Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
    5 кг това е постижение при подобен режим според мен.
    Филийка хляб ли имаш в предвид и то с маргаринкашкавал ОК, а защо вместо хляба и маргарина да не си хапва пиле АЛЛА ОФФРОАД с повечко салати, ако разбира се ги предпочита пред грепфрутите ДиетаЙо ЙоУспех!
    Всичко е тревиално: "правилната" диета е скъп спорт...
    Според лични наблюдения: диета с печени пиленца "стъпва" на 1.5-2 кг/ден. Салатката няма да я смятаме.

    Поздрави!
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #92
      От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Има нещо, което повечето хора пропускат, независимо дали са на диета или не. Това е ВОДАТА.
      Вече има много литература по въпроса, но мога да препоръчам нещо лесно, евтино и страшно полезно и за здравия, и за болния организъм, и за слаби, и за не съвсем слаби

      На килограм тегло се полагат 30 г. дневно вода, на всеки два литра по 3 г. готварска сол, която се добавя във водата. Изчисленото дневно количество вода с готварска сол се разпределя на равни части и се пие по две чаши преди и след всякоо хранене. Свалянето на килограми е най-малката полза. Възстановява се водния и електролитния баланс в клетките и целия организъм .
      За да се убедите в ползата опитайте за 20 дни

      Коментар


      • #93
        От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Хех,всеки си хвали неговато гардже....
        Всичко е строго индивидуално,всеки организъм е разлиен...на някой, една диета ако помага да отслабне, на друг може да помогне да качи.
        Иначе истината е една - приемаш по-малко(НЕ НИКАКВИ) калории отколкото изразходваш - отслабваш,приемаш повече калории отколкото харчиш - качваш!
        Алкохола,вкл. бирата(че много хора не я смятат за алкохол),пречат на отслабването....освен,ако не се храниш единствено с него....
        Кардио упражненията сутрин на гладно помагат за по-бързо стопяване на мазнинките.
        Да не зависиш от "Органи" в България....

        Коментар


        • #94
          От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Има нещо, което повечето хора пропускат, независимо дали са на диета или не. Това е ВОДАТА.
          Вече има много литература по въпроса, но мога да препоръчам нещо лесно, евтино и страшно полезно и за здравия, и за болния организъм, и за слаби, и за не съвсем слаби

          На килограм тегло се полагат 30 г. дневно вода, на всеки два литра по 3 г. готварска сол, която се добавя във водата. Изчисленото дневно количество вода с готварска сол се разпределя на равни части и се пие по две чаши преди и след всякоо хранене. Свалянето на килограми е най-малката полза. Възстановява се водния и електролитния баланс в клетките и целия организъм .
          За да се убедите в ползата опитайте за 20 дни
          Аможе ли без сол, че я мразя?
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #95
            От: Хранителни режими за намаляване на теглото


            3 грама сол/ чаена лъжичка/ в 2 литра вода ,
            4,5 грама сол на 3 литра... не е кой знае какво
            Препоръчвам една книжка на д-р Ф. Батманжелидж "Тялото жадува за вода". Всичко е обяснено много простичко и ясно.

            Коментар


            • #96
              От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              При мен нещата са по сложни.
              Имам да свалям 70кг.
              Трябва ми промяна на начина ми на живот.
              За 4 месеца свалих 20кг. с не много стриктна диета, но от месец съм зациклил и не мърдам.
              Ходя пет пъти в седмицата на фитнес.
              Чувствам, че движенията са ми не достатъчни, но това е, дано пак тръгне работата.
              Добре, ами ако свалиш 35кг вместо 70кг -Какво? Не си споменал за колко време и защо искаш да намалиш теглото си с цели 70 кг! И все пак съм любопитна, колко ще свалиш за 1 месец ако се откажеш Категорично от:тестени,захарни,пържени и панирани изделия както и от всичко газирано... Дочев и все пак става дума само за 1 месец...нима там около Ефелика не растят едни горски ароматни билки които да ги вариш като чай и да ги пиеш вместо вода 15 мин преди всяко хранене и естествено по време на самото хранене.А дали би се отказал да хапваш за закуска парче сирене,кашкавал или пък яйце с любим твой плод или зеленчук без ограничения в кол.+ голяма доза от чая от ароматни билки...За обяд не би хапнал пиле на грил или риба на скараотново с плода или зеленчука от закуската и чая-разбира се,които всъщност не е зле да ги хапваш и междинно към 10 и 16ч...за вечеря си остави всичко постно без ограничения в кол.като не пропускаш никога обаче чая и плода или зеленчука. Ако решиш да опиташ знай,че не е лошо да забравиш за солта и олиото. Но не можеш ли, замени ги с диетична сол,зехтин и МЕД(вм захар но до 1 лъж на ден е хайде нека са 2 )замени по възможност винения оцет с ябълков или най-добре с лимон и т.н.Забрави този месец за картофите,банана,пъпеша и гроздето. Дай почивка на организма си веднъж или 2 пъти седмично като караш на чай,плод,зеленчук, прясно или кисело мляко. Хей ще се почувстваш перфектно.

