
      Пържолки и месо на хапки сатленки кюфтенца кебапче сланинка луканка. Много народ се нахрани.







      Дамата от дясно мина на диета. Тази седмица ще чакаме резултат.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Това е по-функционално от барбекю,печелиш тиган и скара,губиш само дъха на дървени въглища,ама не мъкнеш и тях.
        Щели да отслабват,мхм,ще...
        Пацо това е супер. А за отслабването има време.
        Има още снимки от тази разходка.
        Ще пускам помалко щото ще изгубите интерес.

        Коментар


        • #5
          До: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Ааааа, искам такова!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            До: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Някой знаели какво е това.
            Тези който бяха там да мълчите ей.
            Мещера ти би трябвало да знаеш.

            Коментар


            • #7
              До: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Това е САЧ,колега.
              САЧ от дискова брана.
              моментално ще си произведа едно таквоз нещо.И-който иска,и на него мога да произведа.Такъв ни е района-сачове много ,брани не останаха...
              Изкарали сте си перфектно-да сте живи и здрави,да ни радвате с още снимки!

              Коментар


              • #8
                До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                Това е САЧ,колега.
                САЧ от дискова брана.
                моментално ще си произведа едно таквоз нещо.И-който иска,и на него мога да произведа.Такъв ни е района-сачове много ,брани не останаха...
                Изкарали сте си перфектно-да сте живи и здрави,да ни радвате с още снимки!
                Разбирач си признавам.Този уред го имам от 5 или 6г не помня вече.
                Но е много хубав какви ли не неща съм правил.

                Коментар


                • #9
                  До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Аз бях приготвил един такъв точно за тази цел,но под давление на политиката преди 5-6 години го направих на това от снимката-виси отляво...
                  Но скоро ходих до вторичните на един приятел и наистина видях много сачове.Не е проблем да сглобя една такава джилязна чиния за огън.Вкуса сигурно е уникален?
                  Който си прави такова,да знае-с флекса и една телена четка с яки стоманени косъмчета,здраво търкане!После,аз лично мажа със Солна киселина/продава се по железариите/,после пак търкане с флекса с диск със шкурка-до блясък.И после-хууубаво да обгори на огъня-до червено ако трябва.Чак накрая-мажа с пушена сланина,лук,пушена сланина,лук...докът ми хареса.
                  Сачът,по принцип има една квадратна дупка в средата-около 3/3 см.Тя се запълва с парче ламарина или шина откъм гърба-заварява се плътно,да не прокапва олиото.След туй три крачета от винкел и готово.
                  И...така.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Целият уред се събира в чувал, защото крачетата са сгъваеми и са олтереин.Може да се регулира разликата в терена като сгънеш някое краче повече за да стои течността в центъра.Почистването Мещера го описа така ,че да го ползваш само в къщи.Силно нагряване,четка олио и парцал, докато последния излезе чист.Времетраене -3 минути.Лук, в случай, че след рибата искаш на секундата да вкараш друго да се готви, а иначе отпада.Пържи ,пече, вари,задушава с допълнитилен съд,фламбира , ама е опасничко.Има и опция за поддържане на храната топла с решетка закрепена в единия край над олиото. Добре ,че Вальо ме накара да се върна да го вземем, иначе цялата тая група щеше да обядва вечерта........Айтоската група да не дъвчи още ,че мълчи...?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Браво, добре сте се представили. Мястото изглеждаше добре; уреда за приготвяне на храна също; продуктите, групата и най вече главния майстор готвач.

                      Може ли снимка на крепежните елементи на това чудо на техниката и чревоугодната мисъл?

                      Утре съм в Бургас и ще звънна да се видим.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Прилича на уок:

                        http://kulinar.gbg.bg/index.php?type...rticles&id=148

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                          Аз бях приготвил един такъв точно за тази цел,но под давление на политиката преди 5-6 години го направих на това от снимката-виси отляво...
                          Но скоро ходих до вторичните на един приятел и наистина видях много сачове.Не е проблем да сглобя една такава джилязна чиния за огън.Вкуса сигурно е уникален?
                          Който си прави такова,да знае-с флекса и една телена четка с яки стоманени косъмчета,здраво търкане!После,аз лично мажа със Солна киселина/продава се по железариите/,после пак търкане с флекса с диск със шкурка-до блясък.И после-хууубаво да обгори на огъня-до червено ако трябва.Чак накрая-мажа с пушена сланина,лук,пушена сланина,лук...докът ми хареса.
                          Сачът,по принцип има една квадратна дупка в средата-около 3/3 см.Тя се запълва с парче ламарина или шина откъм гърба-заварява се плътно,да не прокапва олиото.След туй три крачета от винкел и готово.
                          И...така.
                          Веждал съм тази снимка за това попитах теб.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            сача е уникален , и готвачите си разбираха

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Уок да но моето си го знам Таландар.
                              Немога да преведа думата.
                              Нека научите нещо и от мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X