              Коментар


              • #97
                От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                А каква е разликата между диетичната и нормалната сол - като консистенция и съответно като действие върху организма?
                LZ1DWW

                Коментар


                • #98
                  От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                  Добре, ами ако свалиш 35кг вместо 70кг -Какво? Не си споменал за колко време и защо искаш да намалиш теглото си с цели 70 кг! И все пак съм любопитна, колко ще свалиш за 1 месец ако се откажеш Категорично от:тестени,захарни,пържени и панирани изделия както и от всичко газирано... Дочев и все пак става дума само за 1 месец...нима там около Ефелика не растят едни горски ароматни билки които да ги вариш като чай и да ги пиеш вместо вода 15 мин преди всяко хранене и естествено по време на самото хранене.А дали би се отказал да хапваш за закуска парче сирене,кашкавал или пък яйце с любим твой плод или зеленчук без ограничения в кол.+ голяма доза от чая от ароматни билки...За обяд не би хапнал пиле на грил или риба на скараотново с плода или зеленчука от закуската и чая-разбира се,които всъщност не е зле да ги хапваш и междинно към 10 и 16ч...за вечеря си остави всичко постно без ограничения в кол.като не пропускаш никога обаче чая и плода или зеленчука. Ако решиш да опиташ знай,че не е лошо да забравиш за солта и олиото. Но не можеш ли, замени ги с диетична сол,зехтин и МЕД(вм захар но до 1 лъж на ден е хайде нека са 2 )замени по възможност винения оцет с ябълков или най-добре с лимон и т.н.Забрави този месец за картофите,банана,пъпеша и гроздето. Дай почивка на организма си веднъж или 2 пъти седмично като караш на чай,плод,зеленчук, прясно или кисело мляко. Хей ще се почувстваш перфектно.
                  Всичко това го спазвам и прилагам ..., понякога преди, понякога след ядене

                  Сега сериозно:
                  чета темата от доста време, много е интересна и за съжаление актуална и при мене.
                  Висок съм около 180 см, а тежа скромните 110 кг
                  Преди да отида в казармата бях към 80 кг, но там ... Компютрите са виновни за всичко, по цял ден на компютъра и 3 пъти на ден ядене, и резултата е налице.
                  Иска ми се да сваля 20, макс. 30 кг, обаче ще е доста трудно май.
                  От доста време избягвам тестените изделия, газираното, олиото, пърженото въобще, разни мазни свински истории примерно. Гледам повечто пилешко, рибка (на скара основно), такива работи.
                  Вода пия по много, но и се потя страшно много.
                  От около 3 месеца ходя на фитнес (за пръв път в живота ми) - когато тръгнах бях дори 115 кг, за 1-2 седмици смъкнах до 110 и си стоя така. Там доста се изморявам, плувам в собствения си сос дет се вика, и смятам още да променя хранителния режим (защото сега не го спазвам строго), та да видим какво ще стане.
                  Обаче не смятам да си мъча иначе здравия си организъм с разни строги диети и прочие.
                  Винаги съм смятал, че не е важно колко калории поемаш, важно е колко изразходваш, и баланса между двете.
                  След някой месец ще пиша пак как се движа
                  Приятелката ми прави оная лунна диета ли беше, к,ва беше - дето с много сок от грейпфрути и английска сол сутрин. Сваля с по 1-2-3 кг, ама е голямо мъчение. Сега ще я водя с мене на фитнеса

                  Живи и здрави бъдете!

                  П.П. Съжалявам, че досега съм си губел времето с простотии, а не съм тръгнал по-рано на фитнес, но честно казано смятах фитнеса малко за "градско" занимание, за буржоазия тъй да се каже, пък аз съм си от село, обаче сега ми се налага и на мене. Едно време докато си живеех в Априлци всичко беше ок, сега в града е друго
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                    А каква е разликата между диетичната и нормалната сол - като консистенция и съответно като действие върху организма?
                    Погледни тук http://www.bb-team.org/articles/1607/#axzz0r1mOexY3 , а да разлика има също и в цената освен всичко останало

                    Коментар


                    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Фитнес, да разбира се! Но колко време ще сваляш само с фитнес? Месец, два-а след това ?

                      Коментар


                      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Разликата, която намерих е, че задържаш по-малко вода в организма ползвайки я Благодаря за инфото
                        ПП...за цената не съм се и съмнявал.
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          Преди да отида в казармата бях към 80 кг, но там ... Компютрите са виновни за всичко, по цял ден на компютъра и 3 пъти на ден ядене, и резултата е налице.
                          И тогава, и сега съм 183см/ 83 кг., а казармата беше преди 30 години!
                          И аз съм по цял ден пред компа и въобще на г*з, и аз ям не по 3, а по 4 пъти дневно, но проблеми с теглото си нямам.
                          Заглавието на темата си е много точно - при правилен хранителен режим проблеми с теглото няма. Обаче за някои това си е невъзможна мисия.

                          Коментар


                          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение

                            П.П. Съжалявам, че досега съм си губел времето с простотии, а не съм тръгнал по-рано на фитнес, но честно казано смятах фитнеса малко за "градско" занимание, за буржоазия тъй да се каже, пък аз съм си от село, обаче сега ми се налага и на мене. Едно време докато си живеех в Априлци всичко беше ок, сега в града е друго
                            Колега,когато си свободен,прави по 20-лицеви опори и 20-коремни преси,всеки ден в продължение на месец,фитнеса естествено няма да го спираш,
                            и след това пиши за ефекта.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                              Колега,когато си свободен,прави по 20-лицеви опори и 20-коремни преси,всеки ден в продължение на месец,фитнеса естествено няма да го спираш,
                              и след това пиши за ефекта.
                              Като бях в казармата, вечер след "работа" (т.е. след 17 часа) в Щаба вдигах едни гири, направени от зъбчатките на скоростна кутия на нещо си и правех лицеви опори, обаче явно манджата надделя

                              Тоя сайт http://www.bb-team.org е много добър, там пише, че коремната мускулна група била една от най-слабите в човешкото тяло, и затова не бивало да се натоварва повече от 2-3 пъти седмично. На фитнеса всички упражнения (включително и коремни преси и още 2-3 упражнения за корема, не знам как се казват ) ги правя докато имам сили, и яко се изморявам.

                              А на въпроса на колежката по-горе - взех, че си наложих воля първо да тръгна на фитнес тая година, засега веднъж започнал не мисля да спирам. Честно да си призная, не ми е съвсем кеф там, това е защото преди ходех с един колега, който много ги чува тия неща със железата, обаче сега ходя сам и е малко терсене, но няма как.
                              Засега мисля да променя още хранителния режим (не закусвам по принцип, на вечеря гледам да ям малко. Закусвам само през уикендите понякога, на село, напоследък пукам едни мюсли с прясно мляко ), да си карам работата с фитнеса, през уикендите карам колело, но не винаги ми остава време на село, скоро ще започна и кардио упражнения във фитнеса (бягаща пътека, велоергометър, какъвто междувпрочем имам и в къщи и го въртя и него, но не може да ме натовари така, както истинското колело).

                              А по повод коремните преси - тъй като аз в годините след казармата (2002) г. явно усилено съм работил предимно за корем , наистина бая ми е слаба тая мускулна група. Пробвах, ако правя коремни преси в понеделник вечер в къщи, като ида във вторника на фитнеса и там не мога да правя много, и се излагам пред колежките там
                              Честно казано, в къщи нещо не мога да си наложа воля да правя някакви упражнения, засега вторник и четвъртък у фитнесо, и тъй
                              Скоро трябва да си сменя програмата, ще гледам от тоя сайт какво трябва да правя, ще се консултирам и там с така наречения инструктор, и така.
                              Целта ми е да отслабна и да се стегна, и малко мускули да направя. Не ща да ставам супер мускулест тип, като оня къв беше ... Рони Колман ли беше
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Изтрийте този мой пост моля, че с тия нови функционалности на форума ....
                                Hristo Draganov
                                http://htftp.domainbg.com/HD/

                                И аз искам България чиста ! ! !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X